کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    18265
    سلام من همونطور که در مدت زمان قبل گفته بودم دو عروس هلندی جوجه دارم میشه به من توضیح بدید که چجوری حمامشون کنم خاکستری اهلی و لوتینو وحشی لوتینو سه ماهه و خاکستری دو ماهه طی چند روز گذشته وقتی دیدم پر و بال انها بسیار کثیف و نا منظم شده احتمال دادم که بسیارکثیف شدن و احتمال داره مریض هم بشن زیرا خیلی کثیفن ممنون میشم کمک کنید چجوری حمام کنمشون .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط سید علی نمایش پست ها
    سلام من همونطور که در مدت زمان قبل گفته بودم دو عروس هلندی جوجه دارم میشه به من توضیح بدید که چجوری حمامشون کنم خاکستری اهلی و لوتینو وحشی لوتینو سه ماهه و خاکستری دو ماهه طی چند روز گذشته وقتی دیدم پر و بال انها بسیار کثیف و نا منظم شده احتمال دادم که بسیارکثیف شدن و احتمال داره مریض هم بشن زیرا خیلی کثیفن ممنون میشم کمک کنید چجوری حمام کنمشون .
    سلام
    تو انجمن در این مورد مقاله هست
    اما به طور خلاصه اگه بخواید
    خودم بودم اون دوماه رو بازم نمیذاشتم حمام کنه تا سنش بیشتر بشه
    هوای محیط رو ثابت نگه دارید به دور از باد
    براشون یک ظرف با عمق 1و3سانت بذارید و داخل رو اب ولرم رو به گرمی بریزید خودشون ابتنی میکنن ممکنه دفعه اول ابتنی نکنن ولی یاد میگیرن
    اگه در طول یک هفته بازم ابتنی نکردن میتونید با اسپری اب روشون اسپری کنید اب داخل بینی و گوش نره رو سرشون اسپری نکنید
    اگه افتاب گیر هم هست محیطشون که برای خشکک شدنشون چند دقیقه تو افتاب باشن خوبه(نصف قفس تو افتاب)

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    18265
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام
    تو انجمن در این مورد مقاله هست
    اما به طور خلاصه اگه بخواید
    خودم بودم اون دوماه رو بازم نمیذاشتم حمام کنه تا سنش بیشتر بشه
    هوای محیط رو ثابت نگه دارید به دور از باد
    براشون یک ظرف با عمق 1و3سانت بذارید و داخل رو اب ولرم رو به گرمی بریزید خودشون ابتنی میکنن ممکنه دفعه اول ابتنی نکنن ولی یاد میگیرن
    اگه در طول یک هفته بازم ابتنی نکردن میتونید با اسپری اب روشون اسپری کنید اب داخل بینی و گوش نره رو سرشون اسپری نکنید
    اگه افتاب گیر هم هست محیطشون که برای خشکک شدنشون چند دقیقه تو افتاب باشن خوبه(نصف قفس تو افتاب)

