کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdyyy نمایش پست ها
    مشکلش رو اینجا بهتون گفته بودم.داروهاشو هم از دامپزشک گرفته بودم.(ویتالین ، آنتی بیوتیک مایع سفید رنگ ، یک قرص ویتامین<عکسش هست اینجا>).
    مشکلش این بود یه گوشه کز میکرد و نه غذا و نه آب میخورد. شما گفتین با سرنگ داروهاشو بدید و غذا هم مجبروی بهش بدید وگرنه ضعیف میشه. مدفوعش هم مشکل داشت آبکی بود(عکسش هست اینجا).
    مشکل دقیقش رو دکتر نگفت ، من گفتم فکر کنم اسهال باشه چون مدفوعشو دیده بود ایشونم گفته بودن آره احتمالا اسهاله و دارو داده بودن.
    بله یادم اومد.

اشتهای زیادش از مولتی ویتامینه و به همون اندازه که غذا میخوره باید انتظار دفع داشته باشید دیگه باردار نیست ؟

البته تاثیر برخی انتی بیوتیکها هم نباید نادیده گرفت. که از نوع داروی تجویز شده اطلاعی در دست نیست. نگرانی خاصی وجود نداره. زمان بدید تغییراتشو ببینیم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط parnaz7297 نمایش پست ها
    سلام.الان یه ماهی میشه که ماده رو اوردم خونمون.دو سه هفته دور اشنایی دادم بعد قفساشونو کنار هم گذاشتم.همش پیش هم بودن.چند روزیه ماده یکمی پشتش خمه.به یک پرورش دهنده عکسشو نشون دادم گفت تخم داره احتمالا تا2هفته دیگه تخم میزاره .گفتن لونه نصب کنم و نر و ماده رو بزارم پیش هم.دیشب لونه رو نصب کردم و نرو وارد قفس ماده کردم.ماده خیلی تمایل داشت بره پیش نر و میرفت سرشو خم میکرد انگار اماده جفتگیری بود اما نر همش بهش حمله میکرد و دنبالش میکرد.در حدی که رفتن کف قفس ماده میدوید نر هم دنبالش میکرد مثل تام و جری.نر ماده رو میزد ترسیدم زخمیش کنه واسه همین از هم جداشون کردم.
    چرا اینجوری شدن؟؟خوب میشن یا نه؟اینارو به اون پرورش دهنده گفتم و گفتم که نر عادت به جفتگیری با چوب داره.سن نر زیاد نیس1سال و 2ماهشه.گفتن ممکنه لازم باشه نرتو تعویض کنی....اره؟؟من نمیتونم نرمو عوض کنمممم
    راهی هست جفت بشن؟وقتی از هم دورن صدای همو میشنون قشنگ جواب میدن.مخصوصا ماده خیلی بی تابی میکنه.مست مسته.الان دوباره قفساشونو جدا کردم گذاشتمشون کنار هم.دو سه هفته پیش که از قفس اوردمشون بیرون یه ظرف غذا گزاشتم براشون با هم غذا میخورن کاری نداشتن به هم فقط گاهی نر تهاجمی رفتار میکرد البته اصلا دنبال ماده ندوید و اذیتش نکرد.اینو به پرورش دهنده گفتم گفتن شاید نرت خیلی مست شده و رفتارش تهاجمیه.گفتن خنکی بدم و وقتی رابطشون خوب شد دوباره مست کنم نر رو...به نظرتون درست میشه؟نظرتون چیه؟ماده ام هم10یا 11ماهشه.ممنون
    سلام. مادتون چرا انقدر زود علایم بلوغ رو نشون داده؟!! عروسها از 1/5 سال به بعد بالغ میشن . از سنش اطمینان دارید؟ باردار بوده وقتی خریدید یا اخیرا از مستی زیاد ، تخم ایجاد شده؟

حمله های نر میتونه از مستی باشه . کمی خنکی بهش بدید متعادل بشه. چون سن زیادی نداره ، عادت جفتگیری با چوب ، ماندگار نیست . بخاطر تجربه کمشه که نمیتونه ماده رو بعنوان جفت بپذیره .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    24717
    نه آبریزش نداره
    دما رو با بخاری برقی بالا بردم
    ببینم چی پیش میاد،امیدوارم خوب شه فوری...

