نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10581

4 اسهال بودن و پف کردن طوطی عروس هلندی

با سلام خدمت همه دوستان.
    من دوتا عروس هلندی دارم. عروس هلندی ماده چند وقتی هست که مریزه. قبلا هم آقای آژیده عزیز اخطار داده بودن. این مدت متوجه شدم که یه مقدار زیادی آب می خوره و اسهال هم هست. از ضد انگل تابرنیل و جنتامایسین هم استفاده کردم اما اصلا تاثیری نداشته. من دوتا عکس از مدفوعش گذاشتم. ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنن و بگن که آیا این مدفوع واقعا مشکل داره یا نه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10581

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط atro13 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان.
    من دوتا عروس هلندی دارم. عروس هلندی ماده چند وقتی هست که مریزه. قبلا هم آقای آژیده عزیز اخطار داده بودن. این مدت متوجه شدم که یه مقدار زیادی آب می خوره و اسهال هم هست. از ضد انگل تابرنیل و جنتامایسین هم استفاده کردم اما اصلا تاثیری نداشته. من دوتا عکس از مدفوعش گذاشتم. ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنن و بگن که آیا این مدفوع واقعا مشکل داره یا نه.

سلام.دوست عزیز این پرنده سنگدونش عفونی شده و چیزی هضم نمیکنه و این دفع آب زیاد بشدت براش خطرناکه.برای قطع اسهالش از پودر ORS استفاده کن که توی داروخانه ها موجوده و باید توی آبشون حل کنی.برای از بین بردن عفونتشم جز ارزن فعلا تا از بین رفتن اسهال چیزی بهش نده و سبزیجات و تخمه و غیره همه فعلا حذف بشن.کپسول تتراسایکلین از داروخانه بخر به همراه پودر ORs یک سومش رو توی آب حل کن و براشون بذار حداقل شش ساعتی بمونه.جاشون رو هم به یک جای گرم منتقل کن که ارتفاعش از سطح زمین بین یک تا دو متری باشه و اگر برات مقدوره شب آب رو بردار و صبح این محلول رو بذار تا بشدت عطش بگیره و بخوره.بعد چهارساعت آب رو تعویض کن و توش قطره مولتی بذار تا پرندت ضعیف نشه و یک روز در میون تا دو هفته حتما این محلول رو بهش بده تا کامل خوب بشه.ایشالا که اتفاقی نمیفته و خوب میشه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10581
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.دوست عزیز این پرنده سنگدونش عفونی شده و چیزی هضم نمیکنه و این دفع آب زیاد بشدت براش خطرناکه.برای قطع اسهالش از پودر ORS استفاده کن که توی داروخانه ها موجوده و باید توی آبشون حل کنی.برای از بین بردن عفونتشم جز ارزن فعلا تا از بین رفتن اسهال چیزی بهش نده و سبزیجات و تخمه و غیره همه فعلا حذف بشن.کپسول تتراسایکلین از داروخانه بخر به همراه پودر ORs یک سومش رو توی آب حل کن و براشون بذار حداقل شش ساعتی بمونه.جاشون رو هم به یک جای گرم منتقل کن که ارتفاعش از سطح زمین بین یک تا دو متری باشه و اگر برات مقدوره شب آب رو بردار و صبح این محلول رو بذار تا بشدت عطش بگیره و بخوره.بعد چهارساعت آب رو تعویض کن و توش قطره مولتی بذار تا پرندت ضعیف نشه و یک روز در میون تا دو هفته حتما این محلول رو بهش بده تا کامل خوب بشه.ایشالا که اتفاقی نمیفته و خوب میشه.
    وقعا" ممنونم از راهنماییتون.همین کار ها رو میکنم. اتفاقا" چند روز اخیر دیدم که سنگدونش باد میکنه.
    بازم یک دنیا ممنون. خیلی نگرانش بودم. اینجا هم که اصلا دامپزشک خوبی پیدا نمیشه.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط atro13 نمایش پست ها
    وقعا" ممنونم از راهنماییتون.همین کار ها رو میکنم. اتفاقا" چند روز اخیر دیدم که سنگدونش باد میکنه.
    بازم یک دنیا ممنون. خیلی نگرانش بودم. اینجا هم که اصلا دامپزشک خوبی پیدا نمیشه.
    ایشالا که دیر نشده و به موقع خوب میشه.ارزن رو اگر تونستی براش ریز و درشت قاطی بذار و از ارزن های پاک شده که سنگ ریزه هم نداره زیاد استفاده نکن.ارزن یه مقدار سنگریزه داشته باشه برای پرنده خیلی مفیده.ایشالا موفق باشی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10581
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    ایشالا که دیر نشده و به موقع خوب میشه.ارزن رو اگر تونستی براش ریز و درشت قاطی بذار و از ارزن های پاک شده که سنگ ریزه هم نداره زیاد استفاده نکن.ارزن یه مقدار سنگریزه داشته باشه برای پرنده خیلی مفیده.ایشالا موفق باشی
    بله چشم. خیلی ممنونم.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کوکاتیل
    شماره عضویت
    11491
    سلام خسته نباشید عروس من دو روزه بحاله یه جا پف میکنه همش خوابه بی حال هیچ حرفیم نمیزنه اسهال داره عکسشم براتون میزارم بعد اب که میخوره همرو بالا میاه دیشب مثلا همراه اب دونه هم اورد بالا ترو خدا کمکم کنین اینم عکس: http://upload.tehran98.com/img1/b1kpppd2mm3fbqznqt0.jpg

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط fesara نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید عروس من دو روزه بحاله یه جا پف میکنه همش خوابه بی حال هیچ حرفیم نمیزنه اسهال داره عکسشم براتون میزارم بعد اب که میخوره همرو بالا میاه دیشب مثلا همراه اب دونه هم اورد بالا ترو خدا کمکم کنین اینم عکس: http://upload.tehran98.com/img1/b1kpppd2mm3fbqznqt0.jpg
    سلام.دوست عزیز اگر ممکنه بحثتون رو توی تاپیک گفتگو در مورد ککاتیل یا عروس هلندی ادامه بدین.حتما در اولین فرصت به دامپزشک مراجعه کنید.اسهال برای عروس هلندی بشدت ضرر داره و ممکنه توی این دو روز آب زیادی از بدنش دفع شده باشه که حتی باعث تلف شدنش بشه.

برای پرسیدن سوالات خود بر روی تاپیکهای پرسش و پاسخ زیر کلیک کنید

.....................

.....................

.....................

.....................

.....................

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)