ممنون بابت راهنماییتون اما من یکبار اینکارو کردم ولی اینقد وحشت زده شدن ومیترسیدن خودشون رو به دیوار های قفس میکوبوندن چند دقیقه اهمیت ندادم ک عادت کنن ولی دیدم هنوز اروم نیستن و ترسیدم استرس زیادی بگیرن مجبور شدم ظرف اب رو نزارم و احتمالا تنها راه من ابپاش هست.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط سید علی نمایش پست ها
    ممنون بابت راهنماییتون اما من یکبار اینکارو کردم ولی اینقد وحشت زده شدن ومیترسیدن خودشون رو به دیوار های قفس میکوبوندن چند دقیقه اهمیت ندادم ک عادت کنن ولی دیدم هنوز اروم نیستن و ترسیدم استرس زیادی بگیرن مجبور شدم ظرف اب رو نزارم و احتمالا تنها راه من ابپاش هست.
    خواهش میکنم
    از ظرف اب ترسیدن چون تا حالا ندیدن با ابپاس به روشی که گفتم روشون چند بار اسپرسی کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ملنگو - عروس هلندی - ماهی
    شماره عضویت
    16015
    سلام
    آیا این طبیعیه که عروس هلندی زمانی که تخم داره از شب تا صبح بیرون لونه باشه و نزدیک در اومدنه تخم ها هم باشه و صبح تا شب تو لونه و خیلی کم بیان بیرون؟
    نمیدونم چرا تخم هاشون در نمیاد تا الان حدودا 20 روز شده
    دوتا تخم ها هم از بالای لونه چراغ انداختم رگ های قرمز داشت و لکه ی سیاهی توی هیچکدوم ندیدم
    و یکی از تخم ها یکم شکسته ولی از پوسته روی تخم فقط رد شده تخم دیگه امیدی به جوجه شدنش نیست؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد هفت برادران نمایش پست ها
    سلام
    آیا این طبیعیه که عروس هلندی زمانی که تخم داره از شب تا صبح بیرون لونه باشه و نزدیک در اومدنه تخم ها هم باشه و صبح تا شب تو لونه و خیلی کم بیان بیرون؟
    نمیدونم چرا تخم هاشون در نمیاد تا الان حدودا 20 روز شده
    دوتا تخم ها هم از بالای لونه چراغ انداختم رگ های قرمز داشت و لکه ی سیاهی توی هیچکدوم ندیدم
    و یکی از تخم ها یکم شکسته ولی از پوسته روی تخم فقط رد شده تخم دیگه امیدی به جوجه شدنش نیست؟
    سلام
    روزهای اول که تخم میکنن ممکنه کمتر رو تخم بخوابن روهای اخر هم که تخم ها میخواد دربیاد باز ممکنه کمتر بخوابن بستگی به دمای محیط هم داره
    وقتی تو لونه نیستن تخمهارو بردارید داخلش نور بندازید و عکس بگیرید تا بهرت بشه راهنمایی کرد
    تخمها بعد19تا 22 روز باید باز شه اگه سالم باشه
    23روز بعد گذاشتن اخرین تخم منتظر باشید اگه باز نشد خرابه ولی بازم قبل برداشتنش حتمن داخلش رو چک کنید جوجه نباشه (با چراغ قوه داخل تخم رو نگاه کنید اگه جوجه باشه مشخصه)

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ملنگو - عروس هلندی - ماهی
    شماره عضویت
    16015
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام
    روزهای اول که تخم میکنن ممکنه کمتر رو تخم بخوابن روهای اخر هم که تخم ها میخواد دربیاد باز ممکنه کمتر بخوابن بستگی به دمای محیط هم داره
    وقتی تو لونه نیستن تخمهارو بردارید داخلش نور بندازید و عکس بگیرید تا بهرت بشه راهنمایی کرد
    تخمها بعد19تا 22 روز باید باز شه اگه سالم باشه
    23روز بعد گذاشتن اخرین تخم منتظر باشید اگه باز نشد خرابه ولی بازم قبل برداشتنش حتمن داخلش رو چک کنید جوجه نباشه (با چراغ قوه داخل تخم رو نگاه کنید اگه جوجه باشه مشخصه)
    ممنون از پاسختون
    توی تخم ها جوجه ای من ندیدم ولی پریشب توی دوتا تخم ها رگ های قرمز بود که دیگه دیشب نبود
    منم دیشب دفعه اول بود که تخم هارا برداشتم و نگاه کردم و خیلی مراقب بودم
    ممکنه فروشنده سرم کلاه گذاشته باشه؟
    شاید این چندوقت از روی مستی روی این تخم ها میخوابیدن
    دیروز هم دیدم دارن جفت گیری میکنن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد هفت برادران نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    توی تخم ها جوجه ای من ندیدم ولی پریشب توی دوتا تخم ها رگ های قرمز بود که دیگه دیشب نبود
    منم دیشب دفعه اول بود که تخم هارا برداشتم و نگاه کردم و خیلی مراقب بودم
    ممکنه فروشنده سرم کلاه گذاشته باشه؟
    شاید این چندوقت از روی مستی روی این تخم ها میخوابیدن
    دیروز هم دیدم دارن جفت گیری میکنن

