کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    22683
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام
    تا وقتی که پرنده تو لک نره پرهای قبلی و شاهپرها نمیریزن. پس صبر کنید تا پرها بصورت طبیعی شروع به ریختن کنند
    تو این مدت شما به تغذیه اش رسیدگی کنید تا پرهای آینده با کیفیت تر و سالم تر رشد کنن

چه مدت هست که طوطی رو دارید؟ چند سالشه؟ چقدر باهاش کار میکنید؟ ملنگو ها اگه از جوجگی باهاشون کار نشه احتمال اینکه در آینده حرف زدن یاد بگیرن کم هست و اگرم یادبگیرن در حد چند کلمه بیشتر نیست ولی شما ناامید نشید.باهااش تمرین کنید. هم خودتون رودررو باهاش حرف بزنید هم صدای ضبط شده تون رو براش بزارید

برای حمام یه ظرف مناسب با آب ولرم براش بگذارید خودش حمام میکنه یا میتونید آب ولرم رو بهش اسپری کنید فقط مواظب باشید آب وارد مجرای تنفسیش نشه و دمای خونه هم مناسب باشه که سرما نخوره

غذاهایی که دوست داره رو بصورت قطعات کوچیک با غذاهای جدید مخلوط کنید تا حین خوردن میوه های جدید رو تست کنه. به مرور به غذاهای جدید هم عادت میکنه که البته زمان بر هستش. میتونید نخ سبزیجات هم براش درست کنید و تو فسش بگذارید تا حین بازی کردن تستشون کنه

آموزش درست کردن نخ سبزیجات ������
    https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=7021

