کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل،باجیگار، ماهی گپی
    شماره عضویت
    22441
    اشتباه شده ببخشید ،من فکر کردم تولک رفتن یعنی خواروندن،پس هنوز پر ریزی نداشته،چون پرنده فروش اشتباهی به من گفته که خاروندن میشه پر ریزی و اشتباه به عرضتون رسوندم،راستی میگن اگه هنوز پر ریزی نداشته باشه نمی شه نر رو مادگی رو تشخیص داد،
    ضمنن شاه پر دمش نقطه نقطه هست زیر بالش هم خط خط های کاکاتیل های ماده رو نداره،آواز هم می خونه،به آینه هم واکنش زیادی نشون می ده،حتی اسم خودش رو تو این سن هم حتی سوت مانند تکرار میکنه، با این تفاسیر حالا واقعا هیچ راهی برای تشخیص جنسیتش نیست؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعیدزاده نمایش پست ها
    اشتباه شده ببخشید ،من فکر کردم تولک رفتن یعنی خواروندن،پس هنوز پر ریزی نداشته،چون پرنده فروش اشتباهی به من گفته که خاروندن میشه پر ریزی و اشتباه به عرضتون رسوندم،راستی میگن اگه هنوز پر ریزی نداشته باشه نمی شه نر رو مادگی رو تشخیص داد،
    ضمنن شاه پر دمش نقطه نقطه هست زیر بالش هم خط خط های کاکاتیل های ماده رو نداره،آواز هم می خونه،به آینه هم واکنش زیادی نشون می ده،حتی اسم خودش رو تو این سن هم حتی سوت مانند تکرار میکنه، با این تفاسیر حالا واقعا هیچ راهی برای تشخیص جنسیتش نیست؟
    براي تشخيص قطعي تر ، تا بعد از اولين تولك بايد صبر كنيد . لطف كنيد از قسمتهايي كه ميفرماييد عكس واضح بزاريد.آينه هم برداريد . اذيتش ميكنه و دچار بلوغ زودتر و گاهي افسردگي ميشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    22441
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    براي تشخيص قطعي تر ، تا بعد از اولين تولك بايد صبر كنيد . لطف كنيد از قسمتهايي كه ميفرماييد عكس واضح بزاريد.آينه هم برداريد . اذيتش ميكنه و دچار بلوغ زودتر و گاهي افسردگي ميشه.
    خیلی ممنون من هیچ وقت آینه نمیگذارم فقط یکبار برای تشخیص رفتاریش ....،بازم ممنونم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    21105
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    خیلی شبیه جراحات ناشی از آبله است. به طریقی که عرض کردم عمل کنید ولی روزی دوبار صبح و شب تا 5 روز. یا اینکه ، بعد از یکی دوبار ضدعفونی کردن با بتادین ، به جای تتراسایکلین ، پماد تابرنیل ( مخصوص طیور ) نارنجی رنگه و عکس قناری روی جلدش و خود پماد هست تهیه کنید وهر 12 ساعت ، خیلی کم فقط روی همون نقطه بزنید.پماد قوی هست اگه با قسمتهای سالم پا تماس پیدا کنه، پوستشو اذیت میکنه. برای این پماد هم 3_5 روز کافیه. بعد از تماس دست با موضع ، دستها رو بشورید و با قسمتهای دیگه بدنش ، تماس نداشته باشید. روزی یکبار هم کشاله های ران ، منقار ، چشمها و اطرافش، و پاها رو از بدقت و با دست تمیز چک کنید.
    در صورتی که طی این مدت پیشرفت کرد یا بهبود حاصل نشد و یا زخم ، جوش، کبودی زیر پوست ، یا از همین نمونه ای که روی پا هست ، هر کجای بدن مشاهده کردید یا با مشکلاتی مثل چرخاندن دایم زبان در دهان ، سختی در خرد کردن و بلع دانه ، بی اشتهایی و تنفس صدادار و با دهان باز مواجه شدید سریعا به دامپزشک مراجعه کنید.محض احتیاط ، اگر پرنده دیگه ای منزل دارید در محیط کاملا جداگانه نگهداری کنید یا منزل دوستان بزارید چون اگر خدایی نخواسته آبله باشه ، ویروسش در اون محیط هست و از طریق تنفس ، همجواری و استفاده از وسایل و غذای مشترک ، بقیه هم مبتلا میشن .
    هیج جای دیگه بدنش مشکلی نداره،فقط مفصلش ورم کرده و انگار کبود شده و یکم راه رفتنش لنگی شده

