کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    21339
    باعرض پوزش...میشه به جوجه همزمان با پدر من هم غذا بدم یا اینکه حتما باید یک راه رو انتخاب کنم؟؟؟

Sent from my LG-H960 using پارسی پت mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashiliya نمایش پست ها
    با عرض سلام مجدد....اولا خیلی خیلی ممنون که با پاسخگویی و راهنمایی هایه کارامدتون استرس من رو کم کردین در قبال عروسام...و سوالم اینه که جوجو کوچولوم الان 27 روزشه...پدر و مادرشو که ازاد میکنم تو اتاقشون راه میرن اونم دوست داره دنبالشون قدم بزنه ...ایا مشکلی نداره بیاد بیرون و کنجکاوی و قدم زدنش رو مانع نشم؟؟؟

باعرض پوزش...میشه به جوجه همزمان با پدر من هم غذا بدم یا اینکه حتما باید یک راه رو انتخاب کنم؟؟؟

سلام ، خواهش ميكنم. اگر ميتونيد شرايط امن رو براي جوجه فراهم كنيد و حين بازي نظارت كنيد كه اتفاقي نيوفته ، همراه والدين باشه اشكالي نداره . جوجه كنجكاوه و به هر چيزي سرك ميكشه ، ممكنه اشيا كوچكي رو بخوره يا بخاطر تقليد از والدين قصد پريدن داشته باشه كه با موانع برخورد كنه و خدايي نكرده اسيب ببينه . ازين لحاظ مراقب باشيد
    در مورد غذا دادن هم مسئوليت رو يا به پدر بسپاريد يا خودتون بعهده بگيريد كه هم جوجه تكليفشو بدونه هم پدر از غذا دادن منصرف نشه .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Khaki نمایش پست ها
    سلام..من دیروز در مورد عروسم و بیماریش سوال پرسیده بودم. منو ارجاع دادین به این تاپیک. یه سری سوال پرسیده بودین :
    1- در مورد سنش حقیقتش رو بخواید فروشنده گفت 2 ماه و نیمه هستش و تازه دون خور شده...اما من هیچ تجربه ای ندارم تو زمینه عروس هلندی ولی از اونجایی که میتونه از این سر خونه تا اون سر خونه بپره و نسبتا پراش تکمیل شده...فک میکنم که بزرگتر باشه..شاید 4 ماه
    2- تغذیش ارزن ترکیب با شاهدونه بوده...چندبار جوانه گندم بهش دادم که با اشتهای زیاد میخورد..و نشونه های بیماریش یه جوری بعد از پرخوری جوانه گندم شروع شد.
    3- تغییر دمایی نداشته..همش تو خونه بوده...فقط انتقالش از محل خریدش به ماشین و خونه بوده تغییر دماییش..اما از وقتی اومده خونه دیگه جای ثابت با دمای ثابت خونه بوده..تقریبا 22..23 درجه
    4- دانه روزای اول که خوب میخورد..با اشتها...اما تو این دو روز به شدت کم میخوره
    5- راستش چینه دان رو نتونستم بررسی کنم....و مطمئن نیستم از این بابت
    6- عطسه داشت 3 روز پیش و 2 روز پیش...دیروز نداشت.
    7- یه لرزش خفیف از همون روز اول که آوردمش داشت...الان در حالت عادی نداره...وقتی دستمو میبرم سمتش یکم بازی میکنم باش...بعد که دستمو جدا میکنم یه مقدار لرزش خفیف داره
    8- اشک آلود نیس چشماش...قی نداره..بینیش ابریزش نداره...لکه سفید در دهان نداره
    9- از دیشب نصف شب یه قطعات سفید رنگی که عکسشو اریال میکنم براتون..به همراه یه دونه های سیاه میبینم که چسبیده به بدنه قفس یا اطراف قفس...انگار که از دهنش پرت کرده باشه بیرون

