صفحه 16 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 238
    تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط mori7777 نمایش پست ها
    اره مطمئنم ماده هست
    یه مقدار درگیری هم داشتن
    فقط قناری نر جنب و جوش ساخت لونه داشت.لونه اماده هم توی قفسشون هست
    اگه بیماره برای درمانش چکار کنم؟
    اول قناری ماده رو از قفس خارج کنید تا استرس کمتری داشته باشه با وجود قناری نر قناری اسیب دیده دوچار استرس میشه
    بعد از اینکه قناری رو جدا کردید اقدام به درمان میکنیم .
    بهترین دارو برای درمان عمومی قناری استفاده اصولی از داروی (تی ان تی) هستش که برای شروع درمان و تخصصی کردن درمان داروی مناسبی هستش که به احتمال زیاد این دارو قناری شما رو اگر بیماری باشه درمان میکند و نیاز به داروی دیگری نیست
    احتمال هم داره قناری شما درگیر بیماری خاص و کشنده نباشه و بر اثر درگیر شدن با قناری نر اینطوری شده که خود دلایلی داره که از بارز ترین علتها اماده نبودن قناری ماده هستش
    احتمال اینکه تخم گذاری برای قناری ماده به علت چرخیدن تخم در مجرای تخم گذاری سخت شده باشه
    و احتمالات دیگری که با جدا کردن قناری بهتر میتوان تشخیص داد
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    9370
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    اول قناری ماده رو از قفس خارج کنید تا استرس کمتری داشته باشه با وجود قناری نر قناری اسیب دیده دوچار استرس میشه
    بعد از اینکه قناری رو جدا کردید اقدام به درمان میکنیم .
    بهترین دارو برای درمان عمومی قناری استفاده اصولی از داروی (تی ان تی) هستش که برای شروع درمان و تخصصی کردن درمان داروی مناسبی هستش که به احتمال زیاد این دارو قناری شما رو اگر بیماری باشه درمان میکند و نیاز به داروی دیگری نیست
    احتمال هم داره قناری شما درگیر بیماری خاص و کشنده نباشه و بر اثر درگیر شدن با قناری نر اینطوری شده که خود دلایلی داره که از بارز ترین علتها اماده نبودن قناری ماده هستش
    احتمال اینکه تخم گذاری برای قناری ماده به علت چرخیدن تخم در مجرای تخم گذاری سخت شده باشه
    و احتمالات دیگری که با جدا کردن قناری بهتر میتوان تشخیص داد
    تشکر بابت پاسختون
    نحوه استفاده تی ان تی رو برام میگید؟
    تغذیه اش چطور باشه؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    تشکر بابت پاسختون
    نحوه استفاده تی ان تی رو برام میگید؟
    تغذیه اش چطور باشه؟
    استفاده از داروی (تی ان تی) با توضیحات و نحوه و مقدار مصرف همراه بروشور داخل جعبه هستش که برای اسان تر شدن نحوه و مقدار مصرف کمی عامیانه تر خدمت شما عرض میکنم
    مقداری از دارو در شکل و اندازه مانند یک عدس در نظر بگیرید و با یک جای ابی تا نصف پر شده از اب تر کیب کنید اگر جای اب کوچک و مخصوص زمان تجویز دارو در دسترس دارید همین مقدار دارو رو به مقدار اب جا ابی اضافه و کاملا ترکیب کنید و بمدت 5 روز بصورت تازه و نو که بهترین زمان صبح هستش در دسترس پرنده قرار بدید بعد از 5 روز یک روز اب اشامیدنی بدونه دارو مجدد 5 روز درمان را تکرار کنید . نکته مهم اینکه با مشاهده بهبود قناری بعد از گذشت 3 , 7 یا 8 روز درمان را قطع نکنید و زمان درمان را کامل کنید
    تغذیه متداول قناری رو در جیره غذایی منظور کنید و از سبزیجات در این مدت استفاده نکنید تا بهبودی کامل قناری
    انشاالله مشکل حل میشه و قناری شما کاملا مداوا خواهد شد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    9370
    دوستان کمک کنید قناریم حالش خوب نیست
    قناری ماده مرد حالا قناری نر یه بیماری گرفته نمیدونم اسمش چیه دور نوکش جوش زده نمیشه ازش عکس بگیرم یه عکس توی اینترنت پیدا کردم دقیقا مثل همونه قناری زرد توی عکس
    داداشم فقط بهش بتادین زد و پماد آد
    چهار روزه اینجوریه امروز جوشا بزرگتر شده و حالش بدتر و دل دل میزنه و نمیخونه اشتهاش کم شده و یکجا کز میکنه و نوکش و مدام به اینطرف و اونطرف میکشه دور چشمش چیزی نیست فقط دور نوکشه
    غذاش ارزن و چهار تخم و هویج و زردی تخم مرغه
    لطفا درمانشو بگید سریعتر.ممنون

