کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20620
    سلام.ببخشید یه سوال.الان متوجه شدم عروس هلندی من بدنش یکم داغه مخصوصا پاهاش البته یکم بیشتر از حالات طبیعی.رنگ بینیش طبیعیه ولی دور چشمش قرمز شده.به خاطر مشکل پاش همیشه بیتحرکه و از اول تنبل بوده و زیاد میخوابه.مدفوعش هم عادیه.لازمه بهش انتی بیوتیک بدم یا ببرمش دامپزشک؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدنیا نمایش پست ها
    سلام.ببخشید یه سوال.الان متوجه شدم عروس هلندی من بدنش یکم داغه مخصوصا پاهاش البته یکم بیشتر از حالات طبیعی.رنگ بینیش طبیعیه ولی دور چشمش قرمز شده.به خاطر مشکل پاش همیشه بیتحرکه و از اول تنبل بوده و زیاد میخوابه.مدفوعش هم عادیه.لازمه بهش انتی بیوتیک بدم یا ببرمش دامپزشک؟
    سلام ، تشريف برديد دكتر وكيلي براي پاش؟ نظرشون جي بود؟

اگر اشتها ، مدفوع و رفتارش طبيعيه، فعلا مشكلي نداره . قبلا در مورد داغ بودن پاها در تاپيكهاي ديگه مفصل صحبت شده . اين مقاله رو بخونيد ، نيازي به انتي بيوتيك نيست وقتي عفونت و بيماري إثبات نشده https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=10538

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط daarriiush نمایش پست ها
    سلام
    عذر میخام و سوال اخرم اینکه وعده غذاییش باید منظم باشه؟مثلا سه بار در روز؟اخه این عروس من مدام در حال خوردنه،تخم کتان و ارزن تو قفس همیشه داره.خودمونم بش سیب و تخمه و .... میدیم هر وقت بتونیم!عیبی داره؟ ممنون از پاسختون
    سلام در آموزش بهتره برای وعده بندی غذا برنامه منظم تری داشته باشید . در دسترس بودن غذا هر لحظه و همه جا اشتیاق طوطی رو برای انجام کارهایی که به تشویق نیاز داره از بین میبره . اصلا حرف من گرسنه نگه داشتن طوطی نیست . برای مثال اگه ما یه شام کامل بخوریم دیگه نمیتونیم دسر بخوریم . درسته ؟ طوطی هم همینه . شما باید تو آموزش به طوطی از جایزه استفاده کنید . وقتی سیر باشه انگیزه ای برای تمرین نداره .

پس بهترین کار وعده بندی غذاست. اگر جلسات آموزشی شما صبح برگزار می شه ، صبحانه طوطی رو بعد از اتمام جلسه بهش بدید و یا اگه این جلسات را عصر برگزار می کنید خوردن شام را به بعد از آموزش موکول کنید . اگر می خواید در جلسات آموزش از آجیل ها و دانه های چرب به مقدار زیاد استفاده کنید ،باید این غذاها رو از غذایی روزانه طوطی خودتون حذف کنید . چون اگه این دونه ها مدام در دسترسش باشه و برای تمرین هم از دونه ها و آجیل استفاده کنید ،دچار اضافه وزن میشه . البته شب بذارید غذا باید در دسترسش باشه چون وسط خواب گرسنشون میشه)

گاهی اوقات تنها گفتن عبارت تشویقی هم تمرین رو به خوبی پیش میبره . مثلا گفتن کلمه آفرین با صدای بلند و با هیجان ( نه جوری که بترسه ) . اما اگه دیدین فقط با جایزه تمرین میکنه این وعده بندی کمک میکنه که تمرینات بهتر انجام بشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    cokatiel
    شماره عضویت
    20639
    دوستان عزیزی که طوطی بد غذا دارن توجه کنند روشی میگم که جواب میده:
    هر دونه ای که میخوره بریزید داخل دستگاه آسیاب تا پودر بشه#بعد میوه ها را بریزید داخل اسلایسر یا خرد کن تا ریز خرد بشه#حالا مواد آسیاب شده را با میوه خرد شده مخلوط کنید خوب، بعد بدید طوطیتون، با ولع تمام میخوره.طوری هست که به هرکی نشون بدین نمیتونه تشخیص بده که این مواد خرده گردو هست یا میوه:-)

