همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed6501 نمایش پست ها
    سلام مجدد....
    طبق گفته فروشنده و تایید شما 6 ماهه هست....البته نزدیکه 2 ماهه پیشه منه...شبها موقع خواب پتو میندازم دوره قفسش و دمای محیط هم معمولیه....پاهاش سالمه
    از شب تا صبح که خانمم پتو رو برمیداره تاریکه..شاید حدوده ساعت 10-11 بشه......البته دو سه روزی هست از سر کار که برمیگردم چون زیاد سر و صدا میکنه بازم دو سه ساعتی پتو میندازم روی قفس
    سلام توی این سن اغلب اولین دوره پر ریزی اتفاق میوفته جای نگرانی نیست
    کمی کسل میشه
    سعی کنید تغذیش رو متنوع و کامل کنید

همکار قدیمی (مترجم انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14755
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام توی این سن اغلب اولین دوره پر ریزی اتفاق میوفته جای نگرانی نیست
    کمی کسل میشه
    سعی کنید تغذیش رو متنوع و کامل کنید
    خیلی سعی کردم غذاهای مختلف بدم ولی تنها چیزی که استقبال میکنه ارزن و تخم کتان و جعفریه...چیز دیگه ای نمیخوره
    نمیشه کاری کرد زیاد آواز نخونه؟
    ویرایش توسط saeed6501 : 20th February 2017 در ساعت 08:28 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ملنگو - عروس هلندی - ماهی
    شماره عضویت
    16015
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام بله غیر طبیعیه. دمای بالا یا تغییر ناگهانی دما باعث میشه. اگر بیمار یا ضعیف باشن و یا بیش از حد ازشون جوجه بگیرید هم این اتفاق میوفته. مقاومت بدن کم میشه و زودتر نسبت به تغییرات دمایی واکنش نشون میدن.

اگر انزلی تشریف دارید از پت شاپ شوکا هم سوال کنید

شماره تلفن : 01813232856 و 09308646463
    ایمیل : Shookapet@yahoo.com
    بندرانزلی - میدان مالا - خیابان معلم - روبروی بلوار نماز - داروخانه دامپزشکی و پت شاپ شوکا
    facebook: anzali shooka petshop
    بایدچکارکنم؟
    پرنده بالغ نیست حدودا 4 ماه سن داره

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد هفت برادران نمایش پست ها
    بایدچکارکنم؟
    پرنده بالغ نیست حدودا 4 ماه سن داره
    ببينيد كدوم يكي از علتها رو شامل ميشه بر طرفش كنيد . شايد بيمار باشه ، دماي بالاي اتاق ، روشنايي كم ، تغذيه نادرست ، استرس و بيماري ، حتي قفس نامناسب كه باعث ناراحتيش باشه ، همه اينها در پرريزي خارج از فصل تاثير ميزارن . اگر واقعا تولك رفته و دلايل ٢-٣-٤ دخيل باشن ، بايد جاي ارام با دما و روشنايي مناسب اين فصل نگهش داريد و صبر كنيد تا دوره اش رو طي كنه . اگر هم مورد ٥ و بيماري باشه كه بايد با كمك دامپزشك بيماري رو برطرف كنيد تا شرايط براي خارج شدن از پرريزي فراهم بشه. مورد اخر هم كه احتياج به قفس بزرگ داره .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20961
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    دماي بالا هم خوب نيست ، شايد به همين دليل تخمها با مشكل مواجه ميشه . بين ٢٧-٣٠ متعادله. بيشتر چه مواقعي عطسه ميزنه؟ موقع تميز كردن خودش يا اب خوردن ؟ چشمهاش اشك الوده ؟ بينيش مرطوبه؟ اشتهاش چطوره؟ لرزش يا خواب بي موقع هم داره ؟ سرماخوردگي انسان در صورتي كه ويروسي يا انفلوانزا نباشه به پرنده منتقل نميشه . موقع تماس دستهاتونو شستشو بديد و كمتر در محيطشون قرار بگيريد . روزانه به تهويه هوا ( مراقب باشيد سرمانخورن ) أهميت بديد.
    عطسش اصلا زمان خاصی نداره. کله روز سرش تو بالش میخوابه.. بعضی وقتا میلرزه. دما 30درجس. اشتهاش کم شده. چشاش خشکه خشکه. بینیش اب نداره و یکم قرمزه. وقتی عطسه میزنه حباب میاد از بینیش بیرون