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    دوستان کمک کنید قناریم حالش خوب نیست
    قناری ماده مرد حالا قناری نر یه بیماری گرفته نمیدونم اسمش چیه دور نوکش جوش زده نمیشه ازش عکس بگیرم یه عکس توی اینترنت پیدا کردم دقیقا مثل همونه قناری زرد توی عکس
    داداشم فقط بهش بتادین زد و پماد آد
    چهار روزه اینجوریه امروز جوشا بزرگتر شده و حالش بدتر و دل دل میزنه و نمیخونه اشتهاش کم شده و یکجا کز میکنه و نوکش و مدام به اینطرف و اونطرف میکشه دور چشمش چیزی نیست فقط دور نوکشه
    غذاش ارزن و چهار تخم و هویج و زردی تخم مرغه
    لطفا درمانشو بگید سریعتر.ممنون

سلام
    قناری شما درگیر بیماری ابله شده و هر چه سریع تر از قناریهای دیگه جدا و در محیطی دیگر اقدام به نگهداری قناری بیمار کنید
    از سبزیجات خنک مثل برگ کاهو و گشنیز استفاده کنید
    زرده تخمه مرغ و دان مخلوط رو از جیره غذایی قناری حذف کنید که برای قناری شما با این بیماری اصلا مناسب نیست هر چند برای قناری سالم هم زرده تخم مرغ در این فصل مناسب نیست
    از دان های خنک مثل خرفه و تخم کاهو برای تغذیه مکمل استفاده کنید
    قناری بیمار رو به دامپزشکی نزدیک محل سکونت ببرید اگر دکتر دامپزشک صلاح بدونه اقدام به واکسیناسیون ابله کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    آنجل ، قناری ، چتری
    شماره عضویت
    5136
    سلام
    یه جفت قناری دارم
    که از جمعه شروع کردن به تخم کردن
    جمعه ، شنبه
    از دیروز صبح ماده قناری کف قفس افتاده و دیروز تخم نکرد
    بردمش دامپزشک گفت احتمال زیاد ورم روده پیدا کرده
    اما حدس خودم این بود که تخم تو مقعدش گیر کرده
    براش مولتی ویتامین + ویتالین تجویز کرد + یه پماد که گفت روزی دوباره با گوش پاک کن روی مقعدش بمالم

امروز ظهر تو قفس رو دیدم که یه تخم کرده کف قفس

نر رو انداختم تو یه قفس دیگه
    هنوز کف قفس افتاده
    آب رو هم کف قفس نصب کردم اما باز نمیتونه بخوره هر ساعت یکبار با دستم ماده رو بلند میکنم تا بتونه سرش رو داخل خروجی آب ببره تا بتونه آب بخوره

پای چپش کلاً تکون نمیخوره و پای راستش هم زور کمی داره
    بالهاش هم زیاد تعریفی نداره نمیتونه زیاد تکون بده

مشکل از چیه؟
    البته امید زیادی به زنده موندنش ندارم اما میخوام تا جایی که میشه خوب بشه و زیاد درد نکشه

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط YashaR نمایش پست ها
    سلام
    یه جفت قناری دارم
    که از جمعه شروع کردن به تخم کردن
    جمعه ، شنبه
    از دیروز صبح ماده قناری کف قفس افتاده و دیروز تخم نکرد
    بردمش دامپزشک گفت احتمال زیاد ورم روده پیدا کرده
    اما حدس خودم این بود که تخم تو مقعدش گیر کرده
    براش مولتی ویتامین + ویتالین تجویز کرد + یه پماد که گفت روزی دوباره با گوش پاک کن روی مقعدش بمالم

امروز ظهر تو قفس رو دیدم که یه تخم کرده کف قفس

نر رو انداختم تو یه قفس دیگه
    هنوز کف قفس افتاده
    آب رو هم کف قفس نصب کردم اما باز نمیتونه بخوره هر ساعت یکبار با دستم ماده رو بلند میکنم تا بتونه سرش رو داخل خروجی آب ببره تا بتونه آب بخوره

پای چپش کلاً تکون نمیخوره و پای راستش هم زور کمی داره
    بالهاش هم زیاد تعریفی نداره نمیتونه زیاد تکون بده

مشکل از چیه؟
    البته امید زیادی به زنده موندنش ندارم اما میخوام تا جایی که میشه خوب بشه و زیاد درد نکشه
    سلام
    انشاالله با هدفی که شما دارید لطف خدا شامل حال قناری میشه و زنده می ماند
    معمولا این گونه مشکلات برای قناری های جوان پیش میاد که پرورش دهندگان برای پیشگیری از بروز این چنین مواردی در زمان اماده سازی قناری قبل از تخم گذاری از یک برنامه کامل و مناسب با نیاز های قناری استفاده میکنند و در نگهداری قناری به هدف تکثیر اینگونه های غذایی در اولویت قرار دارد
    قناری شما در هر سنی که باشد علت این مشکل ضعیف بودنش هست و نداشتن انرژی کافی که از املاح و ویتامینهای هست در زمان تخم گذاری با مشکل روبرو شده و یکی از شایع ترین مشکلات چرخیدن تخم های قناری در مقعد مواجه شده

