صفحه 43 از 475 نخستنخست ... 24252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616293143 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 421 به 430 از 4744
    همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    سلام دوستان
    اینجا هم یه سوالی بپرسم

امروز دیدم اولین تخم مرغ عشقم داخل لونه شون شکسته فکر کنم چند ساعت پیش شکسته چون تازه بود اینم بگم که اصلا نزدیک مرغ عشق هام نمیشم سرک نمیکشم فقط گفتم چک کنم ببینم چه خبر که دیدم...الانم باز میخوان تخم کنن دلیل شکستن تخم چی بود؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اینجا هم یه سوالی بپرسم

امروز دیدم اولین تخم مرغ عشقم داخل لونه شون شکسته فکر کنم چند ساعت پیش شکسته چون تازه بود اینم بگم که اصلا نزدیک مرغ عشق هام نمیشم سرک نمیکشم فقط گفتم چک کنم ببینم چه خبر که دیدم...الانم باز میخوان تخم کنن دلیل شکستن تخم چی بود؟
    تا آقای اسکندری ونفیسه خانم نظرشون رو بگن من چندتا سوال از خدمتتون میپرسم.(البته امیدورام بی ادبی بنده رو ببخشند)
    اولین سری هست که تخم میذارن؟(اگر اولین سری باشه به خاطر بی تجربگی میتونه باشه)
    عروس هاتون به قفسشون راه دارن؟(احتمال داره به خاطر اونها شکسته باشن)
    ویه احتمال هم هست که این کار ارثی باشه.که من احتمال میدم بار اولشون بوده وبی تجربه باشن ویا اینکه کمبود مواد معدنی وکلسیم داشته باشن ویا اینکه تخم نطفه نداشته وخودشون شکستن.
    باز هم اگر هیچ کدوم از موارد بالا نیست منتظر نظر آقای اسکندری باشید

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    تا آقای اسکندری ونفیسه خانم نظرشون رو بگن من چندتا سوال از خدمتتون میپرسم.(البته امیدورام بی ادبی بنده رو ببخشند)
    اولین سری هست که تخم میذارن؟(اگر اولین سری باشه به خاطر بی تجربگی میتونه باشه)
    عروس هاتون به قفسشون راه دارن؟(احتمال داره به خاطر اونها شکسته باشن)
    ویه احتمال هم هست که این کار ارثی باشه.که من احتمال میدم بار اولشون بوده وبی تجربه باشن ویا اینکه کمبود مواد معدنی وکلسیم داشته باشن ویا اینکه تخم نطفه نداشته وخودشون شکستن.
    باز هم اگر هیچ کدوم از موارد بالا نیست منتظر نظر آقای اسکندری باشید
    نه اولین بارشون نبود تا اونجایی که من دیدم دومین بارشون بود قبل من نمیدونم تخم گذاشتن یا نه در مورد عروس هم رو بروی هم هستن ولی ۴ متر اونورتر همدیگرو میبینن.و هم اینکه فکر نکنم تو ۲ روز تشخیص بده نطفه دار هست یا نه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    10439
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.این دعواهای جزئی طبیعیه و حتی جفت های مولد هم از خودشون بروز میدن.سعی کنید به هیچ وجه پرنده هارو دعوا نکنید.این ها اگه میان روی دیواره ی قفس یعنی استرس دارن و سعی کنید یه کور سوی روشنایی توی محل خوابشون باشه تا استرسشون از بین ببره.در مورد جوانه گندم هم بله مغز گندم رو میخورن و تفالش رو دور میریزن.
    لازم سلام.
    علاوه بر این یه مدت اول یادمه این ماده خیلی تمایل داشت و سعی می کرد نره رو به جفت گیری تشویق کنه.الان دیگه نه نه با پا یا دم نره و میره نه می خارونتش اولا ماده می خارون ولی نره نه الان برعکسه نره می خارونه ولی ماده سرشوه یوهو میکشه و نر رو دعوا می کنه....می ترسم علت اینکه ماده دیگه نیم خارونه این باشه که چند بار اوردمش بیرون(البته شما گفتی نیار دیگه نیاوردما.)بخاطر همین گفتم بپرسم که بنظرتون اگه مجددن یه مدت از هم جداشون کنم بهتره؟؟؟شاید باعث بشه قدر جفتش رو بدونه.....
    الان حرف ما سر وابستگیه یا امادگی؟؟؟؟
    با تشکر فراوان.