نقل قول نوشته اصلی توسط baharsf نمایش پست ها
    منظورم نقطه قرمزه اس

insta: dani.cockatiel

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    21105
    نقل قول نوشته اصلی توسط baharsf نمایش پست ها
    هیج جای دیگه بدنش مشکلی نداره،فقط مفصلش ورم کرده و انگار کبود شده و یکم راه رفتنش لنگی شده

راستی شبها هم از بچگی نمیره رو چوبش بخوابه همش میره روی ظرف غذا یا تابش میشینه میخوابه ممکنه پاش با لبه ظرف یا تاب اینجوری شده باشه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام. بعد ازينهمه مدت كه از موضوع گذشته !!!! امكانش هست بخاطر نشستن روي ظرف باشه . اگر پيشرفت نكرده ، يكي دوبار تتراسايكلين چشمي ، در دو روز بزنيد ( اندازه يك عدس ) و روزي يكبار ويتامين آ

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    22441
    سلام ممنون از شما،
    راستی از یکی از پروش دهند ها هم پرسیدم گفت که3 4 ماهشه،خب دیگه عکس لام نیس ،اما میخوام بدونم 3 4ماه برای رام شدن پیشرفته دیر نیست؟منظورم اینه که خودش احساس محبت کنه و بزاره براحتی نازش کنم،و کلهم رفتار های وحشیانه هم نداشته باشه،
    ضمنا من اونو روزی 2 3 ساعت بیرون می برمش،بعد لوس میشه؟لازم غذاش رو بردارم؟خودم غذا بهش بدم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعیدزاده نمایش پست ها
    سلام ممنون از شما،
    راستی از یکی از پروش دهند ها هم پرسیدم گفت که3 4 ماهشه،خب دیگه عکس لام نیس ،اما میخوام بدونم 3 4ماه برای رام شدن پیشرفته دیر نیست؟منظورم اینه که خودش احساس محبت کنه و بزاره براحتی نازش کنم،و کلهم رفتار های وحشیانه هم نداشته باشه،
    ضمنا من اونو روزی 2 3 ساعت بیرون می برمش،بعد لوس میشه؟لازم غذاش رو بردارم؟خودم غذا بهش بدم؟
    سلام. خواهش میکنم. خیر دیر نیست.نحوه اموزشو در تالار عروس هلندی مطالعه کنید.
    ازادی و بازی خارج از قفس برای هر پرنده ای لازمه. لوس نمیشه ، زمان بندی کنید که خارج از اون ساعت بی قراری نکنه. برای دستی شدن ، مدتی خودتون بهش غذا بدید ولی نه تمام ساعات. بعد از اشنا شدن و غذا گرفتن از دست ، دیگه لزومی به اینکار بصورت دائم نیست.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20450
    سلام دوستان وقت همگی بخیر.ببخشید من دم عید یه عروس دو سه ماهه داشتم که تو همین سایت از دوستان پرسیدم گفتن نره.حالا الان 8 ماهیش هست اما هیچ نشونه ای از نر بودن نداره.حالا که بزرگتر شده اگه میشه رو این عکسا نظر بدید و بگید نره یا ماده ؟ممنون میشم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط daarriiush نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت همگی بخیر.ببخشید من دم عید یه عروس دو سه ماهه داشتم که تو همین سایت از دوستان پرسیدم گفتن نره.حالا الان 8 ماهیش هست اما هیچ نشونه ای از نر بودن نداره.حالا که بزرگتر شده اگه میشه رو این عکسا نظر بدید و بگید نره یا ماده ؟ممنون میشم

سلام. پرریزی طی شده ؟ عکسها که نر بودنشو ثابت میکنه. چطور هنوز حتی ریزه خوانی هم شروع نکرده؟! دو عکس اخر خیلی واضح نیست اگه شاه پر بالها فاقد خطوط و لکه های زرد رنگه، نره.
    قفس بزرگتر هم در نظر بگیرید. پرها ، کنگره دار شده. شکل اصلی و زیباییشو از دست میره و فشار زیاد باعث سست شدن ریشه پر و کنده شدنش میشه.

صفحه 1761 از 1915 نخستنخست ... 76112611661171117421743174417451746174717481749175017511752175317541755175617571758175917601761176217631764176517661767176817691770177117721773177417751776177717781779178018111861 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 32 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 32 مهمان ها)