Sent from my C2305 using Parsipet mobile app

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20698
    سلام من یک ساله یه عروس هلندی لوتینو دارم
    دستیه و بیشتر بیرون از قفسه،الان ۳ روزه که همش جیغ میزنه و غذاش کمتر شده هرکاری میکنم ساکت نمیشه چه بیرون باشه چه تو قفس جیغ میزنه
    میخواستم ببینم چیکار کنم که آروم بشه؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20698
    سلام
    من یک ساله که یه عروس هلندی لوتینو دارم که تقریبا ۲سالشه که بیشتر بیرون از قفسه
    جدیدا همش جیغ میزنه و آروم نمیشه چه بیرون و داخل قفسه،غذاش هم کمتر شده
    هرکاری میکنم آروم نمیشه میشه لطفا راهنمایی کنید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط HH.MM نمایش پست ها
    سلام من یک ساله یه عروس هلندی لوتینو دارم
    دستیه و بیشتر بیرون از قفسه،الان ۳ روزه که همش جیغ میزنه و غذاش کمتر شده هرکاری میکنم ساکت نمیشه چه بیرون باشه چه تو قفس جیغ میزنه
    میخواستم ببینم چیکار کنم که آروم بشه؟
    سلام. مشکل جسمی نداره؟ پاها یا بال ضربه نخورده؟ علایم بیماری مثل ضعف ، اسهال، لرزش، مشکلات تنفسی ، عطسه ، مرطوب بودن چشم و بینی، تورم زیر شکم( که با کنار زدن پرهای این قسمت مشخص میشه) خارش ، ریزش پر ، قارچ پوستی ( پا) یا هر مشکل دیگه ای نمیبینید؟ از اشیاء منزل چیزی نبلعیده؟
    حیوان جدیدی اضافه نشده؟تغییر دما یا غذا رخ نداده؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20698
    اینا که گفتید دیده نمیشه،فقط یک ماهی هست که یه سهره قناری به خونه آوردیم که سهره قناری تو اطاقه ولی عروس هلندی تو پذیرایی،که البته سهره دیده و خودش بعضی وقتا میره تو اطاق پیش اون ولی از وقتی که سهره قناری اومده این اتفاق نیوفتاده ۲،۳ روزه که جیغ میزنه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط HH.MM نمایش پست ها
    اینا که گفتید دیده نمیشه،فقط یک ماهی هست که یه سهره قناری به خونه آوردیم که سهره قناری تو اطاقه ولی عروس هلندی تو پذیرایی،که البته سهره دیده و خودش بعضی وقتا میره تو اطاق پیش اون ولی از وقتی که سهره قناری اومده این اتفاق نیوفتاده ۲،۳ روزه که جیغ میزنه
    به نظرم عروستون به جفت نياز داره . بالغ شده و اين جيغ هاي ممتد و بي قراري از نشانه هاي جفت خواهيه . هر چي كه هست نشونه اعتراض و عكس العمل به مسئله ايه كه داره ازارش ميده . اگر سهرتون اواز ميخونه ، احتمالا اوازهاي اون از خود بيخودش كرده و عاجزانه تقاضاي جفت داره . براش أستين بالا بزنيد و يه مدت اجازه بديد از هم دور باشن (جفت جديد) تا عادت كنن و اماده بشن. يا اگر دوستي ، اشنايي در زمينه فروش عروس داريد ، به محل فروش ببريدش تا از بين چند نمونه جفت دلخواهشو انتخاب كنه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20698
    ممنونم از راهنماییتون

صفحه 1669 از 1915 نخستنخست ... 66911691569161916501651165216531654165516561657165816591660166116621663166416651666166716681669167016711672167316741675167616771678167916801681168216831684168516861687168817191769 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)