10 - از دیروز مدفوع زیادی نداشته..روزای قبل سبز تیره بود با یه رگه سفید...دیشب یه مقدار زرد و آبکی شد...یعنی رطوبت داره..این تصویر آخرین دفعشه..اون دونه های اطراف هم فک میکنم از دهنش ریخته باشه

در مورد چوب نشیمنش که خوب نیست و پایین گذاشتن ظرف آب و غذا که فرمودید. ممنون واقعا از تذکرتون ..حقیقت این فروشنده ها واقعا بی انصافا...هیچی به خریدار نمیگن...من بعد از خرید چندبار تماس داشتم باهاش که در مورد این علائم بپرسم که پاسخ نمیداد...در مورد چوب هم به من گفت چوب درخت بذار...و خودش دون رو تو ه ظرف نسبتا بزرگ کف قفس گذاشته بود...حتما همین امروز این وسائلش رو تکمیل میکنم...ممنونم از راهنماییتون و در ادامه ممنون میشم که در خصوص بیماری احتمالی و میزان خطرش و راه درمانش راهنمایی بفرمایید.
    سلام. ممنون از توضیحات کاملتون. پیام خصوصیتون هم به دستم رسید و اونطور که از خوردن اب و سرکه خودداری میکنه و چندین بار استفراغ کرده ، بسیار ضعیف شده و اوضاع خوبی نداره. در حقیقت فرصتی برای درمان خانگی نیست. هر چه سریعتر به متخصص طیور که شمارشونو میزارم مراجعه کنید . وضعیت خوبی نداره. ولی توضیحات لازم رو خدمتتون عرض میکنم شاید به یکی از دلایل زیر بیمار شده باشه.

مصرف گندم ، جوانه گندم. شاهدانه و تخمه برای جوجه های جوان درصد خطرش بالاست.همگی سخت هضم هستند و مدت زیادی در چینه دان باقی میمونن. برای جوجه ای که تازه دانخور شده خوردن این غذاها سنگینه. شاهدانه و تخمه هم بشدت چرب هستن و همین مسئله باعث هضم دیرترشون میشه. تجمع این غذاها در چینه دان باعث فساد ، عفونت و انسدادش میشه. بنابراین در بیشتر حالات پر بودنش حاکی بر وجود غذای هضم نشده هست. به همین خاطر سوال کردم.

عکسی که از دانه ها گذاشتید هم ، غذاهای هضم نشده ای هست که بصورت استفراغ یا حرکت دادن سر برای خارج کردنشون ، بیرون ریخته. و البته اسهال هم بخاطر همین موضوعه. ضمنا تغذیه عروس هلندی و کلا طوطی سانان محدود به ارزن یا شاهدانه نمیشه و شاهدانه غذای اصلی نیست. بخاطر چربی بالایی که عرض کردم ، مصرف زیادش بیماری کبد چرب ایجاد میکنه و برای مست کردن عروس هنگام جفتگیری یا به عنوان تشویقی با تخمه داده میشه. یا هفته ای دوبار در حد کم.

لینک تغذیه رو میزارم. در اسرع وقت مطالعه کنید .

https://www.google.com/url?sa=t&sour...i2fePzPet7eBCw

https://www.google.com/url?sa=t&sour...kYAdpKG_NWlU2A

https://www.google.com/url?sa=t&sour...EBYpkeC3uuGcBw

صرف نظر از تغذیه عاملهای دیگه ای که باعث بی اشتهایی. اسهال.استفراغ. تورم چینه دان .... میشن ، عفونتهای باکتریایی، سموم یا مسمومیت بافلزات( مثلا جویدن میله های قفس یا اسباب بازیهایی که با فلزات ترکیبی ساخته شده ) ، عفونت ویروسی ( مثل pdd)، انگلی ، قارچی ، عفونت وانسداد روده و بیماریهای متابولیک مثل بیماریهای کلیوی و کبدی. .

