همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسـام نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    دیسکس 2 اینچی خریدم
    تا الان خوراکشون دل مرغ بوده!منم خیلی گشتم پیدا کنم نتوستم
    فقط کمی گردن مرغ تونستم پیدا کنم!
    الان خونه فقط غذای "انرژی"دارم هم دونه قرمز بزرگا هم کوچیک های سبز و قرمز
    چه کنم چی بدم بهشون؟
    سلام دوست عزیز :
    به این تاپیک مراجعه کن
    http://www.parsipet.ir/thread9629.html

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط arman sourani نمایش پست ها
    اقا ضمن تشکر بابت سوال قبلی،یه سوال دیگه ذهنمو مشغول کرده.
    میخواستم ببینم دیسکوسهای خانواده اسنیک اسکین سخته تکثیرشون؟و اینکه چه نکته خاصی ممکنه در حین کار برامون پیش بیاد.راستیاتش من چند تا ماده بلو دایموند/اوشن گرین/رد ترک دارم میخواستم ببینم با یه نر اسنیک اسکین میتونم بندازمشون و ایا ارزش کار داره یا نه؟از نظر هیبرید هم فقط همینا رو میدونم:
    Red Snakeskin × Spotted Green Discus = Spotted
    Snakeskin
    Snakeskin × Red-Turquoise Discus = Red-Based
    Snakeskin
    Red-Based Snakeskin × Leopard = Leopard Snakeskin
    نقل از کتابamazonas.
    شرمنده سوال زیاد شد
    سلام

این دیسکس ها باید لاین بشن تا بر اساس آنچه که در کتاب فوق خوندید موتاسیون رخ بده....

در حالت عادی تقریبا میشه گفت دیسکس عجیب و جدیدی تولید نمیشه . در بهترین حالت بچه دیسکس ها به دیسکس های مولد میرن....بد ترین حالتش هم به نسل های قبلی میرن و ماهی هایی مثل رد تورک و پیجن های بسیار بی کیفیت تولید میشه

اگر به این سادگی که شما میفرماییدد بود که هر تکثیر = بود با دیسکس هایی با نژاد های جدید! تولید یک نسل جدید در دیسکس حد اقل ۳-۴ سال زمان میخواد دوست عزیز . تازه در شرایطی که تکثیر کننده دقیقا بدونه داره چی کار میکنه...

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    خیلی ممنون ازپاسختون. نه قصد من ایجاد جهش های جدید نیست! میخواستم ببینم اگه اسنیک اسکینو با مثلا بلو دایموند/رد ترک جفت بزنم چیز بی خودی در نیاد از توش.وگرنه فرمایش شما صحیح و منم به پیچیدگی کار اصلاح نژاد اگاهم تا حدی.
    به هر حال خیلی ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    خیلی ممنون ازپاسختون. نه قصد من ایجاد جهش های جدید نیست! میخواستم ببینم اگه اسنیک اسکینو با مثلا بلو دایموند/رد ترک جفت بزنم چیز بی خودی در نیاد از توش.وگرنه فرمایش شما صحیح و منم به پیچیدگی کار اصلاح نژاد اگاهم تا حدی.
    به هر حال خیلی ممنون

تنها راهش آزمایش کرددنه . دوستانی بودند که با مثلا یک جفت دیسکس بسیار بسیار زیبای گلدن آلبیننو بچه دیسکس های بی کیفیت و بد رنگی تکثیر کردند. و موارد زیادی هم دیدم که حاصل تکثیر یک جفت دیسکس رد تورک بد استایل و زشت بچه دیسکس هایی با همون نژاد رد تورک ولی بسیار گرد و زیبا و خوش رنگ بوده....

دقیقا چون لاین نیستن حرف اول و آخر رو شانس و نسل های قبلی دیسکس ها میزنه....

