کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    7847
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام

با این تعاریف بله عروس شما نره و این کارش عادت نرهاست که نوکشون رو به میله یا چوب یا اسباب بازیاش میزنه

توی گلخانه که گذاشتینش ممکنه گلها رو بجوه ومسموم بشه

کار خوبی کردید پرهاشو چیدید
    ممنون از دوستان که کمکم میکنن در مورد گلخانه که خیالتون راحت باشه گلخانه ما اسمش گلخانه است اخه گلی توش نداریم و داخل خود خونه است الان دیگه یه جورایی به قول آقا بابک شده قلمرو کاکا(عروسم)
    در مورد اینکه نره و جفتگیری و ... ایا لازمه براش یه جفت بخرم یا نه
    خودم میلی به خرید جفت ندارم ولی اگه خیلی براش لازمه تا دامادش کنم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط aszasz نمایش پست ها
    ممنون از دوستان که کمکم میکنن در مورد گلخانه که خیالتون راحت باشه گلخانه ما اسمش گلخانه است اخه گلی توش نداریم و داخل خود خونه است الان دیگه یه جورایی به قول آقا بابک شده قلمرو کاکا(عروسم)
    در مورد اینکه نره و جفتگیری و ... ایا لازمه براش یه جفت بخرم یا نه
    خودم میلی به خرید جفت ندارم ولی اگه خیلی براش لازمه تا دامادش کنم
    گرفتن جفت برای پرنده کار واجب و ضروری نیست و پرنده توی زمانیکه مست و آماده میشه در بعضی ساعات شروع به خوندن میکنه که بعد از مدتی هم از سرش میره و اگر زمانی هم قصد گرفتن جفت داشتید برای پرنده حتما بگذارید تا یک سال و دو ماه رو رد کرده باشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    7847
    من خیلی دوست دارم عروسم رو بیارمش تو خونه باهاش بازی کنم اما از فضله کردنش میترسم نمیشه آموزشش داد فقط تو قفسش فضله کنه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    نقل قول نوشته اصلی توسط aszasz نمایش پست ها
    من خیلی دوست دارم عروسم رو بیارمش تو خونه باهاش بازی کنم اما از فضله کردنش میترسم نمیشه آموزشش داد فقط تو قفسش فضله کنه؟
    دوست عزیز از چی فضلش میترسی نترس اونقدر ها هم بزرگ نیست مثلا طوطی خود من پاتوقش جلوی میز تلویزیون بود منم براش یه دستمال انداختم میرفت اونجا مدفوع میکرد توی خونه میچرخید باید ببینی به کجا ی خونه عادت داره اونجا براش دستمال بزاری به مرور زمان عادت میکنه برای تشویق هم رو ی دستمال یه ذره غذا یا خود ظرف غذا رو بزار ی اگه احیانا جایی مدفوع کرد خشک که میشه خودش با نوکش میکنه پودر میشه و در مورد اینکه بره توی قفس مدفوع کنه احتمالش کمه چون فکر میکنه اگه بره توی قفس شما درو میبندین برای همینم کمتر میره شاید هم از ترس توی قفس رفتن نره غذا بخوره البته اینا تمام تجربه های شخصی منه ممکنه صد در صد صدق نکنه با تشکر
    aheidari24

