صفحه 8 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 115

موضوع: طوطیناز

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو. عروس هلندی. مینا
    شماره عضویت
    12149
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.شما توی بدترین موقع غیبتون زد.ایشالا که دیگه هیچ وقت مریضی پرندتون رو نبینید و همیشه سالم و تندرست در کنارتون باشن.
    سلام. بله حق با شماست و من شرمنده ام که شما و دوستانو بی خبر گذاشتم. ممنونم.

شما مورد مشابهی اینجوری داشتید؟ میشه راهنمایی کنید؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tutinaz نمایش پست ها
    سلام. بله حق با شماست و من شرمنده ام که شما و دوستانو بی خبر گذاشتم. ممنونم.

شما مورد مشابهی اینجوری داشتید؟ میشه راهنمایی کنید؟
    بله وقتی کلسیم بدن پرنده پایین باشه تخم شکل طبیعی خودش رو نمیگیره و در نتیجه پرنده وقتی حالت تخم گذاری میگیره هرچقدر فشار میاره به خودش تخم بذاره چون پوسته ی تخم شل هست حالت بیضوی خودش رو حفظ نمیکنه و میچرخه توی بدن پرنده ی ماده.در نتیجه پرنده نمیتونه تخم بذاره و وقتی هم نتونه تخم بذاره بدنش عفونت میکنه.لازمش هم استفاده از مواد کلسیم دار و مواد معدنی هست.استفاده از قطره ی مینرال،پوسته ی آرد شده ی تخم مرغ،کلم بروکلی و کرفس میتونه بشدت این مشکلات رو کم کنه.بهرحال کار عاقلانه کردید و به دامپزشک مراجعه کردید وگرنه الان دیگه طوطیتون پیشتون نبود.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    وای چه اتفاق بدی افتاد خیلی خوشحالم که حالش بهتر شده دوست عزیزم . امیدوارم دیگه هیچ وقت همچین اتفاقاتی پیش نیاد

ما رو از حالش بی خبر نذار
    ویرایش توسط sepideh : 23rd July 2013 در ساعت 11:59 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو-آکواریوم آب شیرین
    شماره عضویت
    12316
    اول نوشتتون رو که خوندم هی با خودم می گفتم نهههه یعنی طوطی به اون قشنگی مرد؟
    خدا رو شکر همه سالمن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149
    بله وقتی کلسیم بدن پرنده پایین باشه تخم شکل طبیعی خودش رو نمیگیره و در نتیجه پرنده وقتی حالت تخم گذاری میگیره هرچقدر فشار میاره به خودش تخم بذاره چون پوسته ی تخم شل هست حالت بیضوی خودش رو حفظ نمیکنه و میچرخه توی بدن پرنده ی ماده.در نتیجه پرنده نمیتونه تخم بذاره و وقتی هم نتونه تخم بذاره بدنش عفونت میکنه.لازمش هم استفاده از مواد کلسیم دار و مواد معدنی هست.استفاده از قطره ی مینرال،پوسته ی آرد شده ی تخم مرغ،کلم بروکلی و کرفس میتونه بشدت این مشکلات رو کم کنه.بهرحال کار عاقلانه کردید و به دامپزشک مراجعه کردید وگرنه الان دیگه طوطیتون پیشتون نبود.
    من کرفس و تخم مرغ با پوست براشون میذاشتم اما فکر میکنم اصلا نمیخورد فقط سفیده تخم مرغو میخورد. الانم هنوز با سرنگ غذا میخوره بهش آب سیب و هویج و موز و بیسکوییت کمی و گاهی قطره کلسیم و مولتی ویتامین و آمینو اسید ی که دکتر داده رو میدم. گاهی هم توش کمی پودر کف دریا میزیزم. کلم بروکلی که اصلا پیدا نمیشه. هنوز پاهاش قوت کمی دارن ولی پروازش خوبه.
    اونروز همش شک کرده بودم که میخواد تخم بذاره و آخر دل به دریا زدم و زیر شکمشو آروم لمس کردم دیدم چیز سفتی نیست و بردمش دامپزشک.
    با این حساب تا دو ماه دیگه اصلا نمیذارم جفت گیری کنن وگرنه باز همون آش و همون کاسه س. ممنون از راهنمایی.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    وای چه اتفاق بدی افتاد خیلی خوشحالم که حالش بهتر شده دوست عزیزم . امیدوارم دیگه هیچ وقت همچین اتفاقاتی پیش نیاد

