صفحه 71 از 137 نخستنخست ... 21525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990121 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 701 به 710 از 1363
    همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid نمایش پست ها
    دوستان و اساتید سلام
    بخش همه چیز در مورد کوتوله برزیلی رو خوندم . تغذیه در زمان پرریزی رو دیدم ولی تغذیه در شرایط معمولی رو ندیدم. ممنون میشم یه برنامه غذایی پیشنهاد بدید.
    یکی از دوستان گفته بودن که از روزنامه واسه کف قفس استفاده نکنید چون سرب داره. چی جایگزین روزنامه بشه؟
    ممنون

سلام دوست عزیز
    برای تغذیه می تونید در کنار غذاهای روتین(ارزن و کتان) از میوه و سبزیجات مجاز،حبوبات(عدس،ماش)،گندم آبپز،تخم مرغ و... به اینصورت که یک روز تخم مرغ آبپز بدید،یک روز تفاله هویج،کاهو،یک روز ذرت،و...طوری باشه که همه ی غذاهای مجاز رو بتونیم توی جیره غذایشون بگنجونیم،کف دریا همیشه و حتماا توی دسترسشون باشه،در شرایط عادی غذاهای که طبع گرم دارن مثل جوانه ها رو باید خیلی کم اسنفاده کنیم وسعی کنیم توی جیره غذایشون تعادل ایجاد کنیم،میتونید تخمه آفتابگردان ریز هم تو هفته دوبار بهشون بدید،سعی کنید از قفسهای استفاده کنید که پرنده دسترسی به سینی کف و مدفوعها نداشت باشه اونجوری میتونید از همون روزنامه هم استفاده کنیدبه جای روزنامه میتونید از برگه های سفید و یا برگه های کاهی که روی اونها از هیچ رنگ و جوهر، مواد شیمیای استفاده نشده باشه استفاده کنید،موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیماسونی :دی
    شماره عضویت
    15208
    سلام
    اعصابم بهم ریخته من هیچ وقت نمیتونم مثل ادم یک حیون داشته باشم
    از قناری به شکست خوردم ، طوطی کوتوله هام هم 3 ماهه دارم هنوز وقتی میرم نزدیک مثل خل ها خودشونو به در و دیوار میزنن چه کنم؟
    خواهشن نگید بد رفتاری میکنی و مدل حرف زدن، خیلی بهم ریخته ام

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسـام نمایش پست ها
    سلام
    اعصابم بهم ریخته من هیچ وقت نمیتونم مثل ادم یک حیون داشته باشم
    از قناری به شکست خوردم ، طوطی کوتوله هام هم 3 ماهه دارم هنوز وقتی میرم نزدیک مثل خل ها خودشونو به در و دیوار میزنن چه کنم؟
    خواهشن نگید بد رفتاری میکنی و مدل حرف زدن، خیلی بهم ریخته ام
    سلام . شما جفت وحشی خریدین همچین رفتاری ازشون بعید نیست . جوجه و رام که نیستن . اگه قصد دارید جوجه بگیرید ازشون، نباید بهشون استرس وارد بشه ... سرک نکشید و زیاد بهشون نزدیک نشید ،

قفسشون رو تو ارتفاع مناسب بذارید . کم بودن ارتفاع این حالت ترس رو خیلی بیشتر میکنه . دست بردن داخل قفس و گرفتن طوطی ها هم همینطور ...

كاربران منتظر ايميل تاييد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،گرین چیک
    شماره عضویت
    11502
    سلام من یک جفت طوطی برزیلی مولد داشتم که ماده روی تخم دوهفته ای هست که خوابیده ولی نر به عللی مرد. به خاطر سخت بودن جوجه شدن و نیز تغذیه جوجه های برای ماده تنها، آیا از ادامه نشستن ماده روی تخم جلوگیری کنم؟
    در ضمن هر دو پرنده رام بودند ولی وقتی امدم خونه دیدم پشت سر نر کبوده و مرده. آیا امکان داره ماده اون رو زده باشه؟ من ندیدم که همدیگر رو بزنن ولی شنیدم که ماده ممکنه نر رو بدجوری بزنه.
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد52 نمایش پست ها
    سلام من یک جفت طوطی برزیلی مولد داشتم که ماده روی تخم دوهفته ای هست که خوابیده ولی نر به عللی مرد. به خاطر سخت بودن جوجه شدن و نیز تغذیه جوجه های برای ماده تنها، آیا از ادامه نشستن ماده روی تخم جلوگیری کنم؟
    در ضمن هر دو پرنده رام بودند ولی وقتی امدم خونه دیدم پشت سر نر کبوده و مرده. آیا امکان داره ماده اون رو زده باشه؟ من ندیدم که همدیگر رو بزنن ولی شنیدم که ماده ممکنه نر رو بدجوری بزنه.
    ممنون
    سلام
    ممکنه دعوا کرده باشن
    فعلن هیچ کاری نکنید اگه ماده بخواد میتونه تخمهارو جوجه کنه و جوجه هارم به تنهایی بزرگ کنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو - مرغ عشق انگليسى - طوطى برزيلى - عروس هلندى
    شماره عضویت
    16254
    سلام و درود
    من دوتا جوجه سرلاكى بزرگ كردم ، الان بايد خوب پرواز كنن، ولى حالت پرنده هاى بال قيچى رو دارن، خيز ميگيرن، ميافتن زمين!!!
    نظرتون چيه؟ مشكل دارن؟ يا تو پرريزيه بلوغشون درست ميشن؟؟
    ممنون از پاسختون.