حدودا ۹ماهه که طوطیو خریدم،اون موقع ک خریدم بهم گفتند۶ماهشه ولی همون موقع هم یکم طوغ داشت
    الان فک کنم از یکسالو و خورده اییشه و اینکه ما وقتی آوردیمش خیلی باهاش کار کردیم ولی جوابی نگرفتیم برا همین نا امید شدیم...بنظر میاد باهاش کار نشده ولی بشدت باهوشه.
    همیشه به زور حمامش میکنم اصلا اینجوری نیست ک براش ظرف آب بزارم‌خودش حمام کنه یا اگرم بکنه فقط سرشو می‌کنه داخل آب در همین حد.شنیدم اگر طوطیو در کوچیکیش حمام کردن رو یادش ندند از آب میترسه فک کنم از منم‌همینجوره چون از ی سری چیزها مثه آب مثله تاب سواری و... میترسه و اصلا سراغشون نمیره!
    عاهان بسیار ممنونم از راهنماییتون.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگـــو نر
    شماره عضویت
    23305
    سلام خسته نباشیــــــــد.
    من یه طوطی ملنگو دارم که وقتی برای خودش میاد روی زمین یا از پرده ها بالا میره، میاد روی دست اما وقتی روی قفس یا استندی که براش ساختم هست اصلا روی دست نمیاد.یه چوب داره که از اون خیلی میترسه اگه با اون بترسونمش روی دست میاد حدود دو هفته هست دارم همین کار رو تکرار میکنم و هی میترسونم و روی دست میارمش اما هنوز بدون چوب روی دست نمیاد.
    اگه میشه کمک کنید تا روی دست بیارمش.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو ؛ کبوتر ؛ ماهی ؛ مرغ عشق ؛ لاک پشت
    شماره عضویت
    23293
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad_a.m.d نمایش پست ها
    سلام خسته نباشیــــــــد.
    من یه طوطی ملنگو دارم که وقتی برای خودش میاد روی زمین یا از پرده ها بالا میره، میاد روی دست اما وقتی روی قفس یا استندی که براش ساختم هست اصلا روی دست نمیاد.یه چوب داره که از اون خیلی میترسه اگه با اون بترسونمش روی دست میاد حدود دو هفته هست دارم همین کار رو تکرار میکنم و هی میترسونم و روی دست میارمش اما هنوز بدون چوب روی دست نمیاد.
    اگه میشه کمک کنید تا روی دست بیارمش.
    سلام.
    ببینید شما باید عادتش بدید که دستتون فضای بهتر و امن تری هست براش که بیاد رو دستتون و این کارو از روی ترس نکنه برای این کار میتونید یک خوراکی که دوست داره رو بهش ندید فقط روی دستتون بزارید که اگر خواست بخوره بیاد رو دستتون و اگر نیومد اون رو بهش ندید و دوباره یکی دو ساعت بعدش انجام بدید اینکارو که اپر باز نیومد بهش ندید اون خوراکی رو تا مجبور بشه بیاد رو دستتون.
    البته این کار با خوراکی مورد علاقش یا عر خوراکی دیگه قابل انجام هست اگر اون رو یک مدت گشته بزارید یعنی غذا بهش ندید و وقتی گشنه بود این کارو انجام بدید که از روی گشنگی رو دستتون بیاد و عادت کنه.
    البته کار اخلاقی نیست و یکم ادم اذیت میشه از انجامش ولی جوابگوییش بهتر از حالت اول هست که عرض کردم خدمتتون .
    اما چون شما فردمودید که وقتی رو قفس نیست و در حالت عادی روی دستتون میاد همون روش اول که خوراکی مورد علاقشو فقط رو دست بهش بدید و روش اول احتمالا جوابگو هست و نیازی به گشنگی دادن و این کارا ها پیدا نمیکنید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط arminmonfared نمایش پست ها
    درسته .
    ببخشید من اینقدر سوال میکنم الان با توجه به سن و اطلاعاتی که خودتون لطف کردید دادید ؛ میشه اهلی و دستیش کرد یا به حرف اوردش یا اینکه دیگه دیر شده؟
    خواهش ميكنم ، بله ميشه هم براي سخنگو شدن هم دستي كردنش زمان خوبيه . مقالات اموزشي بخش طوطي سانان رو مطالعه كنيد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    23435
    سلام خدمت همه عزیزان
    برای من اتفاق بدی افتاد و خیلی ناراحت کننده بود.موضوع رو شرح میدم ممنون میشم اگر از دوستان کسی اطلاعاتی درباره علت این اتفاق میدونه بیان کنه
    من پنج روز پیش از پرنده فروشی یک طوطی ملنگو گرفتم که طبق گفته فروشنده جوجه هشت یا نه ماهه بوده ولی سمت راست و دمش اصلا هیچ پری نداشت ولی خب من و خانمم بین چندتا طوطی از همین خوشمون اومد و گرفتیمش.وقتی آوردمش خونه شب اول خیلی سریع شروع کرد به تخمه خوردن و فقط نزدیک قفس میشدیم یکم ترس داشت.روزهای بعد ترسش کمتر شد و غذا هم اسفناج و پرتقال یکم ارزن و هویج هم میخورد .چندباری هم از قفسش میومد بیرون و رو زمین راه میرفت بعد واسه دون خوردن میرفت تو قفسش ،دمای خونه هم 25 تا 28 درجه است،ولی هر روز خوابش بیشتر میشد و سرشو میکرد بین پرهاش و چشماشو خیلی باز نمیکرد بصورتی که فقط موقع غذا خوردن بیدار بود ، من فک کردم شاید از ساعت خوابش باشه شب پارچه رو قفسش انداختم تا صبح که دیدم متاسفانه مرده بود.و من خیلی شوکه شدم .
    از راهنمایی و نظراتتون ممنون میشم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط golestan نمایش پست ها
    سلام خدمت همه عزیزان
    برای من اتفاق بدی افتاد و خیلی ناراحت کننده بود.موضوع رو شرح میدم ممنون میشم اگر از دوستان کسی اطلاعاتی درباره علت این اتفاق میدونه بیان کنه
    من پنج روز پیش از پرنده فروشی یک طوطی ملنگو گرفتم که طبق گفته فروشنده جوجه هشت یا نه ماهه بوده ولی سمت راست و دمش اصلا هیچ پری نداشت ولی خب من و خانمم بین چندتا طوطی از همین خوشمون اومد و گرفتیمش.وقتی آوردمش خونه شب اول خیلی سریع شروع کرد به تخمه خوردن و فقط نزدیک قفس میشدیم یکم ترس داشت.روزهای بعد ترسش کمتر شد و غذا هم اسفناج و پرتقال یکم ارزن و هویج هم میخورد .چندباری هم از قفسش میومد بیرون و رو زمین راه میرفت بعد واسه دون خوردن میرفت تو قفسش ،دمای خونه هم 25 تا 28 درجه است،ولی هر روز خوابش بیشتر میشد و سرشو میکرد بین پرهاش و چشماشو خیلی باز نمیکرد بصورتی که فقط موقع غذا خوردن بیدار بود ، من فک کردم شاید از ساعت خوابش باشه شب پارچه رو قفسش انداختم تا صبح که دیدم متاسفانه مرده بود.و من خیلی شوکه شدم .
    از راهنمایی و نظراتتون ممنون میشم
    سلام ، خيلي بابت اين موضوع متاسفم .