ما رو از حالش بی خبر نذار
    بله. مرسی.خیلی بد بود و واقعا شانس آوردیم که دووم آورد. خودشو به زور کشیده بود بالا و تو لونه افتاده بود. اگه نمیدیدم شاید فکر میکردم مثل همیشه تو لونس و زبونم لال تلف میشد همونجا....
    نقل قول نوشته اصلی توسط pegah999 نمایش پست ها
    اول نوشتتون رو که خوندم هی با خودم می گفتم نهههه یعنی طوطی به اون قشنگی مرد؟
    خدا رو شکر همه سالمن
    ممنونم. بله این راه این مشکلاتو هم داره و بی تجربگی ما سر این پرنده های بی گناه این بلا ها رو میاره تا تجربه کسب کنیم. خدا رو شکر که سالمه وگرنه خودمو نمیبخشیدم.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو.عروس هلندی.سگ
    شماره عضویت
    9830
    سلام دوست عزیز خوشحالم که حال پرندتون بهتر شده و از اون حادثه جان سالم به در برده معلومه دکترش هم خوب بوده و مید.نسته مشکل چیه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام.نمیخوام بحث رو کشدار کنم ولی با این اوضاع که طوطیت داره حداقل تا چهارماه دیگه تخم گذاری براش ریسک به حساب میاد.اصلا فکرش رو هم نکنید.برای ضعف پاهاش هم از ب کمپلکس استفاده کنید.سنگینی وزنش رو پاهاش نمیتونه تحمل کنه فعلا به دلیل ضعیف شدن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149
    نقل قول نوشته اصلی توسط skidrow22 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز خوشحالم که حال پرندتون بهتر شده و از اون حادثه جان سالم به در برده معلومه دکترش هم خوب بوده و مید.نسته مشکل چیه
    سلام ممنونم. بله اگر کسی در مشهد دکتر خوب خواست به من پیام بده تا آدرس بدم. چون آمپول زدن به پرنده ها کار سختیه تا پرنده شوک بهش وارد نشه و تلف نشه.

سلام.نمیخوام بحث رو کشدار کنم ولی با این اوضاع که طوطیت داره حداقل تا چهارماه دیگه تخم گذاری براش ریسک به حساب میاد.اصلا فکرش رو هم نکنید.برای ضعف پاهاش هم از ب کمپلکس استفاده کنید.سنگینی وزنش رو پاهاش نمیتونه تحمل کنه فعلا به دلیل ضعیف شدن.
    سلام. حرف شما کاملا درسته. ب کمپلکس مخصوص پرندگان هست؟ یا انسانی؟ چه مارکی بهتره؟ پاهاش کم کم داره بهتر میشه اما کند پیش میره.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tutinaz نمایش پست ها
    سلام ممنونم. بله اگر کسی در مشهد دکتر خوب خواست به من پیام بده تا آدرس بدم. چون آمپول زدن به پرنده ها کار سختیه تا پرنده شوک بهش وارد نشه و تلف نشه.

سلام. حرف شما کاملا درسته. ب کمپلکس مخصوص پرندگان هست؟ یا انسانی؟ چه مارکی بهتره؟ پاهاش کم کم داره بهتر میشه اما کند پیش میره.
    بله ب کمپلکس مخصوص پرنده ها توی دامپزشکی ها و پرنده فروشی ها توی قطره های کوچیک موجوده.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149
    سلام.
    اومدم یکم تاپیکو گرد گیری کنم.

دخنر گلم روز به روز داره بهتر میشه. الان جفتشون تو پرریزین و ظاهرشون بهم ریختس.خیلی زشت شدن. اما هنوز باهم خوشن و همو میخارونن و بهم غذا میدن.

این عکس مقایسه اولایل ورود دوس جون. کچل بوده الان پر شده جلوی سرش

سمت چپ الان. سمت راست قدیم

اینم از یه نمای دیگه.
    طوطیناز از دور نگهبانی میده. کافیه حس کنه دوس جونش داره اذیت میشه. شروع میکنه به هوار کشیدن و رقصیدن

ویرایش توسط nafiseh65 : 3rd September 2013 در ساعت 12:15 PM

صفحه 8 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)