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    با سلام
    دوستان عروس من یه 4 باری جفتگیری کرد و 27 روز گذشت چشم اب نمیخورد تخم بزاره لونه رو برداشتم قبل از اینکه لونه رو هم بردارم خیلی از پرهای دم عروس ماده و شاه پرهاش نامنظم شده بود یه 3-4 تایی از شاه پرهاش پرهایی که همون روزی که خریدمش چیندم ریخت و الان تقریبا همه شاه پرهاش کامل شده 3-4 تایی هم پر از دم عروس ماده ریخت که اونا هم بیرون اومده و الان 2 تا دوم تیز داره از عروس ماده هم قشنگتر امروز کف قفس رو نگاه کردم یه 7-8 تایی از پرهای کوچیک بدن عروس ریخته بود نمیدونم چی شده حس میکنم پرهای عروس ماده رو کمرش خیلی تمیز شده انگار این پر همین الان بیرون اومده....
    من تو فرومی خوندم که بعد از اینکه از تو لک در بیاد تخم میزاره ! ایا همون تخمایی که تو جفتگیری قبلی نزاشته رو میزاره یا باید حتما بازم جفتگیری کنه !؟ ضمن اینکه عروس ماده این روزا خیلی فرار میکنه و تمایلی به جفتگیری نداره نر بهش نزدیک بشه با نوک همدیگه رو میزنن... به نظرتون چیکار کنم ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان عروس من یه 4 باری جفتگیری کرد و 27 روز گذشت چشم اب نمیخورد تخم بزاره لونه رو برداشتم قبل از اینکه لونه رو هم بردارم خیلی از پرهای دم عروس ماده و شاه پرهاش نامنظم شده بود یه 3-4 تایی از شاه پرهاش پرهایی که همون روزی که خریدمش چیندم ریخت و الان تقریبا همه شاه پرهاش کامل شده 3-4 تایی هم پر از دم عروس ماده ریخت که اونا هم بیرون اومده و الان 2 تا دوم تیز داره از عروس ماده هم قشنگتر امروز کف قفس رو نگاه کردم یه 7-8 تایی از پرهای کوچیک بدن عروس ریخته بود نمیدونم چی شده حس میکنم پرهای عروس ماده رو کمرش خیلی تمیز شده انگار این پر همین الان بیرون اومده....
    من تو فرومی خوندم که بعد از اینکه از تو لک در بیاد تخم میزاره ! ایا همون تخمایی که تو جفتگیری قبلی نزاشته رو میزاره یا باید حتما بازم جفتگیری کنه !؟ ضمن اینکه عروس ماده این روزا خیلی فرار میکنه و تمایلی به جفتگیری نداره نر بهش نزدیک بشه با نوک همدیگه رو میزنن... به نظرتون چیکار کنم ؟
    سلام.عروس های شما دچار پرریزی خفیف شدن و این یک مسئله ی طبیعیه.این امکان نداره که پرنده ای تخم های سری قبلی رو توی بدن خودش نگهداره و چند وقت بعد تخم گذاری کنه و اگر یک تخم چهارروز توی بدن ماده بمونه در اثر عفونت داخلی پرنده تلف میشه.در هرمرحله پرنده وقتی آماده ی تخم گذاری بشه همون موقع تخم هاش رو میگذاره.الانم که ماده اجازه جفت گیری نمیده به دلیل ناآمادگیش هست و کاریش نمیشه کرد تا زمانیکه مجدد آماده جفت گیری و تخم گذاری بشه.فقط با تغذیه ی مناسب با غذاهای طبیعت گرم میشه این آماده شدن رو سریعتر کرد ولی به هیچ وجه نمیشه جلو انداخت.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    فقط عروس ماده پر ریزی کرده عروس نر یه دونه پرش هم نریخته. سفارش دادم ویتامین ad3ec برام بفرستن....
    عروسهای من خیلی بی ذوق هستند نه کلم بروکلی میخورن نه فلفل دلمه . شاهدونه . کافیشه . سیب درختی . هویج . سفید تخمه مرغ.... نمیدونم چیکار کنم ایا عروس ماده رو عوض کنم یا صیر کنم... نظر شما چیه ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    فقط عروس ماده پر ریزی کرده عروس نر یه دونه پرش هم نریخته. سفارش دادم ویتامین ad3ec برام بفرستن....
    عروسهای من خیلی بی ذوق هستند نه کلم بروکلی میخورن نه فلفل دلمه . شاهدونه . کافیشه . سیب درختی . هویج . سفید تخمه مرغ.... نمیدونم چیکار کنم ایا عروس ماده رو عوض کنم یا صیر کنم... نظر شما چیه ؟
