صفحه 17 از 529 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353667117517 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 161 به 170 از 5288
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    4424
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    معمولا تمام طوطي ها آموزش پذير هستن منتها بعضي زودتر بعضي ديرتر تنها چيزي كه خيلي مهم هستش داشتن صبر و حوصله است اما در مورد ناخن هاش اگر هم ميخواي كوتاه كني بهتره خودت اين كار رو نكني ببر پيش همون پرنده فروشي كه ازش خريدي چون هم خطرناكه ممكنه زياد از بالا بزني و باعث خونريزي بشه كه اون خودش مصيبته و كلي دردسر داره حتي ممكنه طوطي از خونريزي زياد طلف بشه تازه در حالت خوش بينانش اگر اين اتفاق نيفته طوطي از شما ميترسه و خاطره بد توي ذهنش ميمونه كه اين ترس باعث ميشه دير تر آموزش بگيره
    ممنون اما نگفتید دیگه بزارمش قفس یا همون کارتون؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    فكر كنم بد نباشه يه چند روزي امتحان كني بستگي به طوطي داره كه قفس رو قبول بكنه يا نه البته اگر خيلي دير بشه سخت تر قبول ميكنه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    shaghayegh78 عزیز . درسته حق با شماست . من آخه به خودم نگاه میکنم . به قول شیکرا جان باید بدونیم چه توقعی از طوطی داریم .
    به عقیده ی من وقتی به یک پرنده بگی طبیعت را ببین ولی وحشی بازی در نیار و دلت نخوا که آزاد باشی مثل این میمونه که از یک آدم چنین در خواستی داشته باشی . اونم یک پرنده که بخشی از زندگیش را توی طبیعت بوده (احتمالا ) . اگر هم نبوده بر اساس فطرتش رشد کرده . پس باید خودمون را بذاریم جای اون پرنده خوشگل . من خیلی از مسائل را با این جایگذاری حل میکنم . همیشه وقتی میخوام دعواش کنم میگم اگه خودت جای این بودی همین کار را میکردی . من تمام توقعم از سالار(طوطیم) اینه که من را هم یه گوشه مغز کوچولوش جا بده و دوستم داشته باشه . نمیخوام بگم طبیعت را دوست نداشته باش . حتی اگه بعد از 5 سال هم یه روز در خونه باز باشه و فرار کنه من ازش دلگیر نمیشم . خیلی ناراحت میشما ولی سرزنشش نمیکنم . طبیعیه که اون طبیعت را بیشتر از من دوست داشته باشه . همونطور که من اونو بیشتر از چیز های دیگه توی زندگیم دوست ندارم .شاید درسم ، کارم ، خانوادم و... برام مهم تر از سالار باشه و هر وقت احساس کنم که اینها در خطر هستند حاضر باشم بفروشمش . مهم اینه که برای طوطی مون با توجه به شرایط و سنی که داره شخصیت قائل باشیم و توقع بیجا ازش نداشته باشیم . سلیقه من یه جوریه که دوست ندارم سالار را خیلی هم دست آموزش کنم . من معتقدم حیوان باید فطرت خودش را هم داشته باشه . برای همین هم کوتاه کردن پرهاش خیلی برام سنگین بود . من وقتی وحشی بازی هاش را میبینم خیلی هم ازش خوشم میاد . یه وقت که خیز بر میداره که گاز بگیره (تا حالا نگرفته فقط تهدید میکنه و خودش دوباره میره عقب) خیلی خودمو کنترل میکنم که قربون صدقش نرم و براش دست نزنم . باید فکر کنیم بخشی از طبیعت وحشی را کنار خودمون آوردیم و قراره با هم به صورت مسالمت آمیز زندگی کنیم . و تا حد امکان با هم دوست باشیم . این حد امکان ، گاهی با سطح توقع ما جور در نمیاد . مشکل اینجاست.
    //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

شیکرا جان ببخشید میتونم از همین استفاده کنم ؟ آخه خونمون از دامپزشکی دوره ؟ ویتامین ویتامینه دیگه !! بعد راجع به ظرفش نگران نباشید . همین الانشم من هر روز آبش را عوض میکنم و حسابی با مایع و آب گرم میشورم و آخرشم یه لیوان آب با ظرف آبش میخورم که یادم نره همون قدر که برای خودم ظرف را تمیز میکنم برای سالار هم باید بکنم (اینو جدی گفتم).