سنش 1.5 سالع اس

من جمعه گرفتمشون
    مورد خاصی نداشتن راجع به بیماری
    که امروز دیدم ماده سرما خورده امروز صبح

ولی از کسی که گرفتم اتاقی که اینارو نگه می داشت،خیلی گرم بود
    عادت می کنن به دمای پایین اتاق من نسبت به اونجا یا اذیت میشن مدام؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    24601
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. مادتون چرا انقدر زود علایم بلوغ رو نشون داده؟!! عروسها از 1/5 سال به بعد بالغ میشن . از سنش اطمینان دارید؟ باردار بوده وقتی خریدید یا اخیرا از مستی زیاد ، تخم ایجاد شده؟

حمله های نر میتونه از مستی باشه . کمی خنکی بهش بدید متعادل بشه. چون سن زیادی نداره ، عادت جفتگیری با چوب ، ماندگار نیست . بخاطر تجربه کمشه که نمیتونه ماده رو بعنوان جفت بپذیره .
    سنش رو صاحب قبلیش گفت9ماه وقتی میخواستم بخرمش.گفت3ماه دست خودش بوده6ماه دست صاحب قبلیش.وقتی خریدمش اخر پرریزیش بود.از همون اول علاقه داشت بره پیش نر ولی اواخر خیلی شدید شد تا حدی که از رو دستم پرواز میکرد میرفت رو قفس نر مینشست.فک کنم همین اواخر تخم ایجاد شده....امشب وقتی رو چوبش میشینه دمشو کاملا عمودی میگیره ینی اونقد کمرشو خم میکنه که دمش عمودی وایمیسته.تخم گذاریش نزدیکه یا همون2هفته دیگه اس؟راستی دیشب که لونه رو گذاشتم تا الان تو لونه نرفته کنجکاو نیست لونه رو پیدا نکرده.....
    خداااا کنه همینطور که شما میگین باشه و عادت جفتگیری با چوب ماندگار نباشه.ینی واقعا همین طوره اطمینان دارین؟اخه یه بنده خدایی میگفت یه نر داشته بعد3سال با هر ماده ای جفت میکرده جفت نمیپذیرفته.کلیییییییی ترسیدم که نکنه نر من هم همینطوری باشه.ینی نذر کردم این دوتا جفت شن خیلی استرس دارم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    24717
    دوستان؟
    اگه طوطی آسم داشته باشه از بچگی خودشو نشون میده یا ممکنه بعد چند سال هم خودشو نشون بده؟
    و اینکه آسم تو طوطی ها درمان قطعی داره یا مثل انسان درمانش سخته؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدمشکین نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید دیشب ی جفت عروس گرفتم به شرط جفت و مولد ولی دوستم دیدشون گفت نر خیلی جوونه بعد ماده خوراکش خوبه و فضلش سیاه سفیده ولی نر چیزی نخورده از دیشب فضلشم یکم ابکی شده و سبز عکسشون گذاشتم اگه لطف کنید جنسیت وسنشون بهم بگین ممنون میشم
    سلام. ممنون
    اگر دستی هستن از بالها در حالت باز و دم ، عکس بزارید. اگر نشد از زیر دم فقط عکس بزارید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliasgharmasudi نمایش پست ها
    نه آبریزش نداره
    دما رو با بخاری برقی بالا بردم
    ببینم چی پیش میاد،امیدوارم خوب شه فوری...

