کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    من یه چیزیو بگم که سوء تفاهم پیش نیاد.میدونم پستمم نامربوطه.
    اگر جایی کسی جواب سوالم رو میده و من بازهم درخواست میکنم که دیگران نظرشون رو بفرمایند فقط به خاطر اینه که میخوام نظر ها رو بدونم ومیخوام اطلاعاتم کامل تر شه وگرنه به هیچ وجه قصد جسارت به هیچ کسی رو ندارم.

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    ممنون یه چیزی هم که هست.الان دوروزه که در طول روز اصلا جفتگیری نداشتن..احتمال. ولی پریروز چرا داشتن.حالا احتمال داره با اینکه باتجربه هستن تخم بی نطفه بذارن.
    اگه به لونه کاری نداشته باشم از کجا میتونم بفهمم چندتا تخم گذاشتکه تاریخش رو یادداشت کنم؟
    آقا اسکندری شرمنده که من جواب آقای رضا رو میدم.آقا رضا مال من اولین تخم رو که گذاشت تو اون روز 2و یا 3 بار جفتگیری کردن بعدش اصلا و ابدا جفتگیری نکردن.برادرمو فرستادم بازار برنده فروشها که بپرسن چرا جفتگیری نمیکنن گفتن موقع تخم گذاری دیگه جفتگیری نمیکنن.در مورد نطفه دار هم اینو گفتن درسته روزی 6,7 بار جفتگیری میکنن ملاک اون نیست یکبار درست حسابی جفتگیری کنه کافیه به همه ی تخم ها صدق میکنه نطفه دار شدنش منظورم اینکه اگه یک دفعه درست حسابی و قدرت جفتگیریش خوب باشه 7 تا هم تخم بزاره همشون نطفه دار میشن لازم نیست 1000 بار جفتگیری کنه من نگفتم اینارو ها یک نفر هستش تو تبریز پرنده میفروشه 70 سالشه من که کوچیک بودم اونو تو اون مغازه دیدم قبل منم معلوم نیست چند سال اونجا بودش به برادرم گفتم از اون مغازه بپرسه

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    آقا اسکندری شرمنده که من جواب آقای رضا رو میدم.آقا رضا مال من اولین تخم رو که گذاشت تو اون روز 2و یا 3 بار جفتگیری کردن بعدش اصلا و ابدا جفتگیری نکردن.برادرمو فرستادم بازار برنده فروشها که بپرسن چرا جفتگیری نمیکنن گفتن موقع تخم گذاری دیگه جفتگیری نمیکنن.در مورد نطفه دار هم اینو گفتن درسته روزی 6,7 بار جفتگیری میکنن ملاک اون نیست یکبار درست حسابی جفتگیری کنه کافیه به همه ی تخم ها صدق میکنه نطفه دار شدنش منظورم اینکه اگه یک دفعه درست حسابی و قدرت جفتگیریش خوب باشه 7 تا هم تخم بزاره همشون نطفه دار میشن لازم نیست 1000 بار جفتگیری کنه من نگفتم اینارو ها یک نفر هستش تو تبریز پرنده میفروشه 70 سالشه من که کوچیک بودم اونو تو اون مغازه دیدم قبل منم معلوم نیست چند سال اونجا بودش به برادرم گفتم از اون مغازه بپرسه
    یادم رفت اینو بگم هر موقع شیفتشون عوض شد که رو تخمها بخوابن اون موقع میتونین از بالا اگه کشویی باشه نگا کنین من خودم همیشه منتظر این میمونم که نر بیاد بیرون و ماده که میره تو لونه اون موقع نگا میکنم دلیلش اینکه ماده ی من خیلی خیلی رام هستش منو خیلی دوست داره وازم نمیترسه به خاطر همین اون که میره تو لونه اون موقع فوری نگا میکنم تخمهاشو چون اصلا ازم نمیترسه ولی فکر کنم اگه نر باشه تو ببینه من نگا میکنم فکر کنم نخوابه رو تخمها چون یه خورده وحشیه.به نظر شخصی من هر کدوم از عروسهاتون که واقعا به نظر شما خیلی آروم هستش خیلی اهلی هستش هر موقع دیدن اون میره تو اون موقع نگا کنین این نظر شخصیه منه

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    من یه کتاب خریدم در مورد عروس هلندی نوشته دکتر احسان مقدس
    نوشته روزی که میخوان تخم بزارن جفتگیری صورت نمیگیره روز بعدش صورت میگیره...
    عروس های من 2-3 بار جفتگیری کردند و بعد 5 تا تخم گذاشت هر 5 تا هم نطفه داشت و جوجه شده....
    فنچ ها هم که اصلا ندیدم کی جفتگیری کردند 5 تخم گذاشت هر 5 جوجه شد....
    فکر کنم با همون 2-3 بار جفتگیری قبل از تخم تخم ها بارور میشه به اندازه کافی....

