کاربرفعال

شماره عضویت
    276
    سلام به دوستان
    ایا بین کاسکو کنگو و تیمنه تفاوتی از نظر سر و صدا و پرکنی هستش؟
    هر جا یه چیزی نوشته! یکی میگه فرق دارن یکی میگه ندارن! بالاخره داستان چیه؟کدوم درسته؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam64 نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    هر جا یه چیزی نوشته! یکی میگه فرق دارن یکی میگه ندارن! بالاخره داستان چیه؟کدوم درسته؟
    سلام بين اونا به غير از ظاهر تفاوت ديگه اي وجود نداره.تازه بنظر من تيمنه خيلي مزايا بر كنگو داره.يكيش همينه كه احتمال پركنيشون بسيار ضعيف تر از كنگو هست.

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    سلام اقا سهیل.خیلی ممنون که به سوالات جواب میدین ولی من بین 1 دو راهی گیر کرد.بیشتر دوستان میگن که تا طوطی حرف نزده بیرون نیارینش.خوب حالا اگه من از الان الکس رو بیارم بیرون بعد برای حرف زدن به مشکل بر نمیخورم؟ممنون
    با سلام

دوست عزیز ، بنده و دوستان بزرگوار دیگه هر کدوم نظر شخصیه خودمون رو مینویسیم که طبعا در بعضی موارد اختلافاتی هم بینشون هست ... تصمیمش با شماست که کدوم رو انتخاب کنید

موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

خیلی ممنون شهرزاد خانم.نه هیچ اتفاق بدی هم نیوفتاد اول رفت روی قفس یعد من دستمو بردم طرفش اول میخواست بیاد روش ولی بعدش پشیمون شد بعد که رفتم کنار با 1 پرواز بابال چیده شده فرود امد توی حال 1 کم گزاشتم اونجا باشه بعد هم قفسو گزاشتم جلوش خودش رفت تو دفعه بعدم که چوبشو گزاشتم بالای قفسش رفت روش نشست و بعد پرید زمین و اروم رفت توی قفس.امروز هم که از داخل قفس بهش بلال دادم دستمو میزاشتم روی چوب نشیمن و اونم انگشتامو با پاش میگرفت در ضمن وقتی هم که به پاش دست میزدم نارحت نمیشد.1 بار هم داشت میومد روی دستم ولی 1 دفعه پشیمون شد و رفت اروم عقب.به نظرتون حالا که الکس پسر خوبیه بزارم بیاد بیرون یا بزارم از توی قفس که امد رو دستم بعد بزارم بیاد بیرون؟ممنون که به سوالات هم پاسخ میدین.حرف شما هم صحیح هست خدا رو شکر الکس اصلا خجالتی و ترسو نیست.اهل پروازم نیست خوش قلق هست اونجور که بچه ها میگفتن باید مثل مرغ خروس بیفتی دنبالشو اینکارا هم نداره کافیه قفسشو ببینه خودش میاد سریع میره توش.از لطفتون هم ممنون.
    ببین من نظر خودمو میگم .نذار طوطیت خودش بیاد بیرون و بره تو قفس .باید اول بتونی بیاریش رو دستت بعد خودت بیاریش بیرون و با دست خودت ببریش داخل قفس (من اینجوری خوندم و یاد گرفتم ) .پس همونطور که تو قفسه باهاش تمرین روی دست اومدن رو شروع کن .اول از همه ببین چه غذایی رو بیشتر دوست داره .وقتی میگی داشت میومد روی دستت ولی بعد پشیمون شد یعنی اینکه فقط به یه محرک نیاز داره .اگه با غذایی که دوست داره تحریکش کنی که بیاد رو دستت حتما راحتتر قبول می کنه .یه چیزه دیگه هم اینکه فعلا فقط دستتو نزدیک نشیمن بذار وقتی بخاطر غذا اومد یا فقط یه پاشو گذاشت رو دستت،دستتو تکون نده .فقط ثابت کنار نشیمن بذار .بعد کم کم می تونی وقتی رو دستته اونو یکم جابجا کنی .باز می گم این نظر منه و اون چیزی که یاد گرفتم .ممکنه بچه ها نظرشون متفاوت باشه .

