کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    21339
    پدر و مادر خاکستری بودن...جوجه 20 روزه هستش

Sent from my LG-H960 using پارسی پت mobile app

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    21472
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، نديديد خودش رو خيلي تيمار كنه؟ طوري كه باعث كنده شدن پرهاش بشه ؟ سن عروستون چقدره؟
    اره ، زیاد پراشو مرتب میکنه بعضی وقتا هم از پرای ریزش میوفتن ، اما اون پر بلندی که از دمش افتاده بود تازه در اومده بود ، سنش بین چهار پنج ماه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    21491
    لطفا زود تر جواب بدید نگرانم ممکنه مشکله جدی داشته باشه؟

Sent from my SM-A500H using پارسی پت mobile app

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس
    شماره عضویت
    21417
    سلام عروس من از امروز متوجه شدم بینیش گرفته میشه هی پف پف میکنه که باز شه انکار یخورده هم قرمز شدگی داره بینش. سرماخورده یعنی؟ چیکارش کنم؟

Sent from my SM-N920C using پارسی پت mobile app

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس
    شماره عضویت
    21417
    سلام و وقت بخیر. امروز متوجه شدم بینی عروسم گرفته شده هی پف پف میکنه باز شه در ضمن انگار یخورده هم قرمزی داره بینیش . به نظرتون چیکار کنم ؟ یعنی سرما خورده؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    21491
    نیاز به دامپزشک داره؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ho3eiiin نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید ببخشید من تقریبا یه هفته پیش یه جوجه ۵ ماهه عروس هلندی گرفتم چند روز اول سر حال بود همه چی خوب بود دو روز پیش پسر عموم با دست گرفتش از پشت (هنوز اهلی نیست)از اون روز گوشه گیر شده گاهی میلرزه و رنگ مدفوعش زرد رنگ شده اسهال هم داشت که زود خوب شد ولی هنوز گوشه گیره و دیگه شیطونی نمیکنه غذا میخوره ولی اکثر پایین قفس میشینه و تکون نمیخوره من اولین بارم که طوطی نگه میدارم لطفا کمکم کنید خیلی میترسم چیزیش بشه تو همین مدت کم خیلی وابستش شدم وقتی صداش در نمیاد تکون نمیخوره ناراحت میشم ممنون میشم هرچی زود تر کمکم کنید با تشکر

سلام تشكر ، پاسخي كه خصوصي داده شد رو مجدد تكرار ميكنم

اينطور كه مشخصه ترسيده وزمان ميبره تا اعتمادش جلب بشه . سعي كنيد كمتر با دست بگيريدش و موقع غذا دادن هم إصراري به گرفتن از دست نكنيد چون اين ترس هنوز در وجودش هست . اجازه بديد با انتخاب و ميل خودش روي دست بياد يا غذا بگيره . جز خودتون شخص ديگه اي بهش نزديك نشه ، پسرعموتون به هيچ وجه .
    ترس مشكل كمي نيست . پرنده رو بيمار ميكنه. اگر موقعيت مناسبي بود، موقع غذا خوردن نوازشش كنيد ولي نه ناگهاني، ساعات بيشتري كنارش باشيد و باهاش ملايم صحبت كنيد كه هم حرف زدنش تقويت بشه هم دوباره ريزه خواني رو شروع كنه ، ولي توي دست نگيريدش.

روزانه ٣-٤ساعت از قفس بيرون بياريد براي خودش بازي كنه و شما هم گاهي در بازيهاش شركت كنيد ، اوايل كمتر و اگر استقبال كرد ادامه بديد . وسيله بازي مخصوص طوطي بخريد سرگرم بشه. اين ارتباطات ملايم و كنترل شده كه شكل بگيره و دوباره بهش شوك وارد نشه ، بعد از مدت نه چندان كوتاه به روال قبل برميگرده .

اگر خواب الوده ، بي اشتها ، پف كرده ، نيست ، تغيير دمايي يا سرماخوردگي نداره و لرزش و اسهالش هم برطرف شده و فقط رنگ مدفوعش همچنان زرده ، تغذيه و شرايط و دماي نگهداريش و اينكه چه علايم ديگه اي ميبينيد ( مثل ترشحات چشمي و رطوبت بيني، عطسه ، يا هر مشكل ديگه اي) ، يا وسيله بازي كه از الياژ تهيه شده باشه توي قفسش هست ؟ ميله ها رو نجويده تا به حال ؟ عطشش زياده ؟ زبان يا مخاط ديگه بدن تغيير رنگ داره يا خير رو توضيح بديد.

