کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی-خرگوش-ماهی-جوجه-
    شماره عضویت
    17927
    سپیده جان.اونا پر های سیاه نیستن.سایه افتاده.
    چشماش کاملا سیاه هستن به جز مواقعی که عصبی میشه.

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط rania نمایش پست ها
    سپیده جان.اونا پر های سیاه نیستن.سایه افتاده.
    چشماش کاملا سیاه هستن به جز مواقعی که عصبی میشه.
    همون سفیدی ای که مواقع عصبی بودنش ک مردمک رو ریز میکنه و سفیدی دورش مشخص میشه در جوجه ها سیاهه و با بالا رفتن ست طوسی، سفید و کرم رنگ میشه، بنظرم طوطیتون بیشتر از یکسال داره،اگر از روبرو عکس بدید که صورتش کامل مشخص بشه بهتره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی- طوط ملنگو
    شماره عضویت
    15988
    سلام خسته نباشید چند تا سوال داشتم
    بقل نوک طوطی منگوم انگاری شیکسته و ترک داره تازه امروز این توری شده از چیه؟؟؟
    ناخون بلند شده باید چی کار کرد؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط sana_1 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید چند تا سوال داشتم
    بقل نوک طوطی منگوم انگاری شیکسته و ترک داره تازه امروز این توری شده از چیه؟؟؟
    ناخون بلند شده باید چی کار کرد؟؟؟
    سلام کار خاصی نمیشه کرد، اگر خیلی زام و اهلی هس و بهتون اعتماد داره مینوید یکم سوهان بطنید. غذاییش باید حاوی کلسیم باشه تا کمتر این اتفاق بیوقته

ناخنش رو هم میتونید سوهان بکشید هم یکی دو میلی متر از نوکش کوتاه کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی وملنگو
    شماره عضویت
    17650
    سلام دوستای خوبم
    طوطی من اگه یادتون باشه یه دوره پر ریزی داشت که یه هفته بود و بعد اون کلی پر جدید و تازه دراورد
    اما الان مدت دو سه هفته ای هست دوباره پر ریزی داره روزی حداقل 8 تا پر تو سایزای مختلف ازش میریزه
    نامرتب بنظر میاد چرا تمام نمیشه ؟ معمولا چقدر زمان میبره ؟یه مدته کسلم هست صداش کمتر شده البته بعضی زمانا شیطونی میکنه اما نسبتا اروم تر شده خیلیم چورت میزنه بد غذام شده خیلی کلافه شدم چیکار کنم ؟؟ نگرانشم
    غذاشم ابپز ماش ؛ جونه ماش ؛ سیب که خیلی دوست داشت الان به زور میخوره ؛ انگور؛ البالو ؛ زرد الو ؛ هندونه که تمایل زیادی بهش داره ؛ پرتغالم که خیلی دوست داشت الان اینم کمتر میخوره کلا هرچی قبلا دوست داشت الان انگار زده شده
    تخمه هم با دست خودم بهش میدم
    دستشوییش خوبه فقط یکم حالت سفت داره که فک کنم چون سیبو پرتغال نمیخوره اینجوریه
    این چورت زدناشم خیلی زیاد شده
    قبلا با مامانمو خواهرم رفتار خوبی داشت ( با اقایون اصلا اصلا میونه ای نداره ) اما الان فقط با خودم جوره و از بقیه دوری میکنه
    بالاشم بلند شدن من هرگز نمیخوام کوتاه کنم میترسم بره تو لک
    تو رو خدا چیکار کنم نگرانشم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط قاصدک24 نمایش پست ها
    سلام دوستای خوبم
    طوطی من اگه یادتون باشه یه دوره پر ریزی داشت که یه هفته بود و بعد اون کلی پر جدید و تازه دراورد
    اما الان مدت دو سه هفته ای هست دوباره پر ریزی داره روزی حداقل 8 تا پر تو سایزای مختلف ازش میریزه
    نامرتب بنظر میاد چرا تمام نمیشه ؟ معمولا چقدر زمان میبره ؟یه مدته کسلم هست صداش کمتر شده البته بعضی زمانا شیطونی میکنه اما نسبتا اروم تر شده خیلیم چورت میزنه بد غذام شده خیلی کلافه شدم چیکار کنم ؟؟ نگرانشم
    غذاشم ابپز ماش ؛ جونه ماش ؛ سیب که خیلی دوست داشت الان به زور میخوره ؛ انگور؛ البالو ؛ زرد الو ؛ هندونه که تمایل زیادی بهش داره ؛ پرتغالم که خیلی دوست داشت الان اینم کمتر میخوره کلا هرچی قبلا دوست داشت الان انگار زده شده
    قبلا با مامانمو خواهرم رفتار خوبی داشت ( با اقایون اصلا اصلا میونه ای نداره ) اما الان فقط با خودم جوره و از بقیه دوری میکنه
    سلام
    پرریزی حدود 6تا 8 هفته طول میکشه
    تو این مدت ممکنه پرنده کمی کسل و بیحال به نظر برسه
    فکر میکنم نرمال یک یا دوبار باشه ولی تغییرات ناگهانی دما ممکنه پر ریزی غیر منتظره به همراه داشته باشه
    پرنده ی شما هم فکر میکنم هنوز دوما نشده رفته تو پر ریزی و پرهاش همچنان داره میریزه و طبیعیه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام دوستای خوبم
    آقا ابولفضل توضیحات لازم رو دادن

