صفحه 17 از 130 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353667117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 161 به 170 از 1293
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed17n نمایش پست ها
    دوستان من امروز رفتم نواب فلاجلول اصلا نبود پلاسکو هم نبود.
    حالا دیسکس هام هگزامیتا دارن و با مترونیدازول در تانک اصلی درمان نشد.
    چی کار کنم؟
    قرص بابل هم موثره...

نقل قول نوشته اصلی توسط hamee نمایش پست ها
    دوستان عزیز من یه لاکپشت از این گوش قرمزا دارم اگه اسمشو درست گفته باشم چند روزیه که چشماش ابری شده و بی حال شده چی کارش کنم حالش خوب شه
    ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    1.کمبود ویتامین A
    2.وجود کلر و کلرامین
    3.عدم وجود نور uvb یا نور خورشید و در نتیجه کمبود کلسیم و نرمی استخوان و ...

این 3 مورد رو بررسی کنید ولی درنهایت بهتره پیش یه دامپزشک ببریدش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    7137
    سلام
    من دو تا سوروم زرد دارم
    قسمت ابششونو به سنگ های توی تانک می سابن ولی هیچ اثری از ایک یا سفیدک نیست تو اک
    فک کنم کلا چشم سوروم ها قرمز باشه ولی یکیشون روزی که خریدم چشمش قرمز بود الان داخل چشمش بجای قرمز سفید شده
    باله هاشونم همیشه بسته و گوشه گیرن ولی غذا می خورن
    لطفا راهنماییم کنین
    فک کنم بخاریم ضعیفه 200 وات
    دمای ابم هم 29-30 هستش
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ouskar نمایش پست ها
    سلام
    من دو تا سوروم زرد دارم
    قسمت ابششونو به سنگ های توی تانک می سابن ولی هیچ اثری از ایک یا سفیدک نیست تو اک
    فک کنم کلا چشم سوروم ها قرمز باشه ولی یکیشون روزی که خریدم چشمش قرمز بود الان داخل چشمش بجای قرمز سفید شده
    باله هاشونم همیشه بسته و گوشه گیرن ولی غذا می خورن
    لطفا راهنماییم کنین
    فک کنم بخاریم ضعیفه 200 وات
    دمای ابم هم 29-30 هستش
    ممنون
    قرمز بودن چشم و سفید شدن آن در حال حاضر احتمالا به دلیل تفاوت هایی در تغذیه در محلی که نگهداری میشدند با محل زندگی فعلیش هست.برای مثال ممکنه قبلا رنگ دانه هایی مثل آستاگزانتین در غذاییش بوده و الان نیست و دلایلی از این قبیل

سائیدن آبشش و بدن به کف تانک دلایل زیدی میتونه داشته باشه مثل :

1.آمونیاک بالا
    2.انگل های پوستی تکی اخته ای مثل ایک یا سفیدک و ... که همیشه هم روی بدن دیده نمیشن.پس چون نمیبینید دلیل بر عدم وجود این انگل ها نیست
    3.انگل های کرمی آبششی
    4.بیماری هایی مثل گند خونی یا قارچ های پوستی
    ...

موارد فوق رو چک کنید.
    عکسی از وضعیت ماهی های تانکتون از نزدیک بزارید
    در ضمن در مورد سیستم فیلتراسیون تانک و تعداد سیفون در ماه هم اطلاعاتی ارائه کنید

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    7137
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    قرمز بودن چشم و سفید شدن آن در حال حاضر احتمالا به دلیل تفاوت هایی در تغذیه در محلی که نگهداری میشدند با محل زندگی فعلیش هست.برای مثال ممکنه قبلا رنگ دانه هایی مثل آستاگزانتین در غذاییش بوده و الان نیست و دلایلی از این قبیل

سائیدن آبشش و بدن به کف تانک دلایل زیدی میتونه داشته باشه مثل :

1.آمونیاک بالا
    2.انگل های پوستی تکی اخته ای مثل ایک یا سفیدک و ... که همیشه هم روی بدن دیده نمیشن.پس چون نمیبینید دلیل بر عدم وجود این انگل ها نیست
    3.انگل های کرمی آبششی
    4.بیماری هایی مثل گند خونی یا قارچ های پوستی
    ...

موارد فوق رو چک کنید.
    عکسی از وضعیت ماهی های تانکتون از نزدیک بزارید
    در ضمن در مورد سیستم فیلتراسیون تانک و تعداد سیفون در ماه هم اطلاعاتی ارائه کنید

