کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام . اگر جلبک به صورت محلول در آب در اومده پیشنهاد من به شما تعویض آب و طی کردن سیکل با تسریع کننده ها هست . برای 200 لیتر یک مهتابی که احتمالا از معمولی ها هست نور زیادی نیست ( 8 ساعت روشن بودن ) و سبب جلبک نمیشه مگر اینکه نور گیری مستقیم داشته باشه . راه دوم استفاده از داروهای تجاری هست مثل آلگومین که به کل جلبک رو از تانکتون بر خواهد داشت ولی باز بحث جالب سیکل ازت همچنان شمارو آزار خواهد داد . خود جلبک مستقیما دیسکس های شما رو آزار نخواهد داد ولی نشان گر کیفیت بد آبتون هست بنا براین حتما باید کاری کنید تا از تانکتون خارج بشن .

در حالت کلی اگر نور مستقیم به تانکتون می خوره اون رو حذف کنید . لامپ رو مدتی خاموش کنید . سیکل اگر طب نشده سیکل رو با تسریع کننده ها طی کنید و با سیفونهای سینگین آبتون رو تازه کنید . موفق باشید .

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا مصدقی نژاد نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    من تازه با این سایت اشنا شدم و در حال حاضر 8 تا دیسکس از بلو دایموند و اوشن گرین و بلو وایت دارم که هیچکدوم رو نمی تونم تشخیص بدم و در ضمن 4 روز که این دیسکس رو وارد آک کردم و متاسفانه چند تاشون غذا نمی خورن و هیچکدومشون غدا خشک که به نام تترا بیت گرفتم رو نمی خورن امام مخلوط دل مرغ رو فقط چند تاشون میخورن
    ظرفیت آک 300 لیتر
    سایز 3 اینچ
    و وقتی به سمتشون میرن میترسن اما وقتی تو اتاق نیستم در حال گردش تو اب هستن
    از سامپ استفاده می کنم
    لطفا راهنمایی کنید
    با تشکر
    سلام . خیلی خوش آمدید . مطمئنا اکثر دیسکس ها اگر از کوچکی عادت به غذای خشک داده نشده باشند به دل بیشتر رغبت نشون میدن . شما هم با همین غذای میکس دل تغذیه رو ادامه بدید ولی بهش غذای خشک رو هم قاطی کنید تا کم کم عادت کنند به غذای خشک . در مورد ماهیهای که غذا نمی خورند دقت بیشتری کنید شاید علائمی از بیماری در اونها مشاهده کنید . دیسکس هاییکه در کنار دیسکس غذا خور قرار می گیرند شروع به غذا خوردن می خورند مگر اینکه دچار مشکل باشند ( البته منظور در چند روز هست ) . در مورد استرس طبیعی هست . هر چه بیشتر باهاشون وقت بگذرونید به شما عادت خواهند کرد . من در دفتر دیسکسهایی دارم که با دست بهشون غذا می دم ولی دیسکس های خونه چون روزی یکی دو ساعت آدم نمی بینند همیشه در استرس هستند .

کیفیت آب رو بالا ببرید . تغذیه رو با رعایت اصولش تقویت کنید . به مرور مشکل حل خواهد شد .
    ویرایش توسط فرشاد رضایی : 24th January 2014 در ساعت 05:19 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    فرشاد جان تا چند روز غذا نخورند طبیعی هست ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima6625 نمایش پست ها
    فرشاد جان تا چند روز غذا نخورند طبیعی هست ؟

بستگی به سایز ، سلامت و وضعیت کلی دیسکس ها داره...اگر بالغ باشند تا ۱۰ روز و بیشتر هم هیچ مشکلی نداره

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    بستگی به سایز ، سلامت و وضعیت کلی دیسکس ها داره...اگر بالغ باشند تا ۱۰ روز و بیشتر هم هیچ مشکلی نداره

نه حدود 5تا6 سانتن کوچیکن

الان حدود 5 روزه که پشت سنگان همشون بیرون نمیان غذا هم جلو دهنشون میریزم نمیخورن فقط گاهی مزه میکنند

چکار کنم مشکلی نیست ؟
    سولفات منیزیم نمیخوان؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . اگر جلبک به صورت محلول در آب در اومده پیشنهاد من به شما تعویض آب و طی کردن سیکل با تسریع کننده ها هست . برای 200 لیتر یک مهتابی که احتمالا از معمولی ها هست نور زیادی نیست ( 8 ساعت روشن بودن ) و سبب جلبک نمیشه مگر اینکه نور گیری مستقیم داشته باشه . راه دوم استفاده از داروهای تجاری هست مثل آلگومین که به کل جلبک رو از تانکتون بر خواهد داشت ولی باز بحث جالب سیکل ازت همچنان شمارو آزار خواهد داد . خود جلبک مستقیما دیسکس های شما رو آزار نخواهد داد ولی نشان گر کیفیت بد آبتون هست بنا براین حتما باید کاری کنید تا از تانکتون خارج بشن .

در حالت کلی اگر نور مستقیم به تانکتون می خوره اون رو حذف کنید . لامپ رو مدتی خاموش کنید . سیکل اگر طب نشده سیکل رو با تسریع کننده ها طی کنید و با سیفونهای سینگین آبتون رو تازه کنید . موفق باشید .