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نه اولین بارشون نبود تا اونجایی که من دیدم دومین بارشون بود قبل من نمیدونم تخم گذاشتن یا نه در مورد عروس هم رو بروی هم هستن ولی ۴ متر اونورتر همدیگرو میبینن.و هم اینکه فکر نکنم تو ۲ روز تشخیص بده نطفه دار هست یا نه
    سلام پریسا جان

آقا رضا نکات لازم رو گفتن

دو علت داره یا استرسه یا کمبود مواد معدنی و کلسیم

تغذیشون چی هست؟ مواد معدنی و کلسیم به اندازه لازم به بدنشون میرسه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sobhan sa نمایش پست ها
    لازم سلام.
    علاوه بر این یه مدت اول یادمه این ماده خیلی تمایل داشت و سعی می کرد نره رو به جفت گیری تشویق کنه.الان دیگه نه نه با پا یا دم نره و میره نه می خارونتش اولا ماده می خارون ولی نره نه الان برعکسه نره می خارونه ولی ماده سرشوه یوهو میکشه و نر رو دعوا می کنه....می ترسم علت اینکه ماده دیگه نیم خارونه این باشه که چند بار اوردمش بیرون(البته شما گفتی نیار دیگه نیاوردما.)بخاطر همین گفتم بپرسم که بنظرتون اگه مجددن یه مدت از هم جداشون کنم بهتره؟؟؟شاید باعث بشه قدر جفتش رو بدونه.....
    الان حرف ما سر وابستگیه یا امادگی؟؟؟؟
    با تشکر فراوان.
    سلام

لازم نیست از هم جداشون کنید

فقط الان به تغذیشون برسید تا از نظر بدنی آماده بشن

آروم آروم با هم خوب میشن

آمادگی که پیدا کنن برای جفت گیری بقیه کارها خودش پیش میره

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام پریسا جان

آقا رضا نکات لازم رو گفتن

دو علت داره یا استرسه یا کمبود مواد معدنی و کلسیم

تغذیشون چی هست؟ مواد معدنی و کلسیم به اندازه لازم به بدنشون میرسه؟
    نفیسه جان

فکر کنم احتمال کمبود کلسیم هستش چون به اینها هم ویتامین کلسیم ندادم فقط جعفری ارزن سفیده ی تخم مرغ دادم بعضی وقتها هم سیب میدم مشکل کلسیم دارن

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نفیسه جان

فکر کنم احتمال کمبود کلسیم هستش چون به اینها هم ویتامین کلسیم ندادم فقط جعفری ارزن سفیده ی تخم مرغ دادم بعضی وقتها هم سیب میدم مشکل کلسیم دارن

حالا که داری میری دنبال قطره کلسیم یه قطره مینرال هم بگیر براشون

3روز در هفته کلسیم و d3 (یا آفتاب بخورن یا قطره ای بگیر که d3 داشته باشه)

و هفته ای دو بار هم مینرال بهشون بده برای تامین مواد معدنی مورد نیازشون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    10439
    خدایی اینا عجیبنا..................................
    خوب الان نره آماده شده......ماده هم که از اول اماده بود و همش اویزون این نره بودحالا که نره اماده شده یوهو چرا ماده ام بی خیال شده؟؟؟؟؟؟؟
    اگه مسئله وابستگی به منه چرا اولش انقد واسه نره ... میومد ولی واسه من ... نمیومد؟؟؟؟؟
    قبلن نه ولی الان تا میرم تو اتاق شروع می کنه به سر صدا کردن و کلن .... میاد برام........مگه جفت نداره؟؟؟
    تفاوت عقیده و فرهنگ ندارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بیچاره نره با یه حالت اصطراب و نگرانی غذا و اب می خوره همش انگار حواسش هست که ماده نیاد دعواش کنه...........جوانه گندم هم که همش مال ماده ام می باشد نره نوک بزنه حسابش با کرام الکاتبین است.
    ویرایش توسط اسکندری : 14th January 2013 در ساعت 11:43 AM دلیل: لطفا برای نوشتن سوالتون از الفاظ عامیانه استفاده نکنید.

