کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،طوطی کاسکو،مرغ عشق،باز شکاری
    شماره عضویت
    22262
    سلام آقا عروس ماده من چند روزی هس چرت میزنه دونه و اینا هم میخوره ولی زیادی چرت میزنه امروزی هم یه کم شیر بهش دادم اسهال شده پراشم یه جوری انگاری میریزه پر ریزه زیاد داره و همش میره پایین گوشه قفس لطفا راهنماییمون کنید چیکارش کنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی,همستر بود,مینا,لاک پشت,گربه,آکواریوم شیرین,ب
    شماره عضویت
    19171
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد 1234 نمایش پست ها
    سلام آقا عروس ماده من چند روزی هس چرت میزنه دونه و اینا هم میخوره ولی زیادی چرت میزنه امروزی هم یه کم شیر بهش دادم اسهال شده پراشم یه جوری انگاری میریزه پر ریزه زیاد داره و همش میره پایین گوشه قفس لطفا راهنماییمون کنید چیکارش کنم
    درود بر شما.
    شییییر؟!؟!؟!؟!؟دوست عزیز نکنه میخواین داغونش کنید؟؟
    اسهالش هر وقت خوب شد نگرانی نیست.خیسی بینی،ترشح چشم،عطسه و علائم سرماخوردگی نداره؟
    پر ریزی به طوری هست که پف کنه؟اگر اینطور هست ممکنه تولک رفته باشه.توی این دوره بدلیل تغییر فصل و دما پر ها میریزه و ممکنه پرهای گرمتر یا خنکتر در بیاد.البته حواستون باشه که پر کنی نباشه.

Sent from my K00E using Tapatalk
    ویرایش توسط vonarian : 7th July 2017 در ساعت 01:47 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام ، ببخشيد شما شير بهش داديد؟!!! لاكتوز شير براي پرنده ها غير قابل هضمه ، حتي ممكنه باعث مرگشون بشه . چه كاري بود؟! براي رفع اسهالش ، كته ابدار برنج بدون نمك و روغن و كمي سيب زميني پوره بديد يا مقدار كمي بادام پخته رنده شده .
    درصورتي كه از سلامتش مطمئنيد و جفت نداره كه باردار باشه ، يعني اشتهاش خوبه ، مدفوعش طبيعيه ( البته تا قبل از مصرف شير) ، لرزش ، عطسه ، ترشحات چشمي -بيني ، پرنوشي ، پر ادراري ، قارچ پا ، يا هر مورد ديگه اي كه بيمار بودنشو إثبات ميكنه ، ديده نميشه ، با پرريزي كه داره ، يعني تولك رفته . تقويتش كنيد هم با غذا هم ويتامين مخصوص طوطي ، و اجازه بديد اين ٣-٤هفته رو با ارامش و بدون استرس بگذرونه . قفسشو جابجا نكنيد ، رفت و امد دور و برش نداشته باشيد ، دما و نور تغيير نكنه ، و لطفا ديگه ازين ابتكارات عجيب انجام نديد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    22262
    نقل قول نوشته اصلی توسط vonarian نمایش پست ها
    درود بر شما.
    شییییر؟!؟!؟!؟!؟دوست عزیز نکنه میخواین داغون
    اسهالش هر
    نه عطسه و آبریزش بینی نداره پراشم خیلی ریزن داخل هوا پُر پر شده یه کمی خودشو پف میکنه میره گوش قفس اون پایینا چرت میزنه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    22262
    زیادی چرت میزنه آخه ولی بجز اسهال و پر ریزی و چرت زدن هیچ علائم دیگه ای نداره یه کمم حرکتش کُند شده ولی دستم تو قفس میبرم حالت دفاعیش رو میگیره و انگشتمو نوک میزنه البته جفتم داره ولی فک نکنم جفت گیری کرده باشن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی,همستر بود,مینا,لاک پشت,گربه,آکواریوم شیرین,ب
    شماره عضویت
    19171
    نه عطسه و آبریزش بینی نداره پراشم خیلی ریزن داخل هوا پُر پر شده یه کمی خودشو پف میکنه میره گوش قفس اون پایینا چرت میزنه
    زیادی چرت میزنه آخه ولی بجز اسهال و پر ریزی و چرت زدن هیچ علائم دیگه ای نداره یه کمم حرکتش کُند شده ولی دستم تو قفس میبرم حالت دفاعیش رو میگیره و انگشتمو نوک میزنه البته جفتم داره ولی فک نکنم جفت گیری کرده باشن
    خب علائم دقیق تولک رفتن هست.نگران نباشید.اونها هم بیشتر کرک پر و غلاف پر هستند.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    22280
    سلام لطفا کمک کنین
    https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=38108&p=284100
    این جا من مشکل عروس هلندیم رو نوشتم حالش خوب نیست اصلا جنب و جوش نداره و دیروز من بردمش پیش دامپزشک و گفت سرما خورده اما دیروز تا حالا اسهالش بد تر شده جوجه دون خور هست و بین دو تا سه ماه هست