سلام . خیلی خوش آمدید . مطمئنا اکثر دیسکس ها اگر از کوچکی عادت به غذای خشک داده نشده باشند به دل بیشتر رغبت نشون میدن . شما هم با همین غذای میکس دل تغذیه رو ادامه بدید ولی بهش غذای خشک رو هم قاطی کنید تا کم کم عادت کنند به غذای خشک . در مورد ماهیهای که غذا نمی خورند دقت بیشتری کنید شاید علائمی از بیماری در اونها مشاهده کنید . دیسکس هاییکه در کنار دیسکس غذا خور قرار می گیرند شروع به غذا خوردن می خورند مگر اینکه دچار مشکل باشند ( البته منظور در چند روز هست ) . در مورد استرس طبیعی هست . هر چه بیشتر باهاشون وقت بگذرونید به شما عادت خواهند کرد . من در دفتر دیسکسهایی دارم که با دست بهشون غذا می دم ولی دیسکس های خونه چون روزی یکی دو ساعت آدم نمی بینند همیشه در استرس هستند .

کیفیت آب رو بالا ببرید . تغذیه رو با رعایت اصولش تقویت کنید . به مرور مشکل حل خواهد شد .
    ممنون
    زمان استفاده از دارویی که گفتید باید ماهی ها رو از تانک خارج کنم؟
    دو بار سیفون کردم و مهتابی خاموش کردم خیلی بهتر شد.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا75 نمایش پست ها
    ممنون
    زمان استفاده از دارویی که گفتید باید ماهی ها رو از تانک خارج کنم؟
    دو بار سیفون کردم و مهتابی خاموش کردم خیلی بهتر شد.
    سلام . نیازی به خارج کردن هیچ چیزی از تانک نیست و برای ماهی بی ضرر. خوب حتما با سیفون بهتر خواهد شد ولی تا زمانی که مشکلاتی که گفتم رو حل نکنید با روشن شدن نور مجددا پیدا خواهند شد .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    سلام دوستان.اقا من به صورت خیلی تصادفی یه گلدن البینو 3 اینچی گرفتم گرید آ مالزی.خب 10 روزه ماهی قرنطینه هست و با حرکات دست میاد بالا پایین و خوب هم میخوره.حالا میخوام منتقلش کنم به تانک اصلی پیش باقی ماهیا.متاسفانه فقط 1 کی داشت ازش...و نشد گله بخرم(البته پولش هم موجود نبود!).
    به نظرتون چه ملاحظاتی رو باید براش در نظر بگیرم؟مورد خاصی داره؟ممنون میشم کسی تجربه/توصیه ای داشته باشه بهم بگه.

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط arman sourani نمایش پست ها
    سلام دوستان.اقا من به صورت خیلی تصادفی یه گلدن البینو 3 اینچی گرفتم گرید آ مالزی.خب 10 روزه ماهی قرنطینه هست و با حرکات دست میاد بالا پایین و خوب هم میخوره.حالا میخوام منتقلش کنم به تانک اصلی پیش باقی ماهیا.متاسفانه فقط 1 کی داشت ازش...و نشد گله بخرم(البته پولش هم موجود نبود!).
    به نظرتون چه ملاحظاتی رو باید براش در نظر بگیرم؟مورد خاصی داره؟ممنون میشم کسی تجربه/توصیه ای داشته باشه بهم بگه.
    سلام اقا آرمان حداقل 21 روز قرنطینه کن
    ویرایش توسط B@B@K : 29th January 2014 در ساعت 12:55 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    اقا ضمن تشکر بابت سوال قبلی،یه سوال دیگه ذهنمو مشغول کرده.
    میخواستم ببینم دیسکوسهای خانواده اسنیک اسکین سخته تکثیرشون؟و اینکه چه نکته خاصی ممکنه در حین کار برامون پیش بیاد.راستیاتش من چند تا ماده بلو دایموند/اوشن گرین/رد ترک دارم میخواستم ببینم با یه نر اسنیک اسکین میتونم بندازمشون و ایا ارزش کار داره یا نه؟از نظر هیبرید هم فقط همینا رو میدونم:
    Red Snakeskin × Spotted Green Discus = Spotted
    Snakeskin
    Snakeskin × Red-Turquoise Discus = Red-Based
    Snakeskin
    Red-Based Snakeskin × Leopard = Leopard Snakeskin
    نقل از کتابamazonas.
    شرمنده سوال زیاد شد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیماسونی :دی
    شماره عضویت
    15208
    دوستان عزیز سلام
    دیسکس 2 اینچی خریدم
    تا الان خوراکشون دل مرغ بوده!منم خیلی گشتم پیدا کنم نتوستم
    فقط کمی گردن مرغ تونستم پیدا کنم!
    الان خونه فقط غذای "انرژی"دارم هم دونه قرمز بزرگا هم کوچیک های سبز و قرمز
    چه کنم چی بدم بهشون؟

صفحه 195 از 412 نخستنخست ... 95145176177178179180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209210211212213214245295 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)