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    عروس های من 2-3 بار جفتگیری کردند و بعد 5 تا تخم گذاشت هر 5 تا هم نطفه داشت و جوجه شده....
    ماهم این کتابو گرفتیم ولی الان دست کسی هست.
    اگر اینطوری باشه خیلی خوبه.اما آقای اسکندری تویکی از پست ها گفتن حداقل سه بار جفتگیری نیازه وچون دمای بدن ماده بالاست اگر بعد از جفت گیری تخم نکنه اسپرم بعد از چند ساعت تو بدن ماده از بین میره.
    ولی خدا کنه چیزی که شما میگی کاملا درست باشه.
    مرسی ممنونم.پریسا خانم دست شماهم درد نکنه اطلاعات خوبی بود

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    من نتونستم پست ارخم رو ویرایش کنم واینم اضافه کنم..ببخشید که پستام زیاد شد
    فقط نگفتید مدفوع خواریش رو چیکارکنم؟وقتی میاد بیرون از بلوک معدنی میخوره بعدشم کف دریا وآخرم که میره کف قفس بازم سعی کنه که مدفوع خواری کنه.کمبودچی باعث این مشکله.من همه چیز بهش دادم که کمبود نداشته باشه.چطوری حلش کنم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    من نتونستم پست ارخم رو ویرایش کنم واینم اضافه کنم..ببخشید که پستام زیاد شد
    فقط نگفتید مدفوع خواریش رو چیکارکنم؟وقتی میاد بیرون از بلوک معدنی میخوره بعدشم کف دریا وآخرم که میره کف قفس بازم سعی کنه که مدفوع خواری کنه.کمبودچی باعث این مشکله.من همه چیز بهش دادم که کمبود نداشته باشه.چطوری حلش کنم؟
    سلام.اگر قطره مینرال یا مواد معدنی استفاده میکنید و سنگ کف دریا و بلوک معدنی هم هست فقط میمونه قطره کلسیم.شما زود لونه گذاشتی و این ها از قبلش خوب تقویت نشدن و الان فقر مواد معدنی باعث میشه که مدفوعشون رو بخورن که باید سعی کنی نذاری در دسترسشون باشه.چاره ای نداره.اگر تونستی قطره کلسیم براشون تهیه کن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها

خیر دوست عزیز این از محالاته ممکنه که جفت قبل از تخم گذاری دو سه بار جفت گیری کنن و بعد تخم گذاری کنن و همه هم نطفه داشته باشه.قبل از هر تخم گذاری باید باید باید جفت گیری انجام بشه.هر جفت گیری قبل از هر تخم گذاری ضمانت نطفه دار شدن و جوجه شدن تخم هست و این از بیخ و بن باطله که همون جفت گیری های قبل از تخم گذاری کافیه.شما مطمئن باش قبل از هر تخم گذاری اینا اگر شده توی لونه هم جفت گیری میکنن بعد تخم گذاری میکنن.اسپرم چند ساعت بیشتر توی بدن ماده زنده نخواهد موند چه برسه به اینکه چند روز زنده بمونه.پرنده ی ماده بدنش فریزر که نیست که اسپرم توش زنده بمونه.مدتم نداره که بگید مثلا تا یک هفته الی ده روز میتونه تخم های نطفه دار بذاره.اگر اینجور باشه باید تا آخرین روزی که پرنده ی ماده زنده هست و تخم میذاره دیگه به جفت گیری نیاز نباشه چون قبلا با نر جفت گیری داشته و اگر قراره باشه تا چند روز تخم نطفه دار بذاره و اسپرم از بین نره چرا تا چند سال نمونه؟پس حتما بعد از مدتی اسپرم در بدن ماده به دلیل حرارت بدنش از بین خواهد رفت.واسه همینم هست که میبینید که یک جفت پنج تا تخم میذارن و سه تاش یا چهارتاش جوجه میشه و یکی پوچ هست.علتش اینه که اگر تخم ها زیاد بشه نسبت به قبل در بعضی مواقع دیگه جفت از لونه خارج نمیشن و ماده از روی آمادگیش تخم یا تخم های آخر رو میذاره ولی پوچ هست که این مورد رو کم ندیدین توی تخم گذاری های دوستان که اگر صحبت شما یا نویسنده ی کتاب صادق بود هیچ وقت نباید تخم بدون نطفه در بین تخم های نطفه دار یک جفت باشه که خیلی زیاد دیده شده که بین تخم ها،هم تخم نطفه دار هست و هم تخم بدون نطفه.پس این قضیه کلا منسوخه.

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    آقای اسکندری راهنماییم نکردینا

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    آقای اسکندری راهنماییم نکردینا
    ببخشید بابت کدوم سوال؟من برای زخم نمیتونم دارویی تجویز کنم بابت زخم پای پرندتون.اون زخم نیاز به پانسمان و معاینه داره.

صفحه 264 از 1915 نخستنخست ... 1642142452462472482492502512522532542552562572582592602612622632642652662672682692702712722732742752762772782792802812822833143647641264 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)