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein.fa نمایش پست ها
    سلام لطفا کمک کنین
    https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=38108&p=284100
    این جا من مشکل عروس هلندیم رو نوشتم حالش خوب نیست اصلا جنب و جوش نداره و دیروز من بردمش پیش دامپزشک و گفت سرما خورده اما دیروز تا حالا اسهالش بد تر شده جوجه دون خور هست و بین دو تا سه ماه هست
    تخم مرغ شدت اسهالو افزایش میده. کمی سفیدشو فقط بدید. چند عدد بادام شیرین بپزید پوست بکنید و رنده شده بهش بدید. میتونید کته برنج بدون نمک و روغن طوری که ابدار باشه درست کنید با این بادامها مخلوط کنید و روزی 3_4 وعده 2 سی سی با سرنگ بدون سوزن مثل سرلاک بهش بدید فعلا برای قطع اسهالش تا زمانی که مراجعه میکنید دکتر ، مشکلی پیش نیاد براش.
    پودر ors هم از داروخانه انسانی بگیرید . نصف پودر در نصف ظرف ابخوریش بریزید . اگر اب نمیخوره خودتون بهش بدید و زودتر با شماره ای که خصوصی میزارم برای مراجعه تماس بگیرید.
    دکترش چه داروهایی دادن؟

راجع به علایم بیشتر و توضیحاتی که خواستم ازتون هم توضیحی ندادید!! چطور میتونم بدون هیچ شرح حالی و فقط با گفتن اینکه غذا نمیخوره و اسهاله کمکتون کنم؟
    نه از وضعیت تغذیه اش صحبت کردید نه دمای محیط و اینکه ایا جای سردی بوده؟ اب بازی کرده مقابل کولر؟ قفس کثیفه؟ میله ها یا اگر وسیله بازی داره میجوه ؟؟ پرهای زیر شکمو کنار بزنید. رگ برجسته تیره رنگ دیده میشه؟ ترشحات چشمی بینی . خس خس سینه و تنگی نفس داره؟
    اول با دکتر تماس بگیرید و بعد از اون لطفا به تک تک سوالات پاسخ بدید. اینها همه کمک میکنه به تشخیص مشکل .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    22280
    من تازه خریدمش و از مغازه بوده و فکر نمیکنم تغزیش جز ارزن و کتان بوده خس خس نمیکنه ترشهاتی هم نداره قفس هم تمیزه و نمیجوه فعلا جایی گزاشتم ک دمای مناسبی داره و بادی اونجا نمیاد یه پاش رو بعضی وقتل بالا میگیره و با نوکش باهاش ور میره بار هم یه اب بازی ک نمیشه گفت فقط یه زره سرش رو زیر اب گرفت ، گاهی اوقات خیلی کم لرز داره بعضی وقت ها ، دامپزشک ک بردم گفت سرما خوردگیه و توی دو تا سرنگ دو تا دارو کرد که من ندیدم چی بود یکیش قرمز بود و یکی بیرنگ و هر کدوم رو روزی دو بار یه قطره بهش بدم
    بعضی وقت ها هم نوک خودش رو میجوه
    حالا هم چون خوب غذا نمیخوره هر چند ساعت یه بار بهش سرلاک گندم و عسل میدم
    ویرایش توسط hossein.fa : 9th July 2017 در ساعت 02:09 PM دلیل: اشتباه نوشتاری

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein.fa نمایش پست ها
    من تازه خریدمش و از مغازه بوده و فکر نمیکنم تغزیش جز ارزن و کتان بوده خس خس نمیکنه ترشهاتی هم نداره قفس هم تمیزه و نمیجوه فعلا جایی گزاشتم ک دمای مناسبی داره و بادی اونجا نمیاد یه پاش رو بعضی وقتل بالا میگیره و با نوکش باهاش ور میره بار هم یه اب بازی ک نمیشه گفت فقط یه زره سرش رو زیر اب گرفت ، گاهی اوقات خیلی کم لرز داره بعضی وقت ها ، دامپزشک ک بردم گفت سرما خوردگیه و توی دو تا سرنگ دو تا دارو کرد که من ندیدم چی بود یکیش قرمز بود و یکی بیرنگ و هر کدوم رو روزی دو بار یه قطره بهش بدم
    بعضی وقت ها هم نوک خودش رو میجوه
    حالا هم چون خوب غذا نمیخوره هر چند ساعت یه بار بهش سرلاک گندم و عسل میدم
    با دكتر تماس گرفتيد؟ بادام ، كته و ors رو حتما بهش بديد . اينها درمان نيست ، فقط تا زمان معاينه ، از شدت اسهال كم ميكنه .
    منقارشو باز كنيد با كمك كسي و با دقت نگاه كنيد ، جوشهاي ريز يا التهابات قرمز در دهان هست ؟ چند روزه دارو مصرف ميكنه ؟ ارزن و كتان و هفت تخم رو اسياب كنيد شايد بخوره . روي پاها لكه هاي سفيد رنگه ؟ اگر زياد به پاهاش نوك ميزنه احتمال قارچ پوستي هست . ميتونيد عكس بزاريد ؟ زير شكمشو نگاه كرديد؟ سرلاك گندم و عسل انساني منظورتونه ؟ اگر بله قطعش كنيد و سرلاك مخصوص طوطي بگيريد . مثل اگزكت ، رودي بوش ..

گندم مدفوع رو روان تر ميكنه و از طرفي سرلاك هاي انساني حاوي شير هست كه براي پرنده غير قابل هضم ، مسهل و مضره .

لينك تغذيه https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=495

صفحه 1754 از 1915 نخستنخست ... 75412541654170417351736173717381739174017411742174317441745174617471748174917501751175217531754175517561757175817591760176117621763176417651766176717681769177017711772177318041854 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 24 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 24 مهمان ها)