ممکنه اصلا ملود باشن و یکباره دیگه تخم نذارن همه چیز ممکنه
    ولی اگه داخل تخمها رگه داره ینی نطفه دار هست
    چند روزه از تخم گذاریشون میگذره؟چند سری تخم پشت سر هم کردن؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندي
    شماره عضویت
    17796
    سلام من يه عروس هلندي ٤ماهه دارم كه از ٢٠ روزگي بزرگش كردم...صبحا كه ميشه كلي جيغ و داد راه ميندازه كه از قفس بيرونش بياريم و هي اينور اونور ميپره و سر و صدا ميكنه ولي امروز صبح هر چي منتظر موندم اصن صدامون نكرد كه بيرونش بياريم اخر خودم بيرونش اوردم ولي واكنشي نشون نداد همش چشاشو ميبنده ميخوابه وقتي هم چيزاي مورد علاقشو بهش ميدم يه ذره بهشون نوك ميزنه و ولشون ميكنه ...سرشو ميزاره بخارونم ولي هيچ كار ديگه نميكنه حتي هيچ وقت نزديك قفسشم نميرفت كه مبادا بكنيمش تو قفس امروز خودش رفت تو قفسش....هيچ سر و صدايي هم نكرده تاحالا...ديروز كاملا خوب بود كلي سر و صدا و شيطوني ميكرد
    يعني مريض شده ؟؟يا قهر كرده؟!!اخه ديروز خونمون مهموني بود گذاشتيمش طبقه بالا ولي صدا اهنگ خيلي بلند بود اگه صدامون زده باشه نشنيديم اصن ������������
    مدفوعش سبز پررنگه و اينكه وقتي نشسته بال هاش يه ذره حالت افتاده داره
    ویرایش توسط (Mohi) : 9th October 2015 در ساعت 10:53 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط (Mohi) نمایش پست ها
    سلام من يه عروس هلندي ٤ماهه دارم كه از ٢٠ روزگي بزرگش كردم...صبحا كه ميشه كلي جيغ و داد راه ميندازه كه از قفس بيرونش بياريم و هي اينور اونور ميپره و سر و صدا ميكنه ولي امروز صبح هر چي منتظر موندم اصن صدامون نكرد كه بيرونش بياريم اخر خودم بيرونش اوردم ولي واكنشي نشون نداد همش چشاشو ميبنده ميخوابه وقتي هم چيزاي مورد علاقشو بهش ميدم يه ذره بهشون نوك ميزنه و ولشون ميكنه ...سرشو ميزاره بخارونم ولي هيچ كار ديگه نميكنه حتي هيچ وقت نزديك قفسشم نميرفت كه مبادا بكنيمش تو قفس امروز خودش رفت تو قفسش....هيچ سر و صدايي هم نكرده تاحالا...ديروز كاملا خوب بود كلي سر و صدا و شيطوني ميكرد
    يعني مريض شده ؟؟يا قهر كرده؟!!اخه ديروز خونمون مهموني بود گذاشتيمش طبقه بالا ولي صدا اهنگ خيلي بلند بود اگه صدامون زده باشه نشنيديم اصن ������������
    مدفوعش سبز پررنگه و اينكه وقتي نشسته بال هاش يه ذره حالت افتاده داره
    سلام
    بعضی اط علائم بیماری رو داره
    اگه تا یکی دو روز دیگه خوب نشد ببریدش دامپزشکی

صفحه 1553 از 1915 نخستنخست ... 55310531453150315341535153615371538153915401541154215431544154515461547154815491550155115521553155415551556155715581559156015611562156315641565156615671568156915701571157216031653 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)