از نظر غذايي و دما كه مشكلي نبوده . ريزش پر هم دلايل زيادي داره كه يك نمونش pbfd هست . ويروسي ، مسري و كشنده . نشانه هاي ديگري هم داره .
    شايد مبتلا بوده يا از قبل ، بيماري ديگه اي داشته . معمولا در پرنده فروشيها ، متاسفانه به دليل وارداتي كه انجام ميشه ، نگهداري تعداد زيادي پرنده در كنار هم ، و عدم رسيدگي فروشنده ها ، اين مسائل غم انگيز ، زياد اتفاق ميوفته . راهي جز كالبد شكافي براي إثبات علت فوتش وجود نداره. كه براي صاحب حيوان اصلا خوشايند نيست . اگر نمونه مدفوعش هم داشته باشيد با ازمايش ، ميتونن تشخيص بدن .

اقدام حيوان دوستانه اي هم هست كه اگر براتون مقدور باشه ، انجامش شايد جان پرنده هاي ديگه رو نجات بده . به فروشنده اطلاع بديد كه ملنگو بيمار بوده . اگر انسانيت و وجدان كاري ، براشون با ارزشتر از كسب درامد باشه ، حتما براي نجات بقيه تلاش ميكنن.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    23430
    سلام
    من ۳ روز که یک طوطی ملنگو به عنوان ۷ ماهه خریدم
    تو اینترنت خوندم که ۱۰ تا ۱۵ روز باید فقط براش غذا بریزم و باهاش کاری نداشته باشم
    فقط دوتا سوال دارم
    اول اینکه الان که به قفسش نزدیک میشم خیلی مترسه منم اهمیت نمیدم و غذاش براش میریزم سوالم اینکه کی باید بفهمم که دیگه ازم نمیترسه؟اینکه تو قفسش آروم بگیره موقع نزدیک شدن یعنی وضعیت عادی شده؟
    و سوال بعد اینکه تو این مدت حتی باهاش حرف نزنم و فرض کنم تو خونه نیست ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sh_rm نمایش پست ها
    سلام
    من ۳ روز که یک طوطی ملنگو به عنوان ۷ ماهه خریدم
    تو اینترنت خوندم که ۱۰ تا ۱۵ روز باید فقط براش غذا بریزم و باهاش کاری نداشته باشم
    فقط دوتا سوال دارم
    اول اینکه الان که به قفسش نزدیک میشم خیلی مترسه منم اهمیت نمیدم و غذاش براش میریزم سوالم اینکه کی باید بفهمم که دیگه ازم نمیترسه؟اینکه تو قفسش آروم بگیره موقع نزدیک شدن یعنی وضعیت عادی شده؟
    و سوال بعد اینکه تو این مدت حتی باهاش حرف نزنم و فرض کنم تو خونه نیست ؟
    سلام
    نه اينكه ديگه كاملا بي تفاوت باشيد. كم كم حرف زدن رو شروع و اسمي براش انتخاب كنيد تا مواقعي كه ميخواين ارتباط برقرار كنيد يا غذا بزاريد ، صداش بزنيد . به ترسش بي توجه نباشيد. أهميت بديد. موقع اضطراب ، از قفسش به آرامي فاصله بگيريد . سعي كنيد با رفتار و تن صداي ملايمو محبت اميز ، ترسشو از بين ببريد تا بهتون اعتماد كنه . همين نوع برخورد و واكنش مناسب شماست كه در برقراري سريع ارتباط ، موثره .

