کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    عذر می هوام دل 2007 هست قفس مد نظرم

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    عذر می هوام دل 2007 هست قفس مد نظرم
    قفس 2007 برای تمام طوطی های اهلی جز باجریگار و برزیلی و ماکائو مناسبه و ویژگی های یک قفس مناسب رو داره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    سلام دوستان کشف کردم ووقتی پمپر من بیرون قفس هست و داره اواز میخونه واسه خودش که معمولا هم روشو میکنه به دیوار اواز میخونه این موقع ها خشن یا بهتر بگم جسور میشه و اگه بخوای بهش با دست غذا بدی گازت میگیره به نظرتون نباید بزارم بیاد بیرون ؟ و زمانی که داره اواز میخونه زمانه خوبی هست برا تمرین سخنگویی یا نه ؟ اصلا اینی که اواز میخونه خوبه یا نه اواز یعنی برا خودش شلوغ میکنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    سلام دوستان عزیز
    بیماری قاچاق کاسکو که میگن چیه و جه علایمی دارد؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    سلام دوستان کشف کردم ووقتی پمپر من بیرون قفس هست و داره اواز میخونه واسه خودش که معمولا هم روشو میکنه به دیوار اواز میخونه این موقع ها خشن یا بهتر بگم جسور میشه و اگه بخوای بهش با دست غذا بدی گازت میگیره به نظرتون نباید بزارم بیاد بیرون ؟ و زمانی که داره اواز میخونه زمانه خوبی هست برا تمرین سخنگویی یا نه ؟ اصلا اینی که اواز میخونه خوبه یا نه اواز یعنی برا خودش شلوغ میکنه
    سلام

شما چند بار گفتید ساعات زیادی از روز رو بیرون قفسه

این بیرون بودن زیادش هم برای خودش بد میشه در آینده هم برای شما

این رفتار پرخاشگری هم میتونه برای حفظ قلمروش باشه

روزی 3-2 ساعت برای بیرون بودن کافیه میتونید این زمان رو هم در طی روز پخش کنید

زیاد باهاش حرف بزنید

اسمشو صدا کنید کلمه کوتاهی مثل سلام رو باهاش کار کنید تا بجای شلوغ کاری سعی کنه تقلید کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    سلام

توی مسیری که میارن کاسکوهارو بدلیل شرایط بد حمل و نگهداری و استرس زیاد کاسکوها دچار بیماری میشن

این یک اصطلاحه و بیماری خاصی نیست

بخاطر همین کاسکوهای تازه وارد رو مغازه دار باید مدتی قرنطینه کنه و تقویتشون کنه تا جون بگیرن و استرسشون کم بشه

استرس زمینه ساز تقریبا همه بیماریهاست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام

شما چند بار گفتید ساعات زیادی از روز رو بیرون قفسه

این بیرون بودن زیادش هم برای خودش بد میشه در آینده هم برای شما

این رفتار پرخاشگری هم میتونه برای حفظ قلمروش باشه

روزی 3-2 ساعت برای بیرون بودن کافیه میتونید این زمان رو هم در طی روز پخش کنید

زیاد باهاش حرف بزنید

اسمشو صدا کنید کلمه کوتاهی مثل سلام رو باهاش کار کنید تا بجای شلوغ کاری سعی کنه تقلید کنه

سلام

توی مسیری که میارن کاسکوهارو بدلیل شرایط بد حمل و نگهداری و استرس زیاد کاسکوها دچار بیماری میشن

این یک اصطلاحه و بیماری خاصی نیست

بخاطر همین کاسکوهای تازه وارد رو مغازه دار باید مدتی قرنطینه کنه و تقویتشون کنه تا جون بگیرن و استرسشون کم بشه