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    سلام
    من 8تا از عشقي هام باهم نسبت فاميلي دارن.واسه همين نميتونم بهشون اجازه بدم كه خودشون تو گله جفت پيدا كنن
    براي همين دوتا از عشقي هايي كه از دوتا والد بودن رو از بقيه جدا كردم و گذاشتم تو يه قفس و جايي گذاشتم كه بقيه ي عشقي ها نباشن تا باهم جفت بشن ولي بقيه ي عشقي ها خيلي صدا ميكردن و باعث ميشدن مادهه واسه رفتن پيش بقيه خيلي بي تابي كنه.يه 10روزي صبر كردم ولي وقتي ديدم جدا كردنشون بي فايده اس و مادهه همه حواسش پيش بقيه اس دوباره گذاشتمشون پيش بقيه ولي آزادشون نكردم و هنوز تو قفسن.مادهه هم الان خيلي آروم شده و ديگه مث قبل با نره بداخلاقي نميكنه.عشقي ها هم گاهي ميان ميشينن روي قفس اينا
    ميخواستم ببينم با اين شرايط احتمال جفت شدن اين دوتا هس؟البته نره واسه مادهه ميخونه و سعي داره بهش غذا بده ولي مادهه ميزنتش و گاهي هم بالعكس!!
    يه موضوع جالب ديگه اينه كه گاهي نري كه توي قفسه به يكي از نرهايي كه آزاده از لاي ميله ها غذا ميده.كه چيييي؟

ببخشييييييييييد ميدونم خيلي طولاني شد

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام
    من 8تا از عشقي هام باهم نسبت فاميلي دارن.واسه همين نميتونم بهشون اجازه بدم كه خودشون تو گله جفت پيدا كنن
    براي همين دوتا از عشقي هايي كه از دوتا والد بودن رو از بقيه جدا كردم و گذاشتم تو يه قفس و جايي گذاشتم كه بقيه ي عشقي ها نباشن تا باهم جفت بشن ولي بقيه ي عشقي ها خيلي صدا ميكردن و باعث ميشدن مادهه واسه رفتن پيش بقيه خيلي بي تابي كنه.يه 10روزي صبر كردم ولي وقتي ديدم جدا كردنشون بي فايده اس و مادهه همه حواسش پيش بقيه اس دوباره گذاشتمشون پيش بقيه ولي آزادشون نكردم و هنوز تو قفسن.مادهه هم الان خيلي آروم شده و ديگه مث قبل با نره بداخلاقي نميكنه.عشقي ها هم گاهي ميان ميشينن روي قفس اينا
    ميخواستم ببينم با اين شرايط احتمال جفت شدن اين دوتا هس؟البته نره واسه مادهه ميخونه و سعي داره بهش غذا بده ولي مادهه ميزنتش و گاهي هم بالعكس!!
    يه موضوع جالب ديگه اينه كه گاهي نري كه توي قفسه به يكي از نرهايي كه آزاده از لاي ميله ها غذا ميده.كه چيييي؟

ببخشييييييييييد ميدونم خيلي طولاني شد
    اینکه اون دوتا از لای میله های قفس به هم غذا میدن دقیقا نشونه های جفت شدنشون هست.جفت هم که در کنار گله باشن ولی محدود توی یک قفس زندگی کنن مطمئن باشید هرگز جفت نخواهند خورد.بهتره با حلقه های رنگی که به پاشون میتونید بندازین از هم تفکیک کنید و اجازه بدین همه توی گله باشن چون شما گله ای ازشون نگهداری میکنید نمیتونید مانع از جفت شدنشون بشید مگر اینکه همه رو به قفس منتقل کنید.اونم قفس های تفکیک شده برای هر جفت به صورت مجزا.این مشکل توی سالن های تکثیر هم که به صورت گله ای نگهداری مکنن هست و چاره ای نداره.

صفحه 43 از 475 نخستنخست ... 24252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616293143 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)