    شما الان چند وقته که منتظر هستین تا این ها باهم جفت بشن و به گفته ی خودتون جفت گیریشون رو دیدین.حالا با تعویض پرنده ی ماده باید دوباره این پروسه ی چند ماهه رو طی کنید پس کار عاقلانه ای نیست.عروس پرنده ی فوق العاده بد غذاییه و اگر از جوجگی تغذیه ی میوه و سبزیجات رو نداشته باشه خیلی سخت بهشون عادت میکنه پس اینم تنها مشکل شما نیست و خیلی از دوستانمون این مشکل رو دارن.شما حالا سبزی جعفری و کاهو و اسفناج رو امتحان کن و از طرفی هفت تخم رو هم مخلوط با ارزن کن و ببین به کدوم یکی از دانه های هفت تخم واکنش مثبت نشون میدن و میخورن بعد فقط از همون تخم براشون تهیه کن.جوانه گندم و جوانه لوبیارم امتحان کن ضرر نداره.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    شما الان چند وقته که منتظر هستین تا این ها باهم جفت بشن و به گفته ی خودتون جفت گیریشون رو دیدین.حالا با تعویض پرنده ی ماده باید دوباره این پروسه ی چند ماهه رو طی کنید پس کار عاقلانه ای نیست.عروس پرنده ی فوق العاده بد غذاییه و اگر از جوجگی تغذیه ی میوه و سبزیجات رو نداشته باشه خیلی سخت بهشون عادت میکنه پس اینم تنها مشکل شما نیست و خیلی از دوستانمون این مشکل رو دارن.شما حالا سبزی جعفری و کاهو و اسفناج رو امتحان کن و از طرفی هفت تخم رو هم مخلوط با ارزن کن و ببین به کدوم یکی از دانه های هفت تخم واکنش مثبت نشون میدن و میخورن بعد فقط از همون تخم براشون تهیه کن.جوانه گندم و جوانه لوبیارم امتحان کن ضرر نداره.
    سلام دوباره والا راست میگی عوض کنم باز روز از نو.....
    از سبزیجات فقط بهشون گیشنیز دادم... که ساقه اش رو میخورن عروسهای من هر 2 یا یه چیز رو نمیخورن یا هر 2 میخورن . جوانه گندم رو استقبال میکنند و میخورن جوانه لوبیا رو امتحان نکردم... ایا میتونم لوبیا و نخود رو جوانه بندازم بدم ؟ چون حبوباتی مثل ذرت و نخود و عدس رو 2 بار ابپز کردم اصلا لب نزدن فلفل دلمه 3 روزه براشون میزارم نگاشم نمیکنن تخم شلغم گیشنیز منداب کافیشه شاهدانه ترب رو براشون گرفتم فقط گاهی تخم گشنیز وشاهدونه رو میخورن.... هفت تخم هم جزء غذای هر روزشون هست که ارزنش رو خیلی میخورن + تخم کتان و گاهی پوسته تخم شاهدونه هم میبینم فقط همین میوه جات هم که نه سیب هویج اینا رو نمیخورن از کاهو هم تا به الان چون سرد هست استفاده نکردم ضمن اینکه بلال هم هنوز ندادم بهشون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام دوباره والا راست میگی عوض کنم باز روز از نو.....
    از سبزیجات فقط بهشون گیشنیز دادم... که ساقه اش رو میخورن عروسهای من هر 2 یا یه چیز رو نمیخورن یا هر 2 میخورن . جوانه گندم رو استقبال میکنند و میخورن جوانه لوبیا رو امتحان نکردم... ایا میتونم لوبیا و نخود رو جوانه بندازم بدم ؟ چون حبوباتی مثل ذرت و نخود و عدس رو 2 بار ابپز کردم اصلا لب نزدن فلفل دلمه 3 روزه براشون میزارم نگاشم نمیکنن تخم شلغم گیشنیز منداب کافیشه شاهدانه ترب رو براشون گرفتم فقط گاهی تخم گشنیز وشاهدونه رو میخورن.... هفت تخم هم جزء غذای هر روزشون هست که ارزنش رو خیلی میخورن + تخم کتان و گاهی پوسته تخم شاهدونه هم میبینم فقط همین میوه جات هم که نه سیب هویج اینا رو نمیخورن از کاهو هم تا به الان چون سرد هست استفاده نکردم ضمن اینکه بلال هم هنوز ندادم بهشون
    اتفاقا بهترین جای سبزی ساقه اش هست که میخورن.جوانه نخود رو من پیشنهاد میکنم نده چون سابقه مسمویت داشته به مرور زمان.حتما هویج رنده شده و کرفس و اسفناج رو امتحان کن اونم دقیقا کنار یا داخل ظرف غذاشون تا از طریق بو و رنگشون که دارن شاید جلب توجه کنن و پرنده بخوره.هفت تخم رو هم لازم نیست هر روز براشون بریزید و هفته ای دو الی سه بار به اندازه یک پنجم ظرف غذاخوریشون کافیه و سعی کنید از تخم هایی که دوست دارن بیشتر براشون تهیه کنید تا باقی تخم ها هدر نره.چاره کار شما فقط صبر و حوصله هست که البته حق هم دارین چون واقعا لحظه ای که جفت تخم میگذارن وصف ناپذیر و لحظه ی جوجه شدنش وصف ناپذیرتره اما باید خدمتت عرض کنم یک ماده که هفت ماه پیش خریده بودم هفته ی پیش تازه جفت شد و شروع به تخم گذاری کرده و عده ای از دوستان میگفتن ردش کن بره و غذارو برای این حروم نکن ولی امروز وقتی یکی از دوستانم که سررشته ای داره تخمش رو دید باور نمیکرد که تخم عروس هلندیه و فکر کرد تخم کبوتر رو جابجا کردم که البته نتیجه ی تغذیه خوب و حوصله ای هست که داشتم.شما هم دلسرد نشو و به حرف اطرافیان توجه نکن.موفق باشید

صفحه 157 از 1915 نخستنخست ... 571071381391401411421431441451461471481491501511521531541551561571581591601611621631641651661671681691701711721731741751762072576571157 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)