سنش 1.5 سالع اس

من جمعه گرفتمشون
    مورد خاصی نداشتن راجع به بیماری
    که امروز دیدم ماده سرما خورده امروز صبح

ولی از کسی که گرفتم اتاقی که اینارو نگه می داشت،خیلی گرم بود
    عادت می کنن به دمای پایین اتاق من نسبت به اونجا یا اذیت میشن مدام؟
    دوستان؟
    اگه طوطی آسم داشته باشه از بچگی خودشو نشون میده یا ممکنه بعد چند سال هم خودشو نشون بده؟
    و اینکه آسم تو طوطی ها درمان قطعی داره یا مثل انسان درمانش سخته؟
    خيلي عجيبه كه طي ٢ روز ، اين علائم رو نشان داده . مشخصات به آسم شبيهه. از صاحب قبلي سوال كنيد در چه شرايطي نگهداري ميشدن ؟ ماده تا به حال سرماخورده كه درمان نشده باشه ؟ يا الودگي محيطي زياد بوده ؟ خس خس سينه هم داره ؟

آسم قابل درمانه اگر خيلي مزمن نشده باشه . داروهاي مخصوص هم داره . ولي قبل از استفاده از دارو بايد از بيماريش اطمينان حاصل كرد . ميتونيد براي معاينه ريه ها به دامپزشك مراجعه كنيد ؟ ( متخصص طيور )

به دماي پايين هم عادت نميكنن ، بيمار ميشن . طوطي ها خاص مناطق گرمسير هستن و بايد هميشه در يك دماي مناسب و ثابت نگهداري بشن. در شرايط عادي غير از توليد مثل ، بهترين دما ٢٥-٢٨ درجه است . در زمان بيماري يا توليدمثل ، دماي بالاتر لازم دارن .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    24717
    آره میتونم،ولی مسیرم دوره
    الان داخل شهر نیستم متاسفانه

پرسیدم
    گفت اصلا سرما نخورده بودن حتی،آسم هم نداشته
    گفت محیطشون گرم بود اصلا سرما نخورده بودن

ببینید،دقیقا نمیدونم صداش از سینه شه یا گلو دهنش
    اما خس خس داره
    امیدوارم تا فردا خوب بشه یا حداقل بهتر از الان
    وگرنه میبرم دامپزشک

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قمری
    شماره عضویت
    19644
    سلام خسته نباشید دیشب ی جفت عروس گرفتم به شرط جفت و مولد ولی دوستم دیدشون گفت نر خیلی جوونه بعد ماده خوراکش خوبه و فضلش سیاه سفیده ولی نر چیزی نخورده از دیشب فضلشم یکم ابکی شده و سبز عکسشون گذاشتم اگه لطف کنید جنسیت وسنشون بهم بگین ممنون میشم عکساشونم بالا هست سوال18443

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    آره میتونم،ولی مسیرم دوره
    الان داخل شهر نیستم متاسفانه

پرسیدم
    گفت اصلا سرما نخورده بودن حتی،آسم هم نداشته
    گفت محیطشون گرم بود اصلا سرما نخورده بودن

ببینید،دقیقا نمیدونم صداش از سینه شه یا گلو دهنش
    اما خس خس داره
    امیدوارم تا فردا خوب بشه یا حداقل بهتر از الان
    وگرنه میبرم دامپزشک
    تا ٣ روز ديگه صبر كنيد . همزمان با بالا بردن دما ، رطوبت هم بايد درصدي بالا بره . با دستگاه بخور ، هوا رو كمي مرطوب كنيد . روزي ١٠ دقيقه بخار اوكاليپتوس توي محيط قراربديد ، با فاصله از قفس و بيشتر از ١٠ دقيقه هم نباشه ، مسموميت زاست . اگر تغييري نداشت ، حتما از دامپزشك كمك بگيريد.

صفحه 1846 از 1915 نخستنخست ... 8461346174617961827182818291830183118321833183418351836183718381839184018411842184318441845184618471848184918501851185218531854185518561857185818591860186118621863186418651896 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 32 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 32 مهمان ها)