راستی من با آب پاش آب گرم بهش پاشیدم و خیسش کردم . خیلی دوست داشت . بعدش نیم ساعت همونجا روی قفس خوابید . بعد بیدار شد خودش را تکون داد تا خشک شد . البته خیلی خیسش نکردم چون الان نمیتونم حوله پیچش کنم (ناراحت میشه) . فقط کلیه مسیرهایی که میتونست باد بهش بخوره را بستم تا کامل خشک بشه . ببینم اصلا لازمه تا اهلی شدنش آب بهش بپاشم ؟ چون به نظرم نیاز به حمام نداره . خودش روزی 1 ساعت تمام بدنش را با نوک کوچولوش تمیز میکنه . حتی تا نوک دمش را . یه نقطه هم باقی نمیذاره . اصلا هم بو نمیده . خیلی تمیزه . فکر کنم وسواس داره بچم .:smile (186):

شیکرا جان ببخشیدا . من زیاد حرف میزنم .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط smwin نمایش پست ها
    ممنون اما نگفتید دیگه بزارمش قفس یا همون کارتون؟
    سلام
    سنش برای قفس مناسبه ... اول با یک قفس کوچک شروع کنید ( اگر می تونید ) چون طوطیها در این سن خیلی بازیگوش هستند و اگر قفس بزرگ باشه ممکنه که بر اثر قفس نوردی آسیب ببینند عموما هم از ناحیه پا یا بال ممکنه دچار مشکل بشوند ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها
    shaghayegh78 عزیز . درسته حق با شماست . من آخه به خودم نگاه میکنم . به قول شیکرا جان باید بدونیم چه توقعی از طوطی داریم .
    به عقیده ی من وقتی به یک پرنده بگی طبیعت را ببین ولی وحشی بازی در نیار و دلت نخوا که آزاد باشی مثل این میمونه که از یک آدم چنین در خواستی داشته باشی . اونم یک پرنده که بخشی از زندگیش را توی طبیعت بوده (احتمالا ) . اگر هم نبوده بر اساس فطرتش رشد کرده . پس باید خودمون را بذاریم جای اون پرنده خوشگل . من خیلی از مسائل را با این جایگذاری حل میکنم . همیشه وقتی میخوام دعواش کنم میگم اگه خودت جای این بودی همین کار را میکردی . من تمام توقعم از سالار(طوطیم) اینه که من را هم یه گوشه مغز کوچولوش جا بده و دوستم داشته باشه . نمیخوام بگم طبیعت را دوست نداشته باش . حتی اگه بعد از 5 سال هم یه روز در خونه باز باشه و فرار کنه من ازش دلگیر نمیشم . خیلی ناراحت میشما ولی سرزنشش نمیکنم . طبیعیه که اون طبیعت را بیشتر از من دوست داشته باشه . همونطور که من اونو بیشتر از چیز های دیگه توی زندگیم دوست ندارم .شاید درسم ، کارم ، خانوادم و... برام مهم تر از سالار باشه و هر وقت احساس کنم که اینها در خطر هستند حاضر باشم بفروشمش . مهم اینه که برای طوطی مون با توجه به شرایط و سنی که داره شخصیت قائل باشیم و توقع بیجا ازش نداشته باشیم . سلیقه من یه جوریه که دوست ندارم سالار را خیلی هم دست آموزش کنم . من معتقدم حیوان باید فطرت خودش را هم داشته باشه . برای همین هم کوتاه کردن پرهاش خیلی برام سنگین بود . من وقتی وحشی بازی هاش را میبینم خیلی هم ازش خوشم میاد . یه وقت که خیز بر میداره که گاز بگیره (تا حالا نگرفته فقط تهدید میکنه و خودش دوباره میره عقب) خیلی خودمو کنترل میکنم که قربون صدقش نرم و براش دست نزنم . باید فکر کنیم بخشی از طبیعت وحشی را کنار خودمون آوردیم و قراره با هم به صورت مسالمت آمیز زندگی کنیم . و تا حد امکان با هم دوست باشیم . این حد امکان ، گاهی با سطح توقع ما جور در نمیاد . مشکل اینجاست.
    //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

شیکرا جان ببخشید میتونم از همین استفاده کنم ؟ آخه خونمون از دامپزشکی دوره ؟ ویتامین ویتامینه دیگه !! بعد راجع به ظرفش نگران نباشید . همین الانشم من هر روز آبش را عوض میکنم و حسابی با مایع و آب گرم میشورم و آخرشم یه لیوان آب با ظرف آبش میخورم که یادم نره همون قدر که برای خودم ظرف را تمیز میکنم برای سالار هم باید بکنم (اینو جدی گفتم).