همونطور كه الان متوجه ترسش هستيد ، وقتي رام تر بشه و كمتر بي قراري كنه هم ، متوجه خواهيد شد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    23435
    ممنون بابت راهنمایی و همینطور همدردیتون
    امروز جسدشو با قفسش بردم پرنده فروشی که خریده بودم گفت از سفیدی مدفوعش معلومه که سرما خورده حالا یا آب سرد خورده یا باد سرد بهش خورده نمیدونم چقد قابل اعتماد بود اظهارنظرش.البته من شب اول که آوردمش خونه از شیر آب سرد براش آب گذاشتم. نمیدونم شاید بی احتیاطی خودم باعث این اتفاق شد ولی اصلا انتظارشو نداشتم چون غذاشو مرتب میخورد فقط خوابش زیاد شده بود.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط golestan نمایش پست ها
    ممنون بابت راهنمایی و همینطور همدردیتون
    امروز جسدشو با قفسش بردم پرنده فروشی که خریده بودم گفت از سفیدی مدفوعش معلومه که سرما خورده حالا یا آب سرد خورده یا باد سرد بهش خورده نمیدونم چقد قابل اعتماد بود اظهارنظرش.البته من شب اول که آوردمش خونه از شیر آب سرد براش آب گذاشتم. نمیدونم شاید بی احتیاطی خودم باعث این اتفاق شد ولی اصلا انتظارشو نداشتم چون غذاشو مرتب میخورد فقط خوابش زیاد شده بود.
    خواهش ميكنم . سرماخوردگي اونهم در مراحل ابتدايي بيماري ، براي يك ملنگوي ٧ ماهه كشنده نيست !! از زمان شروع تا بروزش ، دست كم دو روز طول ميكشه و اين مدت نميتونه اونقدر حاد بشه كه با اين سرعت از پا درش بياره !! مدفوع سفيد ، نشانه بيماريهايي مثل پلوروم و تيفوئيده كه عامل ايجادشون، باكتري سالمونلا هست. و همينطور عفونتهاي شديد گوارشي .
    سرماخوردگي گاهي مدفوع سفيد ايجاد ميكنه ، زماني كه عفونت پيشرفت كرده باشه . اميدوارم واقعا بيماري جدي نباشه كه مابقي پرنده ها به خطر بيوفتن . اگر قفس و وسايل رو نگه داشتيد با ضدعفوني كننده قوي شستشو بديد . دستها يا وسايلي هم كه در تماس بوده ، كاملا تميز و ضدعفوني كنيد. اگر احتمال سالمونلا هم باشه ، قابل انتقال به انسان هست . اول بايد نمونه مدفوع رو براي دامپزشك ميبرديد و بعد نتيجه قطعي رو به فروشنده اطلاع ميداديد كه با تصور يك سرماخوردگي ساده ، سهل انگاري نكنن .

صفحه 488 از 529 نخستنخست ... 388438469470471472473474475476477478479480481482483484485486487488489490491492493494495496497498499500501502503504505506507 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)