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    آنجل ، قناری ، چتری
    شماره عضویت
    5136
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    انشاالله با هدفی که شما دارید لطف خدا شامل حال قناری میشه و زنده می ماند
    معمولا این گونه مشکلات برای قناری های جوان پیش میاد که پرورش دهندگان برای پیشگیری از بروز این چنین مواردی در زمان اماده سازی قناری قبل از تخم گذاری از یک برنامه کامل و مناسب با نیاز های قناری استفاده میکنند و در نگهداری قناری به هدف تکثیر اینگونه های غذایی در اولویت قرار دارد
    قناری شما در هر سنی که باشد علت این مشکل ضعیف بودنش هست و نداشتن انرژی کافی که از املاح و ویتامینهای هست در زمان تخم گذاری با مشکل روبرو شده و یکی از شایع ترین مشکلات چرخیدن تخم های قناری در مقعد مواجه شده
    ممنون از پاسختون
    البته یک ماه پیش سری اول تخم گذاریش بود که خوب طبق شنیده هام سری اول احتمال کمی هست که تبدیل به جوجه بشن
    اما گذاشتم بمونه بعد از 17 روز تخم ها رو برداشتم
    1-2 روزی بهشون استراحت دادم و یک هفته با تخم مرغ (رنده شده)+هویج(رنده شده)+پودر سوخاری در سه وعده تغذیه کردم تا شروع به تخم گذاری مجدد کرد که بعد از تخم دوم دچار این مشکل شد
    امروز کلا در طول روز 5-6 بار با دستم بلند کردم تا بتونه آب بخوره و از بین غذایی که بهش دادم فقط تخم مرغ رو کامل و مقداری کمی هویج خورد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    qanari
    شماره عضویت
    16311
    با سلام و عرض پوزش
    من با یه بیماری مواجه شدم که اول بار در برخی از جوجه های 20/30 روزه شاهدش بودم ولی الان در تعدادی از قناریهای کهنه هم شاهد این مشکل ستم.
    از این قرار که در سمت راست شکم قناری یه توده ی گرد و سنگ مانند حس میکردم البته در بعضیها با چشم و برخی با لمس کردن.تا زمانی که یکی از جوجه هام تلف شد و پس از کالبد شکافی فهمیدم که این توده سنگدان قناریه.حال تقاضا دارم اگه کسی با این مشکل روبرو شده نام این بیماری و راه درمانش رو بهم بگه.مثل اینه که دانه های خورده شده در داخل سنگدان جمع شده و هضم نمیشه.واقعا ممنون میشم از دوستانی که راهنماییم کنند.

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط arbin نمایش پست ها
    با سلام و عرض پوزش
    من با یه بیماری مواجه شدم که اول بار در برخی از جوجه های 20/30 روزه شاهدش بودم ولی الان در تعدادی از قناریهای کهنه هم شاهد این مشکل ستم.
    از این قرار که در سمت راست شکم قناری یه توده ی گرد و سنگ مانند حس میکردم البته در بعضیها با چشم و برخی با لمس کردن.تا زمانی که یکی از جوجه هام تلف شد و پس از کالبد شکافی فهمیدم که این توده سنگدان قناریه.حال تقاضا دارم اگه کسی با این مشکل روبرو شده نام این بیماری و راه درمانش رو بهم بگه.مثل اینه که دانه های خورده شده در داخل سنگدان جمع شده و هضم نمیشه.واقعا ممنون میشم از دوستانی که راهنماییم کنند.
    سلام
    برای تغذیه از چه نوع دان در غذایی قناریها استفاده میکنید ؟ و از کجا تهیه میکنید ؟
    این مشکل رو که برای قناری های شما پیش امده برای دوستان بازگو کردم و علت اصلی رو دان قناری دادند که دان اگر کهنه , الوده به باکتریها و دلایل دیگر باشد میتواند این مشکل رو برای قناری در پی داشته باشد که ظاهر مدتی هستش که دان (تخم کتان) الودگی های دارد و حتما از محلی که مطمئن باشد تهیه کنید (البته بازهم عرض میکنم احتمال اول از دان قناری هست و بطور 100 در صد نیست)
    برای شروع دان قناری ها رو بطور کل تغییر بدید و علاوه بر تغییر دان نوع دان رو هم سبک و زود هضم کنید مثل (تخم کاهو , تخم خرفه) تا از مشکل پیش امده با اطلاعاتی که از دوستان با تجربه در این زمینه خواهم گرفت جلوگیری و درمان رو شروع کنیم

صفحه 16 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)