"بالاشم بلند شدن من هرگز نمیخوام کوتاه کنم میترسم بره تو لک" در مورد این جمله ، کوتاه کردن بال باعث تو لک رفتن نمیشه .. تو لک رفتن یه فرآیند طبیعی در پرنده هاست تقریبا هر سال تکرار میشه، اتفاق بدی نیست و نباید بترسید

اما اگه منظور شما اینه که طوطی ممکنه ناراحت بشه از کوتاه شدن پر ، تا وقتی تو پرواز کردن مشکلی نداره و به در و دیوار بر خورد نمیکنه نیازی نیست پر رو کوتاه کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی وملنگو
    شماره عضویت
    17650
    خیلی ممنونم بله حسابی دیگه ترسیده بودم اخه بدغذاییش خیلی منو نگران میکنه اونم سیبو که امکان نداشت رد کنه اما الان از صبح تا ظهرم به قدر ضعف نکردن میخوره من خودم بچه بودم بد غذا بودم مامانم میگه حقته
    خواهرمم که هی موج منفی میفرسته که چرا اینجوری شده دیگه من ترسیدم

یه سواله دیگم دارم البته برای الان نیست اما خب ما حدود بیشتر از یه ماه دیگه میخوایم بریم مسافرت من دلم میخواد طوطیمم ببرم
    چند تا دلیلم دارم میترسم برای مدت طولانی میریم ناراحت بشه و مشکلی مثل پرکنی پیدا کنه ..
    از طرف دیگه هم شخص مناسبی نیست که طوطیمو با خیال راحت دستش بدم که از هر نظر مراقبش باشه

حالا من نمیدونم برای سفر باید چیکارا کنم مثلا با همین قفس بزرگ خودش ببرم ؛؟ بعد من دلم نمیخواد پراشو که تازه دراومدن کوتاه کنم نگرانم یوقت نپره الان داخل خونه خیلی کم پرواز میکنه ( پراش کامل نیستن فک کنم تمایل زیادیم به پرواز نداره )
    تغذیش چی ؟ سخته مثلا حبوبات ابپز همراهم ببرم خراب میشه و همینکه توی ماشین خب کولر روشنه چیکار کنم بادشو مستقیم براش نمیزارم اما بالاخره یه کابینه کوچیکه دیگه خودم نظرم این بود بزارم صندلی عقب بعد روش یه پتو مسافرتی بزارم از سمت در باز باشه که هوا بخوره خفه نشه خدایی نکرده خب سرعت ماشین چی دست اندازا یه وقت ترمز ناگهانی ؟
    ببخشید تا الان پرنده با خودم نبردم نمیدونم میترسم بالایی سرش بیاد اصن به نظر شما درسته پرنده رو برای مدت طولانی ببرم ؟

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    خیلی ممنونم بله حسابی دیگه ترسیده بودم اخه بدغذاییش خیلی منو نگران میکنه اونم سیبو که امکان نداشت رد کنه اما الان از صبح تا ظهرم به قدر ضعف نکردن میخوره من خودم بچه بودم بد غذا بودم مامانم میگه حقته
    خواهرمم که هی موج منفی میفرسته که چرا اینجوری شده دیگه من ترسیدم

یه سواله دیگم دارم البته برای الان نیست اما خب ما حدود بیشتر از یه ماه دیگه میخوایم بریم مسافرت من دلم میخواد طوطیمم ببرم
    چند تا دلیلم دارم میترسم برای مدت طولانی میریم ناراحت بشه و مشکلی مثل پرکنی پیدا کنه ..
    از طرف دیگه هم شخص مناسبی نیست که طوطیمو با خیال راحت دستش بدم که از هر نظر مراقبش باشه

حالا من نمیدونم برای سفر باید چیکارا کنم مثلا با همین قفس بزرگ خودش ببرم ؛؟ بعد من دلم نمیخواد پراشو که تازه دراومدن کوتاه کنم نگرانم یوقت نپره الان داخل خونه خیلی کم پرواز میکنه ( پراش کامل نیستن فک کنم تمایل زیادیم به پرواز نداره )
    تغذیش چی ؟ سخته مثلا حبوبات ابپز همراهم ببرم خراب میشه و همینکه توی ماشین خب کولر روشنه چیکار کنم بادشو مستقیم براش نمیزارم اما بالاخره یه کابینه کوچیکه دیگه خودم نظرم این بود بزارم صندلی عقب بعد روش یه پتو مسافرتی بزارم از سمت در باز باشه که هوا بخوره خفه نشه خدایی نکرده خب سرعت ماشین چی دست اندازا یه وقت ترمز ناگهانی ؟
    ببخشید تا الان پرنده با خودم نبردم نمیدونم میترسم بالایی سرش بیاد اصن به نظر شما درسته پرنده رو برای مدت طولانی ببرم ؟
    سلام، جای نگرانی نداره، صندلی عقب بگذارید روش رو بپوشونید و از عقب سمت صندلی باز بمونه تا هواش عوض بشه. تو سفر غذاهای خشک براش باید بگذارید به اضافه سیب که تشنه نشه و هروقت توقف کردید آب در اختیارش بگذارید. با بقیه مسایل هم کنار میاد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فعلا.پرنده و ماهی
    شماره عضویت
    17991
    سلام.من یه طوطی تازه خریدم خیلی ساکته اصلا از خودش صدا در نمیاره.غذاهم میخوره تحرکشم نسبتا مناسبه.ایا مریضه یا تار های صوتیش اشکال داره که نمیخونه ؟قرینه ی چشمش هم نارنجی اجری هست.به نظرتون سنش چقدره ؟

صفحه 362 از 529 نخستنخست ... 262312343344345346347348349350351352353354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381412462 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)