ممنون از این که تو خصوصی جواب دادین و ببخشید که مزاحم شدم تو خصوصی
    ترشحی از بینی نداره فقط رنگ مدفوع زرده و گاهی اوقات میلرزه اسباب بازی نداره تو قفس میله هارم نجوییده ولی وقتی میخواد بالا پایین بره با دهنش میله هارو میگیره ولی دو روزه که تحرک چندانی نداره عطش هم نداره آب میخوره روزی چند بار ولی نه زیاد در مورد بیرون آوردنش میشه راهنماییم کنین؟چون اهلی نیس نمیدونم چجور بیارمش بیرون یا اگه اومد چجوری برگردونم گرفتنش سخت میشه و اینکه بخاطر ترسیدنش یکم تهاجمی رفتار میکنه دستتو که نزدیک میکنی دهنشو باز میکنه با یه صدای هیس مانندی میخاد گاز بگیره اسهالش برطرف شده منم آبشو عوض کردم و دیگه از قطره ای که گرفته بودم نریختم تو آبش آیا مشکلی داره؟باید بازم بریزم؟غذا خوردنشم عادیه فقط یکم عصبیه وقتی نزدیک میشی
    خواهش ميكنم .چون هنوز كاملا رام نيست و عصبي شده ، يك هفته اي صبر كنيد ارومتر بشه و بعد از جلب اعتمادش ، با ساعات كم ( يك ربع ) شروع كنيد و زماني كه وقت استراحتشه مثلا ظهرها . در قفسو باز كنيد و ظروف اب و غذا رو بيرون بزاريد ، جايي كه ببينه . كنجكاويش كمك ميكنه بياد بيرون . اول براش جاذبه ، شايد همه جا بررسي كنه يا سراغ ظروفش بره ، بعد اروم ميشه و ممكنه استراحت كنه . مراقب باشيد خودشو به در و ديوار نزنه . وسايل خطرناك هم برداريد.
    وقتي خواستيد به قفس برگردونيد ، ظروفو سر جاش بزاريد و خودتون عقب بايستيد . اگر نشد ، رشته كاموايي رو از بالاي قفس به داخل اويزون كنيد و حركتش بديد تا توجهش جلب بشه .
    اگر دراين بازه زماني كه فرصت هست ، در كل شرايطش نبود و خودتون متوجه شديد هنوز ارامش نداره و نميشه ازادش كرد ، صرف نظر كنيد كه مجبور به گرفتنش نباشيد. ولي اگر استقبال كرد و همه چيز موفقيت اميز بود، روزي ده دقيقه به زمانش اضافه كنيد .
    کمی خواب آلود هم هس احساس میکنم شبا نسبت به قبل کم میخوابه
    در ضمن مدفوعش کامل زرد نیس وسطش سفید رنگه
    عكس از مدفوعش و قطره ( در صورتي كه بسته بندي داره و دست ساز نيست ) بزاريد .
    لطفا زود تر جواب بدید نگرانم ممکنه مشکله جدی داشته باشه؟

دوست عزيز ، متن رو با دقت بيشتري بخونيد . عرض كردم تغذيه ، دما و شرايط نگهداريشو كامل توضيح بديد بتونم نتيجه گيري كنم ايا از مشكلات گوارشيه يا كبد، شايد تغيير رنگ مدفوع و لرزشش بخاطر نوع تغذيه اش باشه .براي اطمينان از وضعيتش خيلي بهتره كه مراجعه كنيد متخصص طيور نه دامپزشك عمومي. ولي اين بچه بخاطر ترسي كه براش پيش اومده ، اگر مجدد گرفته بشه ، با استرس تازه اي از محيط كلينيك و برخورد با أشخاص جديد كه ممكنه بي ملاحظه توي دست بگيرنش ، روبرو و شايد وضعيتش بدتر بشه. اگر ميتونيد ارامشو فراهم كنيد حتما ببريدش معاينه بشه .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza1371 نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر. امروز متوجه شدم بینی عروسم گرفته شده هی پف پف میکنه باز شه در ضمن انگار یخورده هم قرمزی داره بینیش . به نظرتون چیکار کنم ؟ یعنی سرما خورده؟

سلام ، مگه دكتر نگفتن سرماخورده و دارو تجويز كردن ؟ چرا استفاده نميكنيد؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس
    شماره عضویت
    21417
    سلام ، مگه دكتر نگفتن سرماخورده و دارو تجويز كردن ؟ چرا استفاده نميكنيد؟
    دکتر نبردم که من فک کنم با کسه دیگه اشتباه شد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    21491
    سلام تشكر ، پاسخي كه خصوصي داده شد رو مجدد تكرار ميكنم

اينطور كه مشخصه ترسيده وزمان ميبره تا اعتمادش جلب بشه . سعي كنيد كمتر با دست بگيريدش و موقع غذا دادن هم إصراري به گرفتن از دست نكنيد چون اين ترس هنوز در وجودش هست . اجازه بديد با انتخاب و ميل خودش روي دست بياد يا غذا بگيره . جز خودتون شخص ديگه اي بهش نزديك نشه ، پسرعموتون به هيچ وجه .
    ترس مشكل كمي نيست . پرنده رو بيمار ميكنه. اگر موقعيت مناسبي بود، موقع غذا خوردن نوازشش كنيد ولي نه ناگهاني، ساعات بيشتري كنارش باشيد و باهاش ملايم صحبت كنيد كه هم حرف زدنش تقويت بشه هم دوباره ريزه خواني رو شروع كنه ، ولي توي دست نگيريدش.