استرس زمینه ساز تقریبا همه بیماریهاست
    سلام ممنون از جواب اما دلیلی که زیاد بیرون میمونه اینه که اول که نیارمش بیرون به خودش اسیب میزنه پس حتمی باید بیرونش بیارم یه بار صبح میخواد بیاد بیرون یه بار هم عصر
    و حالا مشکلی که هست برا داخل قفس کردنش بهش استرس وارد میشه چون خودش نمیتونه بره داخل باید قسمت بالای قفس و باز کنم بیارم جلو در جلوییش تا بره داخل که بعضی وقتا باعث ترسیدن و پریدنش از روی قفس میشه که چون پرواز هم بلد نیست نمیتونه خوب فرود بیاد و ممکنه صدمه ببینه برا همین مجبورم یه بار در روز اما زمان طولانی بیرون باشه
    در ضمن بالش هم من نچیدم و در اینده هم نمیچینم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام ممنون از جواب اما دلیلی که زیاد بیرون میمونه اینه که اول که نیارمش بیرون به خودش اسیب میزنه پس حتمی باید بیرونش بیارم یه بار صبح میخواد بیاد بیرون یه بار هم عصر
    و حالا مشکلی که هست برا داخل قفس کردنش بهش استرس وارد میشه چون خودش نمیتونه بره داخل باید قسمت بالای قفس و باز کنم بیارم جلو در جلوییش تا بره داخل که بعضی وقتا باعث ترسیدن و پریدنش از روی قفس میشه که چون پرواز هم بلد نیست نمیتونه خوب فرود بیاد و ممکنه صدمه ببینه برا همین مجبورم یه بار در روز اما زمان طولانی بیرون باشه
    در ضمن بالش هم من نچیدم و در اینده هم نمیچینم
    موقعی که داره آواز میخونه یا با خودش حرف میزنه که معمولا هم قبل از چرت های روزانه هست بذارید به حال خودش باشه . اون لحظه بهش غذا ندید و کاری بهش نداشته باشید ولی میتونید باهاش حرف بزنید یا یه کلمه خاص رو تکرار کنید .

من قبلا گفتم شما زمان تلاش برای بیرون اومدنش رو میدونید می تونید با روشی که بهتون گفتم این عادت رو کم کم از بین ببرید . این روش بردن طوطی به داخل قفس هم موقتیه وقتی یاد بگیره روی دست بیاد دیگه نیازی به استفاده از این روش نیست . همه اینا مواردی هستن که ما در هر صورت باید بگیم دیگه تصمیم گیری با شماست .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    ممنون سپیده خانم شما خیلی لطف دارید منم همون روش و استفاده کردو و خیلی بهتر شده الان دنبال دستم تا جایی که فضای حرکت داشته باشه میاد و غذا میگیره فقط نمیدونم چطور تمین روی دست اومدن و شروع کنم یعنی باید چه کارایی بکنم

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    ممنون سپیده خانم شما خیلی لطف دارید منم همون روش و استفاده کردو و خیلی بهتر شده الان دنبال دستم تا جایی که فضای حرکت داشته باشه میاد و غذا میگیره فقط نمیدونم چطور تمین روی دست اومدن و شروع کنم یعنی باید چه کارایی بکنم
    طوطی شما از دستتون فرار نمیکنه؟؟یعنی دستتون بره سمتش چه غذا داشته باشه چه دست خالی طوطی سر جاش میمونه و فرار نمیکنه؟؟؟اگر اینطوره که میتونید تمرین روی دست اومدن رو انجام بدید,در غیر این صورت باید فعلا با دست بهش غذا بدید و سعی کنید نوازشش کنید تا کاملا بهتون اعتماد پیدا کنه و فرار نکنه
    مورد دیگر هم که سپیده خانم گفتند و بنده جهت تاکید میگم,از روی نوشته اهتون پیداست که طوطی به شما تسلط داره و باب میل طوطی بیرون میاریدش و زمان زیادی بیرون میمونه و کلا هر کاری بخواد انجام میده,بهتره از همین الان طوطی رو درست و اصولی تربیت کنید چون هر چی زمان بگزره این کار سختتر میشه
    فعلا روزی30-60 دقیقه بیرون بیاریدش و با دست بهش غذا بدید و باهاش تمرین کنید کافیه

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    99 درصد کاسکوهایی که در کشور وجود داره به صورت غیر قانونی از مرز پاکستان یا ترکیه یا ترکمنستان وارد کشور میشن که چون غیز قانونی هستند بهشون میگن قاچاق
    درست مثل قاچاق اجناس دیگه که تو رادیو تلوزیون میشنوید

صفحه 633 از 1238 نخستنخست ... 1335335836146156166176186196206216226236246256266276286296306316326336346356366376386396406416426436446456466476486496506516526837331133 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)