راستی من با آب پاش آب گرم بهش پاشیدم و خیسش کردم . خیلی دوست داشت . بعدش نیم ساعت همونجا روی قفس خوابید . بعد بیدار شد خودش را تکون داد تا خشک شد . البته خیلی خیسش نکردم چون الان نمیتونم حوله پیچش کنم (ناراحت میشه) . فقط کلیه مسیرهایی که میتونست باد بهش بخوره را بستم تا کامل خشک بشه . ببینم اصلا لازمه تا اهلی شدنش آب بهش بپاشم ؟ چون به نظرم نیاز به حمام نداره . خودش روزی 1 ساعت تمام بدنش را با نوک کوچولوش تمیز میکنه . حتی تا نوک دمش را . یه نقطه هم باقی نمیذاره . اصلا هم بو نمیده . خیلی تمیزه . فکر کنم وسواس داره بچم .:smile (186):

سلام به همگی

پست شیکرای عزیز برای مکمل ها، کاملِ کامل بود، فقط من چنتا چیز ضمیمش میکنم:

اولیش این لینکه از یکی از مقاله های خود ایشون ایــنــجــا

دومیش یکم تاکیده، حتما حتما حتما حتما به تک تک مواردی که هم تو مقاله اومده هم در پست ایشون توجه کنید،مثل اینکه : فاصله های زمانی رو رعایت کنید، از حد مجاز بیشتر استفاده نکنید، مینرال و مولتی ویتامین رو همزمان مصرف نکنید و... مطمئن باشید مصرف غیر متعارف از مکمل ها خطراتی¹ به همراه داره که واقعا زیان بارن

سومیشم اینه که "مکمل ها مکمل اند" پس فکر نکنید تمام نیاز های پرنده رو تامین میکنه، خیلی از مواد آلی دیگه² فقط و فقط از طریق تغذیه تامین میشن

و یه صحبتی هم درباره این بحث عاطفه بکنم :

به کاربردن کلمه عاطفه برای حیوانات زیاد درست نیست، چرا؟ چون حیوانات نوعی تمایلات و علایق غریزی دارن و فرق این تمایلات با عاطفه در اینه که عاطفه مخصوص انسان و یک موجود هوشمنده.... ببینید اگر قرار باشه به اینکه وقتی طوطی رو دعوا میکنیم و ناراحت میشه بگیم عاطفه داره، پس وقتی هم طوطی میره کلی دنبال جفت میگرده باید بگیم عاشق شده!.... برای همین میگم مفاهیمی مثل عشق و عاطفه و مهر و نوع دوستی و احترام فقط با تفکر به دست میان و فقط هم انسان میتونه تفکر کنه

اما آیا به این معنیه که حالا که طوطیمون عاطفه نداره هر کاری دوست داریم باهش بکنیم؟! جواب منفیه.... اما چرا؟ چون هر چند موجودات زنده ی دیگه عاطفه ندارن ولی درد رو که میفهمن ، خوشحالی و ناراحنتی و تو لک رفتن که براشون پیش میاد، و دلیل همه اینا غریزه هست، یکی از پایه های غریزه هم حافظه هست، یعنی طوطی ای که در طبیعت بزرگ شده غریزش میگه از آدم بدش بیاد، و شما هم تقریبا نمیتونید کاریش بکنید، وقتی هم که میبینید واکنش های دفاعیش نسبت بهتون کم میشه به این معنی نیست که دوستتون داره و در قلبش جایی پیدا کردین و مهرتون رو درک کرده، اون هنوزم بدش میاد و از دیدن شما(که به حساب خودش دشمنید) میترسه، فقط ترسش نمود کمتری پیدا میکنه، اون هنوزم داره اذیت میشه و دپرسه و این روند تا آخر عمرش ادامه خواهد داشت، در غریزه اون ثبت شده که خانوادش فقط طوطی های دیگه اند و هرکارشم بکنید نمیشه عوضش کرد

در تالار شاه طوطی³ هم توضیح دادم که فقط یک جوجه سرنگیه که با آدم خو میگیره و دیگه نمیترسه فقط مشکلش اینه که بزرگ کردنش خیلی خیلی خیلی سخت تر از تربیت یه طوطی وحشی بالغه

