همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    عزیز چیکار کنم عروسهام بیشتر جفتگیری کنن تو این مدت که درصد نطفه دار بودن تخم ها بیشتر بشه؟
    عروس من فکر کنم یه خورده باد کرده اما زیر معقدش باد نکرده ایا عکس از قبل و بعد جفتگیری دارید؟ چون شنیدم عروس 1 هفته بعد از جفتگیری باد میکنه زیر معقدش و14 - 20 روز بعد از اولین جفتگیری تخم رو میزاره...
    انشالا حتما یه سری عکس از ماده های تخم گذار آماده میکنم سر فرصت ولی الان بدلایلی یه مقدار درگیرم و نمیتونم.عروس تا زمانیکه لونه گذاشته نشه به هیچ وجه آماده ی تخم گذاری نمیشه و اینکه بعد از یک هفته از جفت گیری باد میکنه زیر مقعدش اصلا درست نیست ولی عموما اگر لونه باشه دو الی سه هفته بعد تخم میگذارن ولی ممکنه طولانی تر هم بشه که به آمادگی ماده برمیگرده.شاهدونه،سبزی جعفری و سفیده تخم مرغ بشدت پرنده رو تحریک میکنه و اگر به سبزی خرفه دسترسی داری خیلی کمک میکنه ولی بهت پیشنهاد میکنم این هارو باهم بهش ندی چون بشدت پرنده رو تحریک میکنن اما ممکنه بشدت هم عصبی و پرخاشگر بکننش که حتی تخم گذاری رو عقب بندازه.گفتنش شاید درست نباشه ولی خیلی از پرنده فروش ها با تغذیه ی زیاد ویتامین e پرنده رو به حدی مست میکنن که حتی بدون جفت گیری ماده چندتا تخم میگذاره و بعنوان جفت مولد میفروشن اما خواهش میکنم نه شما و نه هیچ کدوم از دوستان دیگه وجدانتون رو زیر پا نگذارید و این حرف من رو نشنیده بگیرید و پرنده هاتون رو بخاطر تخم گذاری آزار ندین.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.بهتره این غذایی که خودتونم نمیدونید اسمش چی هست رو سریعا متوقف کنید چون بیشتر شبیه به غذای انسانه تا پرنده!این مخلوط نشاسته ی خالصه و خیلی سنگینه برای پرنده.همون ویتامین رو برای تقویتش بدین کافیه و برای تقویت نطفه هم که همه جا ad3ec پیشنهاد میشه و واقعا هم نمیشه از تاثیرش گذشت.غذاشم ارزن،تخم کتون،کافیشه و تخمه و شاهدونه باشه همراه با یک بار در هفته هفت تخم که توی همه ی پرنده فروشی ها هست.ضمنا توی عکس دقت کردم قفس روی زمین بود،بهتره ارتفاع یک متری از سطح زمین بهش بدین تا نوسانات دمای خونه روی تخم ها تاثیری نداشته باشن(هوای گرم به سمت بالا و سرد به سمت پایین سطح در جریانه و بهتره در یه ارتفاعی باشه که زیاد جریان هوا تاثیری نذاره )اگر الانم در حال تخم گذاری هستن مولتی ویتامین رو قطع کنید تا با انقباض عضلات پرنده ماده تخم برنگرده توی بدنش و بمونه.تخم گذاری هم تموم شد غذاهای گرم رو قطع کنید که پست قبلی توضیح داده شد.