Sent from my MI 5 using Parsipet mobile app

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20961
    سلام بعد از یکماه کامل تخما جوجه نشدن و همه نطفه دار بودن. شکستم توش خون و جوجه های کامله کامل ولی مرده! دلیل چیه که نیومدن بیرون! روزه سی ام دوباره امروز هم تخمارو برداشتم یک جفتگیری خیلی طولانی از هرطرف انجام دادن! که سریع جداشون کردم که بهم پریدن. میخوام مادرو قفس جدا بزارم.. چندروز برسم بهشون باز بندازمشون جای هم؟ ایندفعه چیا بدم بهشون که تخمام نطفه قوی داشته باشن و سروقت بیان بیرون. چون جوجه هاشون خیلی ریزو ضعیف بودن. چی بدم تو این ده روزه تقویت؟ قطره توتال تابرنیل. قطره کلسیم تابرنیل. سفیده هر سه روز یبار. تخم ارزن و کتان. من اینارو همیشه تو 15روزه اماده سازی میدم.. چیزی هست که اصافه کنم؟ و اینکه چه چیزاییو رعایت کنم که تخما باز شن ایندفعه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط مریم شهابی 150 نمایش پست ها
    عطسش اصلا زمان خاصی نداره. کله روز سرش تو بالش میخوابه.. بعضی وقتا میلرزه. دما 30درجس. اشتهاش کم شده. چشاش خشکه خشکه. بینیش اب نداره و یکم قرمزه. وقتی عطسه میزنه حباب میاد از بینیش بیرون

سلام ، سرماخورده ولي چون دما مناسب بوده شايد ويروس توي محيط رو گرفته . داروشو خصوصي مينويسم ، اگر مشهد هستيد ادرس دامپزشك هم ميزارم ، يه چكاپ بشه بد نيست .از ماده جداو وسايل رو هم ضدعفوني كنيد

کلینیک افتاب .دکتر وکیلی

09155112848

مشهد، بلوار وکیل آباد- بین دانش آموز و وکیل آباد 29- پلاک 657

آدرس: بلوارملک آباد/ خیابان گوسا/ پلاک 15 کلینیک حیوانات خانگی آفتاب
    7639344
    8918500

دوادرس ثبت شده . تماس بگیرید سوال کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط مریم شهابی 150 نمایش پست ها
    سلام بعد از یکماه کامل تخما جوجه نشدن و همه نطفه دار بودن. شکستم توش خون و جوجه های کامله کامل ولی مرده! دلیل چیه که نیومدن بیرون! روزه سی ام دوباره امروز هم تخمارو برداشتم یک جفتگیری خیلی طولانی از هرطرف انجام دادن! که سریع جداشون کردم که بهم پریدن. میخوام مادرو قفس جدا بزارم.. چندروز برسم بهشون باز بندازمشون جای هم؟ ایندفعه چیا بدم بهشون که تخمام نطفه قوی داشته باشن و سروقت بیان بیرون. چون جوجه هاشون خیلی ریزو ضعیف بودن. چی بدم تو این ده روزه تقویت؟ قطره توتال تابرنیل. قطره کلسیم تابرنیل. سفیده هر سه روز یبار. تخم ارزن و کتان. من اینارو همیشه تو 15روزه اماده سازی میدم.. چیزی هست که اصافه کنم؟ و اینکه چه چیزاییو رعایت کنم که تخما باز شن ایندفعه؟

دوست من، عللي كه گفته شد در مورد همه تخمها صدق ميكنه ،چون همگي در شرايط يكسان ، توليد و نگهداري شدن . اگر از بين اونها يكي دو تخم با اون مشخصات بوده ،فرق چنداني در علت بوجود اومدنش نيست ، فقط تاثيرات دماو رطوبت بر اونها بيشتر نشون داده شده ، به غير از مشكلاتي كه جوجه به لحاظ ژنتيكي ممكنه درگيرش بوده. مثل جنين در انسان يا ساير حيوانات كه گاهي طي يك زايمان همه فرزندان از يك قواي جسمي و سلامتي كامل برخوردار نيستند . شايد در يك دوره زايمان ، يك فرزند با نقص ژنتيكي متولد بشه يا نارس باشه . بنابراين نسبت به عوامل محيطي حساس تره و تاثير اين اختلالات رو بيشتر نشون ميده .
    فرموديد دما حدود ٣٠درجست و اين يه مقدار بالاست. بين ٢٦-٢٨ براي تخمها مناسبه كه بايد ثابت باشه . رطوبت هم در روزهاي اول بين ٢٥-٣٠ و در روزهاي اخر تولد ٣٥-٥٠باشه . دماي بالا باعث تبخير رطوبت داخل تخم ميشه، پوسته رو خشك ميكنه و جوجه قادر به شكستنش نيست. نميدونم موقعي كه تخمهارو باز كرديد چه چيزي مشاهده كرديد ، اينجور مواقع بايد تغييرات و مشاهدات رو يادداشت كرد كه بشه به علت پي برد . اينكه ايا واقعا به گفته شما ، جوجه ها كامل بودند يا خير ، كيسه زرده بزرگتر از حد معمول بوده ، سفيده هنوز وجود داشته ، جوجه ها به پوسته چسبيده بودند يا به سفيده ، اثاري از نوك زدن وجود داشته يا خير، پوسته ضخيم بوده يا نازك و خيلي از مسائل ديگه كه بايد بررسي بشه . غير حضوري و براساس اطلاعات خام نميشه نتيجه گيري كرد .