حتما بایستی توسط دامپزشک فورا معاینه بشه. با شرایطی که این بچه داره و امتناع از خوردن ، اگر هم دارو بنویسم، نه دستی میخوره نه داخل اب و درمان کوره چون علت اصلی مشخص نیست. اسهال و استفراغ مکرر هم باعث از دست دادن اب بدنش میشه که جبرانش مشکله. بر اساس صلاحدید و تشخیص دامپزشک . انتی بیوتیک . ضدتهوع و هضم کننده . تقویتی و پودرors تجویز میشه . اگر میتونستید ترکیب سرکه و بعد از اون یک سی سی روغن زیتون بهش بدید بهتر بود.

خواهشا زودتر به یکی ازین دو دکتر مراجعه کنید و اگر تشریف نداشتن تشریف ببرید بیمارستان شبانه روزی ایرانیان. ما رو هم در جریان بزارید لطفا.

دکتر برهانی کیا: خیابان کبیری (دزاشیب). خ رمضانی. نبش کوچه بنفشه. پلاک 53/ 09126166561

دکتر عطاران : خيابان شريعتي مقابل خ ظفر. ٢: خ ولنجك ، خ ٢٢/ 09121437121

بیمارستان ایرانیان : همت. پاسداران. نگارستان یکم. پلاک 15 / 02122843643

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    21339
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، خواهش ميكنم. اگر ميتونيد شرايط امن رو براي جوجه فراهم كنيد و حين بازي نظارت كنيد كه اتفاقي نيوفته ، همراه والدين باشه اشكالي نداره . جوجه كنجكاوه و به هر چيزي سرك ميكشه ، ممكنه اشيا كوچكي رو بخوره يا بخاطر تقليد از والدين قصد پريدن داشته باشه كه با موانع برخورد كنه و خدايي نكرده اسيب ببينه . ازين لحاظ مراقب باشيد
    در مورد غذا دادن هم مسئوليت رو يا به پدر بسپاريد يا خودتون بعهده بگيريد كه هم جوجه تكليفشو بدونه هم پدر از غذا دادن منصرف نشه .
    واقعا ممنونم از لطفتون[emoji120] [emoji120] [emoji120] [emoji120]

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    21555
    سلام. ممنون از توضیحات کاملتون. پیام خصوصیتون هم به دستم رسید و اونطور که از خوردن اب و سرکه خودداری میکنه و چندین بار استفراغ کرده ، بسیار ضعیف شده و اوضاع خوبی نداره. در حقیقت فرصتی برای درمان خانگی نیست. هر چه سریعتر به متخصص طیور که شمارشونو میزارم مراجعه کنید . وضعیت خوبی نداره. ولی توضیحات لازم رو خدمتتون عرض میکنم شاید به یکی از دلایل زیر بیمار شده باشه.

مصرف گندم ، جوانه گندم. شاهدانه و تخمه برای جوجه های جوان درصد خطرش بالاست.همگی سخت هضم هستند و مدت زیادی در چینه دان باقی میمونن. برای جوجه ای که تازه دانخور شده خوردن این غذاها سنگینه. شاهدانه و تخمه هم بشدت چرب هستن و همین مسئله باعث هضم دیرترشون میشه. تجمع این غذاها در چینه دان باعث فساد ، عفونت و انسدادش میشه. بنابراین در بیشتر حالات پر بودنش حاکی بر وجود غذای هضم نشده هست. به همین خاطر سوال کردم.

عکسی که از دانه ها گذاشتید هم ، غذاهای هضم نشده ای هست که بصورت استفراغ یا حرکت دادن سر برای خارج کردنشون ، بیرون ریخته. و البته اسهال هم بخاطر همین موضوعه. ضمنا تغذیه عروس هلندی و کلا طوطی سانان محدود به ارزن یا شاهدانه نمیشه و شاهدانه غذای اصلی نیست. بخاطر چربی بالایی که عرض کردم ، مصرف زیادش بیماری کبد چرب ایجاد میکنه و برای مست کردن عروس هنگام جفتگیری یا به عنوان تشویقی با تخمه داده میشه. یا هفته ای دوبار در حد کم.