    دوست عزیز ممنون از راهنمایی تون اون غذا که اسمش رو نمیدونم مخلوطی از چند غذا هستش که توش ارزن و کافشه هم داره و چند تا غذای ریز دیگه در مورد روی زمین بودن قفس عروسام دستی هستند و اگه بیرون نیان دق میکنن االان دو روزه که هردو میرن توی قفس

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    دوستان یه سوال دیگه یه عروس ماده دستی هست که برای خودش تخم میزاره میشه راهنمایی کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    نقل قول نوشته اصلی توسط aheidari24 نمایش پست ها
    دوستان یه سوال دیگه یه عروس ماده دستی هست که برای خودش تخم میزاره میشه راهنمایی کنید
    سلام دوست عزيز
    پيوست شما را به جمع خانواده بزرگ پارسي پت تبريك عرض ميكنم
    در پست هاي قبلي در 4-5 صفحه قبل جواب سوال شما هست و گفته شده كه عروس ماده ميتونه به تنهايي تخم بزاره اما اون تخم بدون نطفه و از روي مستي بوده كه در اين شرايط ميتونيد براي عروستون جفت پيدا كنيد يا اينكه غذاهاي گرم و مست كننده رو از رژيم غذايي عروس تون حذف كنيد و همچنين وقت بيشتري براي عروس تون بزاريد تا كمتر اين موضوع رخ بده.
    در هر بار تخم گذاري عروس ماده به شدت ضعيف ميشه پس بهتره به دنبال چاره باشيد.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    نقل قول نوشته اصلی توسط پيمان پژوهان نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    پيوست شما را به جمع خانواده بزرگ پارسي پت تبريك عرض ميكنم
    در پست هاي قبلي در 4-5 صفحه قبل جواب سوال شما هست و گفته شده كه عروس ماده ميتونه به تنهايي تخم بزاره اما اون تخم بدون نطفه و از روي مستي بوده كه در اين شرايط ميتونيد براي عروستون جفت پيدا كنيد يا اينكه غذاهاي گرم و مست كننده رو از رژيم غذايي عروس تون حذف كنيد و همچنين وقت بيشتري براي عروس تون بزاريد تا كمتر اين موضوع رخ بده.
    در هر بار تخم گذاري عروس ماده به شدت ضعيف ميشه پس بهتره به دنبال چاره باشيد.
    ممنون دوست عزیز ما برای این ماده یک نر گرفتیم اصلا محل نره نمیکنه با یه نر دیگه هم انداختیم ونم محل نمیزاشت دیگه کلافمون کرده در مورد غذا فقط ارزن و تخمه + برنج میخوره ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    ممنون دوست عزیز ما برای این ماده یک نر گرفتیم اصلا محل نره نمیکنه با یه نر دیگه هم انداختیم ونم محل نمیزاشت دیگه کلافمون کرده در مورد غذا فقط ارزن و تخمه + برنج میخوره ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید
    خوب در مورد جفت بايد بگم كه شما بايد انقدر نر عوض كني تا جواب بگيري يا اينكه اين ماده رو بفروشي تا يك جفت بخري يا اينكه اين ماده رو ببري توي پرنده فروشي اي كه تعداد زيادي عروس داره تا خودش براي خودش جفت انتخاب كنه ، در كل بايد براش جفت بگيري چون واقعا داره در حقش ظلم ميشه.
    در مورد تغذيش بهتره كه بيشتر بهش برسي و تنوع غذاييش رو بالا ببري.
    شما ميتونيد از اسفناج ، كاهو ، جعفري ، هويج رنده شده ، سيب ، توت فرنگي ، فلفل دلمه و..... براي تغذيش استفاده كنيد و همچنين از جوانه گندم و حبوبات تازه جوانه زده استفاده كنيد خصوصا در زماني كه از روي مستي تخم ميزاره.
    در مورد برنج هم بايد بگم كه مصرفش براي طوطي سانان كاملا اشتباهه چون برنج پخته شده حجم زيادي از چينه دون رو اشغال ميكنه و باعث بزرگي چينه دون ميشه و از جايي كه زود هضم هم هستش باعث ميشه چينه دون بزرگ و اكثرا خالي باشه كه در نتيجه طوطي تون با غذاهاي مثل ارزن و... سير نشه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    نقل قول نوشته اصلی توسط پيمان پژوهان نمایش پست ها
    خوب در مورد جفت بايد بگم كه شما بايد انقدر نر عوض كني تا جواب بگيري يا اينكه اين ماده رو بفروشي تا يك جفت بخري يا اينكه اين ماده رو ببري توي پرنده فروشي اي كه تعداد زيادي عروس داره تا خودش براي خودش جفت انتخاب كنه ، در كل بايد براش جفت بگيري چون واقعا داره در حقش ظلم ميشه.