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    سلام به همه دوستان

یک چند تا سوال داشتم
    اولیش این که تو یک مقاله مانند خوندم لامپ یو وی باکتری ها رو نمیکشه عقیم میکنه میخواستم ببینم این درسته یا نه ؟

دومین سوال دو هفتس که با ماهی سیکل رو طی کردم یک هفتس که تاپ سامپ زدم و سرامیک و .... میخواستم ببینم الان لامپ یو وی رو روشن کنم به سیکل اسیب نمیزنه

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima6625 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

یک چند تا سوال داشتم
    اولیش این که تو یک مقاله مانند خوندم لامپ یو وی باکتری ها رو نمیکشه عقیم میکنه میخواستم ببینم این درسته یا نه ؟

دومین سوال دو هفتس که با ماهی سیکل رو طی کردم یک هفتس که تاپ سامپ زدم و سرامیک و .... میخواستم ببینم الان لامپ یو وی رو روشن کنم به سیکل اسیب نمیزنه
    سلام . لامپ یو وی سبب از بین رفتن میکروارگانیسم میشه یعنی به کل میکروب کشی می کنه . به شرط اینکه با سرعت مناسب آب ازش عبور کنه . با ماهی سیکل در دو هفته طی نمیشه مگر اینکه تسریع کننده زده باشید .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    سلام.سوالی داشتم در مورد اسنیک اسکینها که به علت بسته بودن تاپیک نژادشناسی اینجا پرسیدم:
    میخواستم در مورد تکثیر اسنیک اسکینها و نگه داریشون بیشتر بدونم و اینکه چرا قیمتشون بالا تره؟ممنون میشم لینک مفید/نظرتون رو در این مورد بشنوم.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . لامپ یو وی سبب از بین رفتن میکروارگانیسم میشه یعنی به کل میکروب کشی می کنه . به شرط اینکه با سرعت مناسب آب ازش عبور کنه . با ماهی سیکل در دو هفته طی نمیشه مگر اینکه تسریع کننده زده باشید .
    باید سرعت اب چقدر باشه حدودا کم یا زیاد؟
    الان روشن کنم یا نه؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    سلام.سوالی داشتم در مورد اسنیک اسکینها که به علت بسته بودن تاپیک نژادشناسی اینجا پرسیدم:
    میخواستم در مورد تکثیر اسنیک اسکینها و نگه داریشون بیشتر بدونم و اینکه چرا قیمتشون بالا تره؟ممنون میشم لینک مفید/نظرتون رو در این مورد بشنوم.
    سلام:
    همانطور که میدونید نژاد اسنیک اسکین در اوائل دهه نود از موتاسیون red royal blue بوجود امدند.که توسط خطوط بسیار ریز در سرتاسر بدن بصورت تار مانند و افقی مشخص شدند.بطور معمول دارای 14خط هستند(bars)ولی بین 9تا 20خط هم یافت شده است.رنگ چشمشان معمولا زرد هست ولی ولی در تکثیرهای انتخابی(پرورشهای انتخابی) چشم قرمز هم وجود دارد.
    رنگ پایه معمولا به رنگ قرمز تا رنگ قهوه ای است.این نژاد از دیسکس دارای یک صفت غالب هست.
    مانند انواع ترکویزها این طرح را(الگوی پوست ماری) توسط crossing با خواهر و برادر یاback crossing باوالدینشان میتوان تکثیر کرداین صفت پوست ماری یک صفت بسیار غالب هست,این نژاد در تلاقی (دور گیری کردن)با اکثر گونه های دیسکس های دیگر استفاده می شود.
    در نتیجه ما نژادهای زیبایی از پوست ماریها نظیر پیگین اسنک اسکین.لئوپارد اسنک اسکین.و اخیرا البینو اسنک اسکین را میبینیم.
    در تکثیر اسنک اسکین بسیار مهم هست که والدینی که انتخاب میشوند دارای خطوط بسیار و خوبی باشند,که این مسئله را به فرزندانشان منتقل کنند.پرورش دهندگان (تکثیر کنندگان)معمولا از اسنک اسکین با خطوط تارمانند(شبیه نخ) استفاده میکنند برای تولید لئوپارد اسنک اسکین.
    از :
    Trophy discus
    ویرایش توسط B@B@K : 2nd February 2014 در ساعت 02:20 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    15273
    با سلام خدمت همه اساتید و دوستان ... من 5 تا دیسکس دارم که یه 6 ماه میشه دارمشون و غذا هم تترا بیتس و کوپنز و مخلوط دل میدم بهشون که خیلی خوب همه را میخورند . یه هفته ای میشه که یکی از دیسکسام یه کوچولو ترسو شده و مخلوط دل را دیگه نمیخوره ولی غذای خشک را میخوره و شرایطش هم خوبه فقط نمیدونم چرا مخلوط دل را دیگه نمیخوره .. اساتید لطفا منو راهنمایی کنند که چیکارش کنم که دوباره مخلوط دل را هم بخوره ؟ خیلی ممنون

صفحه 196 از 412 نخستنخست ... 96146177178179180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209210211212213214215246296 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)