لینک تغذیه رو میزارم. در اسرع وقت مطالعه کنید .

https://www.google.com/url?sa=t&sour...i2fePzPet7eBCw

https://www.google.com/url?sa=t&sour...kYAdpKG_NWlU2A

https://www.google.com/url?sa=t&sour...EBYpkeC3uuGcBw

صرف نظر از تغذیه عاملهای دیگه ای که باعث بی اشتهایی. اسهال.استفراغ. تورم چینه دان .... میشن ، عفونتهای باکتریایی، سموم یا مسمومیت بافلزات( مثلا جویدن میله های قفس یا اسباب بازیهایی که با فلزات ترکیبی ساخته شده ) ، عفونت ویروسی ( مثل pdd)، انگلی ، قارچی ، عفونت وانسداد روده و بیماریهای متابولیک مثل بیماریهای کلیوی و کبدی. .

حتما بایستی توسط دامپزشک فورا معاینه بشه. با شرایطی که این بچه داره و امتناع از خوردن ، اگر هم دارو بنویسم، نه دستی میخوره نه داخل اب و درمان کوره چون علت اصلی مشخص نیست. اسهال و استفراغ مکرر هم باعث از دست دادن اب بدنش میشه که جبرانش مشکله. بر اساس صلاحدید و تشخیص دامپزشک . انتی بیوتیک . ضدتهوع و هضم کننده . تقویتی و پودرors تجویز میشه . اگر میتونستید ترکیب سرکه و بعد از اون یک سی سی روغن زیتون بهش بدید بهتر بود.

خواهشا زودتر به یکی ازین دو دکتر مراجعه کنید و اگر تشریف نداشتن تشریف ببرید بیمارستان شبانه روزی ایرانیان. ما رو هم در جریان بزارید لطفا.

دکتر برهانی کیا: خیابان کبیری (دزاشیب). خ رمضانی. نبش کوچه بنفشه. پلاک 53/ 09126166561

دکتر عطاران : خيابان شريعتي مقابل خ ظفر. ٢: خ ولنجك ، خ ٢٢/ 09121437121

بیمارستان ایرانیان : همت. پاسداران. نگارستان یکم. پلاک 15 / 02122843643
    سلام. واقعا ممنونم از توضیحات کاملتون. راستش من قبل از اینکه توضیحاتتون رو ببینم همین غروب خاکی رو بردم پیش دامپزشک متخصص طیور و اومدم دیدم شما هم توصیه کردین که ببرم.عرضم به حضورتون که دامپزشک احتمال بیماری قارچی داد ولی گفت حتما باید نمونه گیری بشه و تشخیص کامل داد. برای جون گرفتن بچه یه سرم تقویتی تزریق کرد که باعث شد سر حال شه.بعدش از مدفوع نمونه برداری کرد و برد زیر میکروسکوپ..و گفت عفونت قارچی و باکتریایی همزمان هستش و این نسخه زیر رو داد بهمون

دامپزشک توصیه کرد که اگر غذا نخورد و یا خورد و استفراغ کرد بازم برای تزریق سرم ببریمش. راستش از وقتی آوردیمش خونه و ظرف ارزن رو گذاشتیم تو قفس شروع کرد به خوردن با اشتهای خیلی زیاد و تا الان استفراغم نکرده. داروهارو هم از امشب شروع کردیم.بازم ممنون توصیه و راهنماییاتون.بازم اگه توصیه ای هست حتما راهنماییمون کنید.ممنونم

Sent from my GT-I9500 using پارسی پت mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام. واقعا ممنونم از توضیحات کاملتون. راستش من قبل از اینکه توضیحاتتون رو ببینم همین غروب خاکی رو بردم پیش دامپزشک متخصص طیور و اومدم دیدم شما هم توصیه کردین که ببرم.عرضم به حضورتون که دامپزشک احتمال بیماری قارچی داد ولی گفت حتما باید نمونه گیری بشه و تشخیص کامل داد. برای جون گرفتن بچه یه سرم تقویتی تزریق کرد که باعث شد سر حال شه.بعدش از مدفوع نمونه برداری کرد و برد زیر میکروسکوپ..و گفت عفونت قارچی و باکتریایی همزمان هستش و این نسخه زیر رو داد بهمون