ارسال با موبايل

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pedramnq نمایش پست ها
    سلام و درود
    من دوتا جوجه سرلاكى بزرگ كردم ، الان بايد خوب پرواز كنن، ولى حالت پرنده هاى بال قيچى رو دارن، خيز ميگيرن، ميافتن زمين!!!
    نظرتون چيه؟ مشكل دارن؟ يا تو پرريزيه بلوغشون درست ميشن؟؟
    ممنون از پاسختون.

ارسال با موبايل
    سلام اقا پدرام سن جوجه هاتون چقدره؟اگر تازه دونخور شدن طبیعیه وچیز خاصی نیست تا یکی دوهفته ی اینده اگر فضای پرواز داشته باشن کم کم خوب یاد میگیرن وپرواز میکنند.ولی اگر اینطور نیست وسنشون بیشتره بالهاشون رو چک کنید ببنید شاه پرها درست دراومدن یانه..گاهی اوقات تو بعضی از جوجه ها نوک شاه پر کور میشه وجوجه نمیتونه خوب پرواز کنه اگر این حالت که اگر بعد پرریزی پرها درست دربیان پرواز میکنند ولی اگرنه بازهم ادامه دار باشه پرنده نمیتونه پروازکنه.اگر اینطور بودن پرهایی که اینجوری کور شدند رو بکشید تا مجددا پرهای جدید دربیان

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو - مرغ عشق انگليسى - طوطى برزيلى - عروس هلندى
    شماره عضویت
    16254
    نقل قول نوشته اصلی توسط hearth_brocken نمایش پست ها
    سلام اقا پدرام سن جوجه هاتون چقدره؟اگر تازه دونخور شدن طبیعیه وچیز خاصی نیست تا یکی دوهفته ی اینده اگر فضای پرواز داشته باشن کم کم خوب یاد میگیرن وپرواز میکنند.ولی اگر اینطور نیست وسنشون بیشتره بالهاشون رو چک کنید ببنید شاه پرها درست دراومدن یانه..گاهی اوقات تو بعضی از جوجه ها نوک شاه پر کور میشه وجوجه نمیتونه خوب پرواز کنه اگر این حالت که اگر بعد پرریزی پرها درست دربیان پرواز میکنند ولی اگرنه بازهم ادامه دار باشه پرنده نمیتونه پروازکنه.اگر اینطور بودن پرهایی که اینجوری کور شدند رو بکشید تا مجددا پرهای جدید دربیان
    درود بر شما آقا رضا،
    نه صحبت از دونخور شدن گذشته، سه ماهشونه، عجيبه كه چند روز اول پروازشون خوب بود ، بعد اينطورى شدن ، شاه پرشون رو چك ميكنم،
    محض اطمينان مصور ممكنه راهنمايي كنيد كدوم پر رو، كور بودنش رو بايد بررسي كنم،
    با توجه به اون چند روز پروازشون ، ممكنه كمبود ويتامين در دوران جنينى يا غذا دادن والدين براشون وجود داشته بوده، مثلا كلسيم؟ يك جا خوندم فقر كلسيم باعث ضعيف شدن پرها ميشه! اگر اشتباه نكنم!
    بهر حال ممنون از پاسختون

ارسال با موبايل

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pedramnq نمایش پست ها
    درود بر شما آقا رضا،
    نه صحبت از دونخور شدن گذشته، سه ماهشونه، عجيبه كه چند روز اول پروازشون خوب بود ، بعد اينطورى شدن ، شاه پرشون رو چك ميكنم،
    محض اطمينان مصور ممكنه راهنمايي كنيد كدوم پر رو، كور بودنش رو بايد بررسي كنم،
    با توجه به اون چند روز پروازشون ، ممكنه كمبود ويتامين در دوران جنينى يا غذا دادن والدين براشون وجود داشته بوده، مثلا كلسيم؟ يك جا خوندم فقر كلسيم باعث ضعيف شدن پرها ميشه! اگر اشتباه نكنم!
    بهر حال ممنون از پاسختون

ارسال با موبايل
    سلام اقاپدرام طبق صحبتی که کردیم شاه پرها شکسته شده بودند که انشالله بعد از رشد مجدد اوضاعشون نرمال میشه
    اما بابت کمبود ویتامین وکلسیم باید خدمتتون عرض کنم که فقر کلسیم ممکنه باعث شه پر از ریشه بیفته یا اینکه خشک شه وقطع شه نه اینکه مثل مورد شما شاهپرها خونی بشند.تو مورد فقر کلسیم میبینید بدون هیچ دلیلی پری که سالم بوده از وسط قطع میشه ومیفته یا اینکه مثل زمانی که پرنده تو پرریزی هست پرها به کلی نامرتب میشن وبا یه فشار خیلی کم میفتند و...

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    17399
    سلام
    من یه هفته ای هست یه طوطی برزیلی خریدم
    اقای فروشنده گفت تازه از به دونه خوردن افتاده الانم اصن تخمه اینا نمیخوره بیشتر ارزن و تخمه کتون میخوره
    میشه فهمید چند وقتشه ؟ چجوری ؟

ممنون
    مانا

صفحه 71 از 137 نخستنخست ... 21525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990121 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)