شما هم از قطره كلسيم و هم سفيده تخم مرغ بهشون داديد و حجم بالاي كلسيم باعث افزايش ضخامت پوسته ميشه و اجازه خروج و تنفس به جوجه رو نميده . تخمهايي هم كه دچار فقر كلسيم هستند از شدت نازك بودن ، با هجوم باكتريها و عوامل عفوني روبرو و در نتيجه منجر به مرگ جنين در تخم ميشن يا در مجراي اويدوكت ماده گير كرده متلاشي ميشه و يا زودتر از موعد ترك ميخوره . اعتدال رو رعايت كنيد

تخم كتان و ارزن غذاي روتين عروسه نه فقط در زمان توليد مثل . لينك تغذيه رو حتما بخونيد و فعلا از جوجه كشي چشم پوشي كنيد . از هم جدا بشن ، لانه رو برداريد و دور از هم نگه داريد تا هم نر درمان بشه و هم هر دو از لحاظ جسمي ، روحي و تجربي اماده بشن . أواسط فروردين يا ارديبهشت با رعايت اصول كنار هم قرار بديد .

تغذیه https://www.google.com/url?sa=t&sour...R5kE-rJf7jR-cg

https://www.google.com/url?sa=t&sour...i2fePzPet7eBCw

https://www.google.com/url?sa=t&sour...kYAdpKG_NWlU2A

https://www.google.com/url?sa=t&sour...EBYpkeC3uuGcBw

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20660
    سلام دوستان خسته نباشین
    من یه سوال داشتم
    پرنده های من 3ماه که تو یه قفسن
    به تازگی پرنده ی ماده که میخوادد غذا بخوره
    پرنده ی نر میادش پاشو میزاره روش که جفت گیری کنه ولی خوب ماده فرار میکنه
    و این مارو هروز تکرار میکنن حتی گاهی اوقات
    دیگه نر کامل میره روش ولی خب باز فرار میکنه
    و خیلی میزنه مادرو
    این رفتارا عادیه?! مشکلی واسه ماده به وجود نمیاد?
    ایا اینا جفت میشن?!

Sent from my iPhone using Parsipet

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirmhmad نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشین
    من یه سوال داشتم
    پرنده های من 3ماه که تو یه قفسن
    به تازگی پرنده ی ماده که میخوادد غذا بخوره
    پرنده ی نر میادش پاشو میزاره روش که جفت گیری کنه ولی خوب ماده فرار میکنه
    و این مارو هروز تکرار میکنن حتی گاهی اوقات
    دیگه نر کامل میره روش ولی خب باز فرار میکنه
    و خیلی میزنه مادرو
    این رفتارا عادیه?! مشکلی واسه ماده به وجود نمیاد?
    ایا اینا جفت میشن?!

Sent from my iPhone using Parsipet
    سلام
    براي جفتگيري عاديه ولي نه اينكه مرتب و طولاني مدت تكرار بشه و ممكنه ماده اسيب ببينه . دقيقا يادم نمياد ولي مثل اينكه اوايل فرموده بوديد ، هر دو تمايل نشون دادند . عجيبه كه بعد از سه ماه هنوز جفت نشدن ؟ البته تكثير عروس راحت نيست و گاهي ، نرو ماده ، يكسال زمان ميبره تا جفت بشن . اگر. اين زد و خوردها ادامه داشت جداشون كنيد و أواسط بهاركنار هم بزاريد تا اونموقع اماده بشن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ملنگو - عروس هلندی - ماهی
    شماره عضویت
    16015
    سلام
    متاسفانه جوجه عروس هلندی من با تنها کسی که اصلا دوست نداره ارتباط برقر ار کند من هستم ولی عاشق این هست که رو دست و شانه بقیه اعضا خانواده باشه
    باید چکارکنم؟
    خیلی اهلی هست ولی نمیدونم چرا با من اینطوره

خاطره بدی هم از من نداره و من به خاطر مشغله زیاد کم پیشش هستم ولی نه طوری که بخواد تاثیر داشته باشه
    دلیلش را نمیدونم چیه که اینطوری هست چون حتی یک دقیقه هم دوست نداره رو شانه من باشه

صفحه 1689 از 1915 نخستنخست ... 68911891589163916701671167216731674167516761677167816791680168116821683168416851686168716881689169016911692169316941695169616971698169917001701170217031704170517061707170817391789 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 17 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 17 مهمان ها)