سلام اقا سهیل.ببخشید 1 سوال داشتم.یعنی شما به نظرتون ایراد نداره که من از الان بزارم الکس بیاد بیرون از قفسش؟یا اینکه بعدا دوباره خواستم بیارمش بیرون همچین کاری کنم.مرسی که به فکر من و الکس هستین
    من نظرم اینه که بهش روی دست اومدن رو یاد بدی بعد بیاریش بیرون .و همونطور هم که بچه ها گفتن مدت بیرون اومدن رو کنترل کن.اگه زیاد بیرون باشه بعد عادت می کنه اونوقت تربیت کردنش سخت میشه .

سلام اقا سهیل.خیلی ممنون که به سوالات جواب میدین ولی من بین 1 دو راهی گیر کرد.بیشتر دوستان میگن که تا طوطی حرف نزده بیرون نیارینش.خوب حالا اگه من از الان الکس رو بیارم بیرون بعد برای حرف زدن به مشکل بر نمیخورم؟ممنون
    من این حرفو قبول ندارم .طوطیه من تمام روز بیرونه (شما اینکارو نکنی ها )واسه حرف زدن هم مشکلی نداره .تازه از 11 ماهگی هم به حرف اومد .ربطی نداره .مهم اینه که شما چقدر براش وقت بذاری .ولی همونطور که گفتم زیاد بیرون گذاشتن بعد تو تربیت کردن واست مشکل ایجاد می کنه .همه اینا نظر شخصیه منه و اون مشکلاتی که خودم داشتم .:smile (4):

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    کدو تنبل را چطوری به کاسکو بدیم.با پوست بدون پوست؟کم بدیم زیاد بدیم؟
    با سپاس از دوستان
    من کدو رو میذازم تو فریزر بعد هر دفعه که می خوام بدم به طوطیم میارمش بیرون .میذارم با بخار یخش آب شه .بعد که ولرم شد میدم طوطیم بخوره .با پوست هم می دم .ولی فقط خود کدو رو می خوره به پوستش کاری نداره .من ذرت و کدو رو هیچوقت هر روز نمیدم .:smile (99):
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam64 نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    ببین از نظر توانایی حرف زدن مثل هم هستن ولی تن صدای کنگو انگار بلندتره .
    از نظر پرکنی هم کنگو حساستره .ولی خوب دلیل نمیشه که تیمنه هم پرکن نشه .بستگی به این داره که طوطی عواملی که باعث پرکنی میشه رو نداشته باشه (مشکلات فیزیکی ).اونوقت فقط می مونه مشکلات رفتاری که اونم باید ما خودمون حلش کنیم با سرگرم کردن و عصبی نکردنش .این نظر منه :smile (14):
    این متن درباره توانایی حرف زدن :
    Congos and Timnehs appear to have the same talking ability, with the Congo voice slightly louder than the Timnehs -- as you would expect from a larger bird.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    سلام سپیده خانم.ممنون از راهنماییاتون.بله حتما همین کارو میکنم.حودودا این بدش نمیاد که به پاش دست بزنم.مثلا امروز که در قفس رو باز کردم بهش بلال بدم کلی پاشو ناز کردم و اونم نگاه میکرد و بعضی اوقات هم میترسید و میرفت بالای قفس.پس از فردا سعی میکنم دیگه قشنگ اعتمادشو جلب بکنم که بیاد روی دستم.باز هم ممنون از کمک هاتون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال دارم البته احتمالا واستون تکراری باشه ،هممون شندیم که پیش کاسکو نباید پرنده یا حیون دیگه ای نگهداری داشت . حالا به دلایل متفاوت اما واسه من یه موردی پیش اومد که مجبورم همچی کاری بکنم .نظرتون رو در این مورد می خواستم :من مامان عاشق ملنگو و منم عاشق کاسکو حالا چند روزه که یه طوطی سبز پیدا کردم که چند کلمه ای حرف می زنه صدای گریه اینام در میاره از اونجاکه مامان دوسش داره نمیتونم ردش کنم اما مساله اینکه میترسم بودن اون تو خونه واسه کاسکوم مشکل ساز بشه البته قفس ملنگو رو میزارم پایین کاسکو طوری که هیچ کدوم همدیگر نمی بینن. به نظرتون این مساله از نظر اهلی شدن ، حرف زدن و ... واسه کاسکومشکل ساز میشه یا هیچ موردی نداره ؟
    سلام . یه توضیح منم اضافه کنم .ببین وقتی که یه پرنده تو خونه داری و میخوای یه پرنده جدید بیاری خونه، باید اینا رو از هم جدا کنی یعنی اینکه پرنده جدید باید قرنطینه بشه حداقل 6 هفته یا 8 هفته .چون پرنده جدید ممکنه بیماری واگیر دار داشته باشه .قرنطینه نه اینکه بذاریش تو یه اتاق بدون هیچ امکاناتی ها .همه چی براش فراهم کن .اسباب بازی و غذاهایی که باید حتما بخوره ... دقیقا همونطور که به طوطیه قدیمیت میرسی..وقتی طوطیه جدید رو دستت میشینه یا حتی وقتی آب و غذاشو عوض می کنی یا به اسباب بازی های پرنده جدید دست میزنی باید دستتو بشوری کاملا .همونطور که وقتی از یه پرنده فروشی میای خونه باید همین کارو بکنی .اگه ظاهرش سالم بنظر می رسه دلیل نمیشه که هیچ بیماری نداشته باشه .همون اتفاقی که واسه طوطیه قبلیت افتاد .بعضی از ویروسا با استرس و عاملای دیگه فعال میشن .پس به ظاهر سالم طوطی نگاه نکن .از هم جداشون کن .تا وقتی که مطمئن بشی که طوطیه جدیدت سالمه .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9