موفق باشید
    قبلا هم یه سوروم داشتم همین مشکلو داشت درباره رنگ چشمکه اون مثلا امروز قرمز بود فردا سفید می شد یا فرداش دوباره کامل قرمز میشد
    اقای آزیده میشه درباره موارد 3 و 4 یکم توضیح بدین
    عکس هم چشم حتما میزارم فردا
    حجم تانک 360 لیتر فیلتراسیون یه اکسترنال 900 لیتر در ساعت قدرتشه + یک تاپ فیلتر با قدرت پاورهد 1200 لیتر در ساعت
    سیفون هم هر هفته 55% یا بیشتر اگه حوصله داشته باشم + 5% هم از کف سیفون میکنم
    غذا هم هفته ای دوبار کرم خونی منجمد و در هر روز 2 وعده لوفاک که یکم کارا راستو ریست بشه غذا خوب پیدا کنم جایگزین می کنم با لوفاک و کرم خونی
    راستی هفته ای 4.5 ساعت هم uv روشن می کنم
    درباره ایک هم باورتون میشه من اون هفته ای همین بیماری رو داشتم دوباره درمان کردم تا حالا تو این چند مدت دوبار ایک گرفتن ماهیام اگه این دفعه باشه میشه باره سوم
    اقا راستی یه چیز یادم رفت من شب قبل uv رو روشن کردم یادم رفت خاموشش کنم تا امشب یعنی تقریبا از 12 ساعت هم بیشتر uv روشن بوده ممکن بر اثر این بوده باشه ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    7137
    نقل قول نوشته اصلی توسط ouskar نمایش پست ها
    قبلا هم یه سوروم داشتم همین مشکلو داشت درباره رنگ چشمکه اون مثلا امروز قرمز بود فردا سفید می شد یا فرداش دوباره کامل قرمز میشد
    اقای آزیده میشه درباره موارد 3 و 4 یکم توضیح بدین
    عکس هم چشم حتما میزارم فردا
    حجم تانک 360 لیتر فیلتراسیون یه اکسترنال 900 لیتر در ساعت قدرتشه + یک تاپ فیلتر با قدرت پاورهد 1200 لیتر در ساعت
    سیفون هم هر هفته 55% یا بیشتر اگه حوصله داشته باشم + 5% هم از کف سیفون میکنم
    غذا هم هفته ای دوبار کرم خونی منجمد و در هر روز 2 وعده لوفاک که یکم کارا راستو ریست بشه غذا خوب پیدا کنم جایگزین می کنم با لوفاک و کرم خونی
    راستی هفته ای 4.5 ساعت هم uv روشن می کنم
    درباره ایک هم باورتون میشه من اون هفته ای همین بیماری رو داشتم دوباره درمان کردم تا حالا تو این چند مدت دوبار ایک گرفتن ماهیام اگه این دفعه باشه میشه باره سوم
    اقا راستی یه چیز یادم رفت من شب قبل uv رو روشن کردم یادم رفت خاموشش کنم تا امشب یعنی تقریبا از 12 ساعت هم بیشتر uv روشن بوده ممکن بر اثر این بوده باشه ؟
    بفرمائید اینم عکس ها

عکس هر دوتاشون
    مثلا درباره رنگ چشم که گفتم امروز چشمش قرمز بود!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    ماهی های شما انگل آبششی دارن...نوعش رو هم نمیشه همینجوری گفت ولی خوشبختانه درمان تقریبا مشترکه
    برای شروع از سرا کاستاپور استفاده کنید
    در ضمن دارن به شدت لاغر میشن به فرو رفتگی روی پیشانی ماهی ها دقت کنید ، این علامت نشانه پیشروی بیماری و ضعف شدید ماهی های شماست

درمان رو طبق تاپیک بیماری انگل تکی یاخته ای کاستیا در بخش بیماری ها انجام بدید
    روزانه بیش زا 6-7 بار غذا دهی کنید و هر روز هم سیفون کنید تا از این وضعیت خارج بشن...اگر یک هفته دیگه این روند ادامه پیدا کنه دیگه نمیتونید برشون گردونید

موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام دوستان
    متاسفانه امروز دیدم یه چیزی شبیه تبخال روی دهن پادر بلوم درومده بدنش رو هم میکشه رو سنگا لطفا دوستان راهنمایی کنن!!!!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    7137
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    ماهی های شما انگل آبششی دارن...نوعش رو هم نمیشه همینجوری گفت ولی خوشبختانه درمان تقریبا مشترکه
    برای شروع از سرا کاستاپور استفاده کنید
    در ضمن دارن به شدت لاغر میشن به فرو رفتگی روی پیشانی ماهی ها دقت کنید ، این علامت نشانه پیشروی بیماری و ضعف شدید ماهی های شماست

درمان رو طبق تاپیک بیماری انگل تکی یاخته ای کاستیا در بخش بیماری ها انجام بدید
    روزانه بیش زا 6-7 بار غذا دهی کنید و هر روز هم سیفون کنید تا از این وضعیت خارج بشن...اگر یک هفته دیگه این روند ادامه پیدا کنه دیگه نمیتونید برشون گردونید

موفق باشید
    وای خدا دیگه نمیشه به ماهی فروشیا هم اطمینان کرد این ماهی جدید هم گرفته بودم
    پس یعنی بقیه هم تانکی هاش اسکار پنکوسی گرین ترور هم این انگل رو میگیرن؟
    تو تانک اصلی درمان کنم؟ یا منتقل کنم به یه تانک دیگه؟ اگه تو یه تانک دیگه درمان کنم چطوری از تو اکواریوم این انگل رو از بین ببرم؟
    بنظرتون با اکریفلاوین درمان کنم یا با حمام نمک؟
    با این دو راه درمان که گفتم فقط باید یبار انجام بدم؟اگه نه چند بار یا هر چند ساعت یا چند روز ادامه بدم این کارارو؟
    دفعه دیگه ماهی گرفتم حتما قرنطینه می کنم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8809
    سلام به دوستان
    آیا انگ روده ای واگیر داره ؟
    منم یه گرین ترور خریدم که داشت بعد من خودمو کشتم نتونستم بگیرمش الان راس راس تو آکوا میچرخه منم هر روز آبو عوض میکنم به بقیه ماهی ها غذای مترو نیدازول دار میدم ولی اون کم کم داره استرس میزیزه نمیخوره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6816
    سلام دوستانعزیز
    زیر دهن اسالاریس من یه جوش یا زخم زده که قرمزو موتورم شده نمیدنم چیه ممنون میشم کمکم کنید.اینم بگم که اسالاریسم غذا میخوره

صفحه 17 از 130 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353667117 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)