دامپزشک توصیه کرد که اگر غذا نخورد و یا خورد و استفراغ کرد بازم برای تزریق سرم ببریمش. راستش از وقتی آوردیمش خونه و ظرف ارزن رو گذاشتیم تو قفس شروع کرد به خوردن با اشتهای خیلی زیاد و تا الان استفراغم نکرده. داروهارو هم از امشب شروع کردیم.بازم ممنون توصیه و راهنماییاتون.بازم اگه توصیه ای هست حتما راهنماییمون کنید.ممنونم

Sent from my GT-I9500 using پارسی پت mobile app
    سلام. خواهش میکنم انجام وظیفه بود.خیلی خوشحال شدم که مراجعه کردید دکتر و تشخیص داده شد. عرض دیگه ای نیست جز اینکه مراقب تغذیه اش باشید هم به لحاظ کیفیت و تنوع و هم به لحاظ سن ، باید و نبایدهای تغذیه ای رو در نظر بگیرید که تخمیر در چینه دان رخ نده و منجر به فساد و عفونتهای قارچی ( کاندیدیازیس) نشه.

داروهای تجویز شده هم بسیار خوب انتخاب شده: نیستاتین که برای درمان عفونتهای قارچیه. Ad3e ، مکمل تقویتی، vitacid که ترکیب ویتامین و اسید امینه است .و قطره سیپروفلوکساسین ( سیپلکس) هم که باکتریسید هست و برای درمان عفونتهای گوارشی و اسهال مفیده. امیدوارم زودتر سلامتیشو بدست ییاره.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    21339
    سلام روزتون بخیر...من ناراحتیه اعصاب گرفتم از دست جیغایه عروس مادم تا ازادش کردم دویید رفت دنبال جا برایه تخم گذاشتن میگشت....ایا لونه بذارم براش؟؟؟؟و دیگه نذارم دراد بیرون؟؟؟تخم گذاشت چه کنم؟؟؟البته تخماش تا حالا فقط یه جوجه در پی داشته بعد سه بار تخم گذاشتن....بذارم تخم بذاره؟؟؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام روزتون بخیر...من ناراحتیه اعصاب گرفتم از دست جیغایه عروس مادم تا ازادش کردم دویید رفت دنبال جا برایه تخم گذاشتن میگشت....ایا لونه بذارم براش؟؟؟؟و دیگه نذارم دراد بیرون؟؟؟تخم گذاشت چه کنم؟؟؟البته تخماش تا حالا فقط یه جوجه در پی داشته بعد سه بار تخم گذاشتن....بذارم تخم بذاره؟؟؟؟

سلام ، مگه جفتگيري كردن؟!! الان دقيقا وضعيت نگهداري نرو ماده به چه صورته؟ جدا هستن يا با هم؟ دورن يا در تماسن ؟ چه كرديد ، توضيح ميفرماييد؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    21339
    سلام ، مگه جفتگيري كردن؟!! الان دقيقا وضعيت نگهداري نرو ماده به چه صورته؟ جدا هستن يا با هم؟ دورن يا در تماسن ؟ چه كرديد ، توضيح ميفرماييد؟
    جدا کرده بودم اما قبلش جفت گیری کرده بودن[emoji22]

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    21339
    همون وقتی که پر جوجه رو کنده بودن جفت گیری کرده بودن....بعد که سواشون کردم نر وماده دائما جیغ و داد میکردن تا اینکه دیروز گذاشتم تحت نظر خودم با جوجه قدم زنی کنن...اما ماده دائما میرفت لونه رو چک میکرد و بعد خوشش نیومد میرفت دنبال جاهایه دیگه میگشت مثل پشت بخاری و....

صفحه 1720 از 1915 نخستنخست ... 72012201620167017011702170317041705170617071708170917101711171217131714171517161717171817191720172117221723172417251726172717281729173017311732173317341735173617371738173917701820 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 40 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 40 مهمان ها)