خیلی ممنون شهرزاد خانم.نه هیچ اتفاق بدی هم نیوفتاد اول رفت روی قفس یعد من دستمو بردم طرفش اول میخواست بیاد روش ولی بعدش پشیمون شد بعد که رفتم کنار با 1 پرواز بابال چیده شده فرود امد توی حال 1 کم گزاشتم اونجا باشه بعد هم قفسو گزاشتم جلوش خودش رفت تو دفعه بعدم که چوبشو گزاشتم بالای قفسش رفت روش نشست و بعد پرید زمین و اروم رفت توی قفس.امروز هم که از داخل قفس بهش بلال دادم دستمو میزاشتم روی چوب نشیمن و اونم انگشتامو با پاش میگرفت در ضمن وقتی هم که به پاش دست میزدم نارحت نمیشد.1 بار هم داشت میومد روی دستم ولی 1 دفعه پشیمون شد و رفت اروم عقب.به نظرتون حالا که الکس پسر خوبیه بزارم بیاد بیرون یا بزارم از توی قفس که امد رو دستم بعد بزارم بیاد بیرون؟ممنون که به سوالات هم پاسخ میدین.حرف شما هم صحیح هست خدا رو شکر الکس اصلا خجالتی و ترسو نیست.اهل پروازم نیست خوش قلق هست اونجور که بچه ها میگفتن باید مثل مرغ خروس بیفتی دنبالشو اینکارا هم نداره کافیه قفسشو ببینه خودش میاد سریع میره توش.از لطفتون هم ممنون.
    [QUOTE=sepide p;13816]ببین من نظر خودمو میگم .نذار طوطیت خودش بیاد بیرون و بره تو قفس .باید اول بتونی بیاریش رو دستت بعد خودت بیاریش بیرون و با دست خودت ببریش داخل قفس (من اینجوری خوندم و یاد گرفتم ) .پس همونطور که تو قفسه باهاش تمرین روی دست اومدن رو شروع کن .اول از همه ببین چه غذایی رو بیشتر دوست داره .وقتی میگی داشت میومد روی دستت ولی بعد پشیمون شد یعنی اینکه فقط به یه محرک نیاز داره .اگه با غذایی که دوست داره تحریکش کنی که بیاد رو دستت حتما راحتتر قبول می کنه .یه چیزه دیگه هم اینکه فعلا فقط دستتو نزدیک نشیمن بذار وقتی بخاطر غذا اومد یا فقط یه پاشو گذاشت رو دستت،دستتو تکون نده .فقط ثابت کنار نشیمن بذار .بعد کم کم می تونی وقتی رو دستته اونو یکم جابجا کنی .باز می گم این نظر منه و اون چیزی که یاد گرفتم .ممکنه بچه ها نظرشون متفاوت باشه .