و اگر ممکنه و ناراحت نمیشید از شما یه سوال دارم: چرا شما این طوطی رو خریدید؟ شما که انقد دوسش دارید چرا راضی به آزارش شدید؟

با سپاس

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها

سلام
    خب اینجا میایم که حرف بزنیم دیگه ....
    در مورد حمام کردن : من اگر جای شما بودم ریسک نمیکرد م و بلافاصله بعد از حما م ( حالا به هر طریقی که حمامش می کنید) با سشوار و با حفظ فاصله 30 ساتنی متر خشکش میکردم .... طوطی ها عموما پرنده های مناطق گرمسیری هستند.... و علاوه بر اون به خاطر پرنده بودنشون دمای بدنشون بین 40 تا 42 درجه هست وقتی شما آب می پاشی ... تبخیر آب از سطح پرها باعث میشه که دمای بدنشون به شدت افت کنه و این اصلا براشون خوب نیست ... من هیچ وقت ریسک نمی کنم و همیشه طوطی را بعد از حمام خشک میکنم ... شما هم بهتره که این مسئله را رعایت کنی ... به قول معروف پیشگیری بهتر از درمانه .........

ملنگو ها عموما توی ظرف هم آب تنی می کنند ... براش بذارید شاید استقبال کرد اما اگر اسپری آب هم استفاده کنید بد نیست ... حمام کردن فقط باعث تمیزی پرها نمیشه بلکه باعث طراوت اونها هم میشه حالا شما میتوی هر دو هفته یکبار حمامش کنی اگر هوا گرم تر شد در تابستان می تونی هفته ای یکبار هم این کار را آنجام بدهی ...

اینکه میگیم اوایلی که طوطی را میاورید خونه حمامش نکنید برای این هست که سازگار شدن فیزیکی پرندگان با مکان جدید حدود یکماه طول میکشه حالا فرقی نمکنه که طوطی رام باشه یا وحشی ... باید بهش مهلت داد.......... در ضمن همه طوطی ها بیشتر طول روز خود را به پر آرایی می پردازند ... این کار برای پرهاشون خیلی خوبه ..........

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    آخ چقدر من چیز دارم یاد میگیرم . واقعا ممنونم هم از شیکرا جان و هم از Da vinci عزیز .

ایندفعه که فکر کنم به خیر گذشت . از این به بعد از سشوار استفاده میکنم . در مورد ویتامین هم که دیگه سوالی نمی مونه . شاید باورتون نشه ولی دیگه سوالی ندارم . فقط یه جواب دارم .

(اگر ممکنه و ناراحت نمیشید از شما یه سوال دارم: چرا شما این طوطی رو خریدید؟ شما که انقد دوسش دارید چرا راضی به آزارش شدید؟)

چقدر خوبه که شما اینقدر رک هستید . اصلا ناراحت نشدم . اتفاقا میخواستم توی مطالب قبلیم هم اشاره بکنم . جوابش یک جمله است . من خود خواهم . من میدونم که هر چقدر هم که بهش برسم بازم طبیعت براش یه چیز دیگست . و گفتم اگه یه روز از پیشم بره سرزنشش نمی کنم .جوجه سرنگی هم میخواستم بخرم شنیدم که ریسک مردنش زیاده و اگه بمیره من میخوام افسردگی بگیرم و خودم را نبخشم گفتم به ریسکش نمی ارزه . می بینید همش حول یک محوره و اون محور من هست . من دوست دارم باهاش دوست بشم (در صورتی که اون هیچوقت خودش این را نمیخواد) .من دوست دارم توی مغز کوچولوش باشم (در صورتی که خودش نمیخواد ) . البته تمام تلاشم را میکنم که بهش خوش بگذره . حتی قصد دارم بعدا براش زن بگیرم(اگه بشه ) . اگرم واقعا حس کنم نمیتونیم با هم کنار بیایم آزادش میکنم بره.اگر تا امروز نگهش داشتم چون واقعا داره پیشرفت میکنه . ومن برای خودم تحلیل می کنم که داره از من خوشش میاد . البته شما میگی این حس ها در حیوانات نیست . من هم مخالف نیستم چون اطلاعاتی ندارم ولی این طور حس میکنم که کم کم داره از من خوشش میاد . ببینید چند تا واژه :: من :: توی جوابم هست ؟ رمزش همینه :33:.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز
    شماره عضویت
    4443
    من طوطیم یک صدایی از خودش در میاره که شبیه فخ هستش و دیگه اینکه حس میکنم پاهاش مثل روز های اول حس نداره و محکم دستم رو نمیگیره. و گاهی اوقات سرجاش خوابش میبره در حالیکه سر و صدا هم بالاست. حالا نمیدونم این به خاطر اینکه بهم عادت کرده و آروم شده یا که..؟
    نمیدونم این ها طبیعی هست یا نه؟ گفتم که طوطیم 2-3 ماهه هم هست تقریبا
    امروز بردمش پیش یک دامپزشک ولی واقعا حس کردم هیچ اطلاعاتی نداره! مثلا براش مولتی ویتامین کودکان نوشت و وقتی بهش گفتم که ویتامین پرندگان بگیرم بهتر نیست؟ گفت که نه و اون حجمش زیاده! یا اینکه میگفت تو قفسش یک آیینه بذارید در حالیکه من پیامد های جالبی در رابطه با این موضوع نخوندم.
    نمیدونم چیکار کنم والا؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    [IMG][/IMG]
    نقل قول نوشته اصلی توسط Da Vinci نمایش پست ها
    سلام