    در مورد تغذيش بهتره كه بيشتر بهش برسي و تنوع غذاييش رو بالا ببري.
    شما ميتونيد از اسفناج ، كاهو ، جعفري ، هويج رنده شده ، سيب ، توت فرنگي ، فلفل دلمه و..... براي تغذيش استفاده كنيد و همچنين از جوانه گندم و حبوبات تازه جوانه زده استفاده كنيد خصوصا در زماني كه از روي مستي تخم ميزاره.
    در مورد برنج هم بايد بگم كه مصرفش براي طوطي سانان كاملا اشتباهه چون برنج پخته شده حجم زيادي از چينه دون رو اشغال ميكنه و باعث بزرگي چينه دون ميشه و از جايي كه زود هضم هم هستش باعث ميشه چينه دون بزرگ و اكثرا خالي باشه كه در نتيجه طوطي تون با غذاهاي مثل ارزن و... سير نشه.
    ممنون من فکر کنم کلا با نر ها کنار نمیاد اون نر رو انداختم با ماده ی خودم الانم جفتن ودر مورد تغذیه هرچی بخوریم میاد میخوره و در مورد پرنده فروشی بردن اون بدون ما دق میکنه از خونه در رفت دوباره برگشت یه لحظه تنهاش بزاریم کلی سرو صدا میکنه نمیدونم دیگه چیکار کنم دلم براش میسوزه داره زجر میکشه
    از راهنمایی هاتون ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ممنون من فکر کنم کلا با نر ها کنار نمیاد اون نر رو انداختم با ماده ی خودم الانم جفتن ودر مورد تغذیه هرچی بخوریم میاد میخوره و در مورد پرنده فروشی بردن اون بدون ما دق میکنه از خونه در رفت دوباره برگشت یه لحظه تنهاش بزاریم کلی سرو صدا میکنه نمیدونم دیگه چیکار کنم دلم براش میسوزه داره زجر میکشه
    از راهنمایی هاتون ممنون
    عروس ماده شما از بس به شما وابسته شده به نر ها توجه نمیکنه و به همین خاطر بهتره اجازه بدین این تخم های مستی رو بذاره و بعد از اون فقط غذاش ارزن و تخمه بشه و وقتی رفت توی لک خروجش از قفس رو کم و به مروز زمان به کمترین دقایق برسونید و براش جفت بندازین تا زمانیکه دوباره مست میشه با آماده شدن نر همزمان بشه و با جفت گیری تخم بگذاره.شما الان هرکاری هم بکنید و نون خالی هم بدین بهش اون تخم های پوچش رو میذاره.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    عروس ماده شما از بس به شما وابسته شده به نر ها توجه نمیکنه و به همین خاطر بهتره اجازه بدین این تخم های مستی رو بذاره و بعد از اون فقط غذاش ارزن و تخمه بشه و وقتی رفت توی لک خروجش از قفس رو کم و به مروز زمان به کمترین دقایق برسونید و براش جفت بندازین تا زمانیکه دوباره مست میشه با آماده شدن نر همزمان بشه و با جفت گیری تخم بگذاره.شما الان هرکاری هم بکنید و نون خالی هم بدین بهش اون تخم های پوچش رو میذاره.
    ممنون از راهنماییتان 1 سوال دیگه نمیشه کاری کرد تخم گذاشتن بیهوده از سرش بیفته ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    ممنون از راهنماییتان 1 سوال دیگه نمیشه کاری کرد تخم گذاشتن بیهوده از سرش بیفته ممنون

غذا های بدون چربی و جایگزین کردن سبزیجات و میوه به جای دانه های چرب
    خارج کردن لانه و نقاط دنج
    قرار دادن قفس در نقاط پر نور و شلوغ تر

صفحه 140 از 1915 نخستنخست ... 40901211221231241251261271281291301311321331341351361371381391401411421431441451461471481491501511521531541551561571581591902406401140 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)