سلام
    يكي از دلايلي كه توصيه ميشه روي دست آمدن را با طوطي تمرين كنيد كه خانم سپيده هم به شما توصيه كردند اينه كه وقتي طوطي قبل از هر آموزش فيزيكي (مثل بيرون آمدن از قفس) روي دست آمدن را ياد بگيره اينه كه بعدا كه از قفس بيرون مياريدش مشكل توي قفس كردن نداشته باشيد من بسياري از دوستان را ميشناسم با اينكه بيش از يكسال است طوطي دارند ولي با توي قفس كردن يا به اصطلاح جا كردن طوطيشون مشكل دارند و بايد دائم قفس را بذراند روي زمين تا طوطي خودش بره توي قفس و اكثرا هم طوطيشون روي دست نمياد
    روي دست آمدن يكي از مراحل مهم رام شدن و دوست شدن طوطي با صاحبش است اگر راحت روي دست بياد بعدا هم به راحتي مي تونيد جاكنيدش ....

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9

سلام
    شما بايد ببيند دليل اينكه ميگن طوطي را قبل از سخنگويي بيرون نياريد چيست بعضي ها معتقدند كه طوطي براي آموزش سخنگويي به تمركز نياز داره و با بيرون آمدن تمركزش كم ميشه البته اين يك قانون كلي است و اگر بخش آموزش طوطي سانان را مطالعه كرده باشيد متوجه ميشيد كه به هم نخوردن تمركز طوطي هنگام آموزش يكي از نكات اساسي در هر آموزشي اما نكته مهم اينه كه در زمان آموزش طوطي بايد تمركز داشته باشه .... يعني هنگامي كه داريد باهاش سخنگويي را كار مي كنيد محيطش طوري باشه كه به شما توجه كنه حالا ميخواد بيرون قفس باشه يا داخل قفس باشه اخلاق طوطي ها با هم فرق مي كنه اگر طوطي شما رام شده و حواسش پرت نميشه شما در هر جايي مي تونيد باهاش تمرين كنيد و حرفي كه natsi گرامي گفتند هم بسيار مهم است و اون وابسته نشدن طوطي به حالت و شرايط خاص است

کاربر ساده

شماره عضویت
    1519
    سلام دوستان با این نظریات که شما فرمودید تصمیم گرفتم ملنگو رو رد کنم اما یه خبرم دارم اینکه بعد از حدود 14 روزکه کاسکوی وحشی رو بخونه آورده بودم شروع کرد به خوردن غذا از دستم تازه خیلی با آرامش و میل از طرف خودش حتی انگشتم رو لیس می زنه و ول می کنه اصلا گاز ماز اینا در کار نیست خدایش خیلی حال کردم من خیلی خوش شانس بودم که همچی دم قرمزی نصیبم شده تجربه ام در مورد دم شکلاتی ملنگو عروس مینا و... بعلاوه شناختم از دم قرمز این بهم میگه.من تو این مدت بعد ده روز فقط دوبار حمومش کردم و کاری به کارش نداشتم .

صفحه 178 از 1238 نخستنخست ... 781281591601611621631641651661671681691701711721731741751761771781791801811821831841851861871881891901911921931941951961972282786781178 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)