همونطور که شیکرای عزیز گفتن بهترین راه پزشک مجربه، اما یه سوال دیگه داشتم، مطمئنید چهار ماهش هست، آخه پرای صورتش که اینطور نشون نمیده و به نظر میاد هنوز با سرنگ تغذیه میشه، اگه میتونید یه عکس کامل ازش بذارید.... و یه چیز دیگه، کلا رنگ و رخ نکش زیاد جالب نیست، مخصوصا این کبودی دورش، پس بهتره حتما به دام پزشک مراجعه کنید

[/CENTER]

مرسی فقط منظورتونو از اینکه میگید رنگش خوب نیست چیه؟ کبودی کجاشه؟ پیش دکتر بردم چیزی نگفته؟
    میشه یکم توضیح بدید؟
    این عکس مال 2-3 هفته پیشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    سلام به دوستان گلم
    امروز یه کاسکو خاکستری دم قرمز خریدم چون اولا دوست داشتم کاسکو داشته باشم و دیگه اینکه خوانده بود از هوش بالای برخوردارند و تو استعداد حرف زدن نظیر ندارند و هر کلمه رو در جای خودش بکار میبرند.خلاصه 240 دادم خریدم.پرنده فروش گفت هنوز 1 سالش نشده.به نظر خودم هم راست میگفت قیافش جوان نشان میداد با اون بقیه کاسکوهای داخل مغازش. موقع آوردن به خونه که آبرو واسم نذاشت از بس تو خیابون قار کشید.خونه که رسیدم تو قوطی بود خواستم بندازم تو قفس و با اون ذهنیت که پرنده فروش گفته بود اهلی هست.دستم بردم بگیرم بندازم تو قفس.خدا سر هیچکس نیاره.آقا انگشتم گرفت ول نکرد فکر کردم انگشتم قطع شد هنوزم کرخ هست.تا میرفتی جلو قفس جیغ های بلند و وحشتناک میکشید و قار میکرد.تازه وقتی خواستم از قوطی در بیارم به پشت افتاد و پاهاش بالا بود ، داشت خودش میکشت تا دست نزنم بهش.خلاصه بردم پسش دادم و راحت شدم.بیچاره مینا من (ملنگو 2 ماهه) از ترسش زیر مبل رفته بود.

الان سوالم اینجاست.پرنده فروش گفت کاسکو با ملنگو میتونه تو یه جا بمونه منم به خاطر این خریدم.آیا حرفش واقعا درسته؟؟؟؟ میشه یه جا (یک قفس)پیش هم نگه داشت؟؟؟؟؟
    البته با اون وحشی گری که تو این کاسکو دیدم بعید بدونم ، چون اگه مینا رو انداخته بودم پیشش مطمئنا تیکه تیکش کرده بود از بس عصبی بود.خیلی میلرزید و از ترس (ببخشید) به اسهال افتاده بود .له له می کرد از بس دادو بیداد کرده بود و از تشنگی و نه آب میخورد و نه تخمه.تخمه از پشت قفس براش گرفتم تا بخوره ، از دستم میگرفت و پرت می کرد ته قفس.
    لطف کنید از دوستان با تجربه راهنماییم کنند.میخوام یه کاسکو کم سن و سال بخرم.

ممنون از دوستان با صفا:smile (224):

صفحه 17 از 529 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353667117517 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)