روزانه ٣-٤ساعت از قفس بيرون بياريد براي خودش بازي كنه و شما هم گاهي در بازيهاش شركت كنيد ، اوايل كمتر و اگر استقبال كرد ادامه بديد . وسيله بازي مخصوص طوطي بخريد سرگرم بشه. اين ارتباطات ملايم و كنترل شده كه شكل بگيره و دوباره بهش شوك وارد نشه ، بعد از مدت نه چندان كوتاه به روال قبل برميگرده .

اگر خواب الوده ، بي اشتها ، پف كرده ، نيست ، تغيير دمايي يا سرماخوردگي نداره و لرزش و اسهالش هم برطرف شده و فقط رنگ مدفوعش همچنان زرده ، تغذيه و شرايط و دماي نگهداريش و اينكه چه علايم ديگه اي ميبينيد ( مثل ترشحات چشمي و رطوبت بيني، عطسه ، يا هر مشكل ديگه اي) ، يا وسيله بازي كه از الياژ تهيه شده باشه توي قفسش هست ؟ ميله ها رو نجويده تا به حال ؟ عطشش زياده ؟ زبان يا مخاط ديگه بدن تغيير رنگ داره يا خير رو توضيح بديد.

خواهش ميكنم .چون هنوز كاملا رام نيست و عصبي شده ، يك هفته اي صبر كنيد ارومتر بشه و بعد از جلب اعتمادش ، با ساعات كم ( يك ربع ) شروع كنيد و زماني كه وقت استراحتشه مثلا ظهرها . در قفسو باز كنيد و ظروف اب و غذا رو بيرون بزاريد ، جايي كه ببينه . كنجكاويش كمك ميكنه بياد بيرون . اول براش جاذبه ، شايد همه جا بررسي كنه يا سراغ ظروفش بره ، بعد اروم ميشه و ممكنه استراحت كنه . مراقب باشيد خودشو به در و ديوار نزنه . وسايل خطرناك هم برداريد.
    وقتي خواستيد به قفس برگردونيد ، ظروفو سر جاش بزاريد و خودتون عقب بايستيد . اگر نشد ، رشته كاموايي رو از بالاي قفس به داخل اويزون كنيد و حركتش بديد تا توجهش جلب بشه .
    اگر دراين بازه زماني كه فرصت هست ، در كل شرايطش نبود و خودتون متوجه شديد هنوز ارامش نداره و نميشه ازادش كرد ، صرف نظر كنيد كه مجبور به گرفتنش نباشيد. ولي اگر استقبال كرد و همه چيز موفقيت اميز بود، روزي ده دقيقه به زمانش اضافه كنيد .

عكس از مدفوعش و قطره ( در صورتي كه بسته بندي داره و دست ساز نيست ) بزاريد .

دوست عزيز ، متن رو با دقت بيشتري بخونيد . عرض كردم تغذيه ، دما و شرايط نگهداريشو كامل توضيح بديد بتونم نتيجه گيري كنم ايا از مشكلات گوارشيه يا كبد، شايد تغيير رنگ مدفوع و لرزشش بخاطر نوع تغذيه اش باشه .براي اطمينان از وضعيتش خيلي بهتره كه مراجعه كنيد متخصص طيور نه دامپزشك عمومي. ولي اين بچه بخاطر ترسي كه براش پيش اومده ، اگر مجدد گرفته بشه ، با استرس تازه اي از محيط كلينيك و برخورد با أشخاص جديد كه ممكنه بي ملاحظه توي دست بگيرنش ، روبرو و شايد وضعيتش بدتر بشه. اگر ميتونيد ارامشو فراهم كنيد حتما ببريدش معاينه بشه .
    متاسفانه تو شهر ما متخصص نیس فقط دامپزشکه اونم زیاد سر در نمیارن انگار دمای خونه حدود ۲۵ تا ۳۰ درجس تغذیه هم ارزن و مقدار کمی کنجد و سه روز پیش سبزیجات دو روز پیش هم تخم مرغ آب پز الانم فقط ارزن میخوره شکمش احساس میکنم یکم باد کرده و اینم عکس از مدفوعش و قطره ای که داده بودن واسه اسهالش که فقط یه روز دادم چند ساعته هم که زیاد خودشو تمیز میکنه

صفحه 1710 از 1915 نخستنخست ... 71012101610166016911692169316941695169616971698169917001701170217031704170517061707170817091710171117121713171417151716171717181719172017211722172317241725172617271728172917601810 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 40 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 40 مهمان ها)