همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    یه سوال
    به نظر دوستان چرا اب نمکی که من برا سیفون اماده میکنم بعد 2 3 ساعت هوادهی پی اچ 9 داره؟این طبیعیه؟
    فربدجان اول بگو از چه نمکی استفاده میکنی دوم اینکه وقتی آب نمک درست میکنیم بعد 24 ساعت باید استفاده کنیم و بعد 24 ساعت فعل و انفعال به وجود آمده در آب نمک به ثبات میرسه

Send by Tapatalk

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    فربدجان اول بگو از چه نمکی استفاده میکنی دوم اینکه وقتی آب نمک درست میکنیم بعد 24 ساعت باید استفاده کنیم و بعد 24 ساعت فعل و انفعال به وجود آمده در آب نمک به ثبات میرسه

Send by Tapatalk
    متاسفانه دلتا یک کیلویی مونده بود ته سطلش یه نانو25 لیتری دارم گفتم یه سیفون کوچیک بزنم باهاش
    این نمکو وقتی باهاش ابو 24 ساعت هوادهی میکنی شیری رنگ میشه،فکر نمیکنم طبیعی باشه درسته؟
    من ریف کریستال استفاده کردم بعد 3 ساعت پی اچ 8 داد
    سوالم اینه تواین 24 ساعت پی اچ باید زیر 8.2 باشه بعد به 8.2 برسه
    یا باید بالا باشه و کم کم میشه 8.2 میشه؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    دلتا مارین هر سطلش باسطل دیگش فرق داره و مخصوصا سختی اونکه من حرفو حدیثهای زیادی شنیدم و در مورد سوالت من تاحالا تست نگرفتم ببینم که ph در ابتدا چنده و بعد 24 ساعت چند میشه !

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    یه سوال
    به نظر دوستان چرا اب نمکی که من برا سیفون اماده میکنم بعد 2 3 ساعت هوادهی پی اچ 9 داره؟این طبیعیه؟
    سلام
    من وقتی میخوام سیفون بزنم با آب ار او و نمک برایت ول بعد از 5 ساعت هوادهی پی اچ 8.3 داره (دقیق 8.3)
    البته من 24 ساعت هوادهی میکنم باکمک فیلترهای اینترنال آب شیرین و بعدا سیفون میزنم

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام
    من وقتی میخوام سیفون بزنم با آب ار او و نمک برایت ول بعد از 5 ساعت هوادهی پی اچ 8.3 داره (دقیق 8.3)
    البته من 24 ساعت هوادهی میکنم باکمک فیلترهای اینترنال آب شیرین و بعدا سیفون میزنم
    سلام اقا مجید
    منم از ro/di با تی دی اس صفر استفاده میکنم اما نمیدونم چرا پی اچ 9 زد بعد 3 ساعت هوادهی حالا چند ساعت دیگه باز تست میزنم ببینم چی میشه
    البته نمکش زیاد جالب نیست
    تسترت دیجیتاله؟

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    سلام دوستان

من بعد از یکسال و چند ماه اکواریوم داری (آبشور) و سوال از دوستان و اساتید این کار هنوز نتونستم یه روش درست و اصولی برای اضافه کردن منیزیم ، کلسیم و آلکالین پیدا کنم
    البته تا الان روشهای زیادی استفاده کردم ولی مشکلم اینه که ثبات نسبی در پارامترهای آب ندارم و همیشه نگران افت اونا هستم
    بخاطر شرایط کاری دو هفته خونه نیستم ، میخواستم بهترین راه کار را انتخاب کنم و بهترین روش و ترتیب برای اضافه کردن مکمل ها به تانک

شرایط تانکم:
    تانک من تا الان سختی 12 را تجربه نکرده نهایت 10 که اونم بعد از 2 الی 3 روز میاد روی 8 و بعد از 4 روز میاد روی 7.5
    کلسیم اوایل راه اندازی روی 440 بود و هر دو هفته 10 واحد کم میشد ولی الان دیگه بالا 400 نیست اکثرا با اضافه کردن مکمل 380 تا 400 که بعد از 3 روز افت میکنه و میره روی 360
    منیزیم اکثر مواقع 1150 هست که با اضافه کردن مکمل به 1350 هم میرسه که اونم افت میکنه
    ph الان روی 8.2 که شب و روز حدود 0.5 تا 1 درجه تغییر داره

کارهایی که انجام دادم تنظیم منیزیم روی 1350 و بعد از دو ساعت اضافه کردن کلسیم و بعد از 8 ساعت اضافه کردن آلکالین اما فایده ای نداره (حتی ترتیب اضافه کردن را عوض کردم)
    دوز مصرفی را تقسیم کردم به روز های هفته و هر روز صبح کلسیم اضافه کردم و شب ها آلکالین بازم درست نشد
    یک روز در میان را 2هفته گذشته تست کردم ولی مشکل همچنان پا برجاست
    حتی سیفون هم افاقه نکرد و شرایط تانک من به یه ثبات این شکلی رسیده

البته باید بگم رشد شدید و انفجاری کرولاین داشنم و دارم و الان بشکلی هست که بصورت ورق ورق روی همدیگه رشد میکنن به صورتی که اگه یه مسواک یا برس به لایو راکهای بکشی خیلی راحت توی آب شناور میشن و یه جورایی سست هستند نمیدونم این طبیعیه یا اینم جزء مشکلات هست ولی رشد و تکثیر پولیپ ها متوقف شده و ماشرومها هم کم شده و در کل میتونم بگم شرایط تانک بد نیست اما ایده آل نیست

لازم بذکر هست کلیه مکمل ها و نمک فقط برایت ول استفاده کردم و میکنم و تست هام api هستند بجز منیزیم که دلتا مارین هست

هدفم از این پست :
    پیدا کردن روش اصولی و صحیح برای اضافه کردن مکمل ها به تانک برای رسدن به یه ثبات پایدار (حتی نسبی)
    اینکه بدونم برای جبران کمبود های تانک اول باید کدوم یون را افزایش بدم تا مابقی پارامترها را بتونم اصلاح کنم و باعث بهم خوردن شرایط تانک نشه

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    سلام اقا مجید
    منم از ro/di با تی دی اس صفر استفاده میکنم اما نمیدونم چرا پی اچ 9 زد بعد 3 ساعت هوادهی حالا چند ساعت دیگه باز تست میزنم ببینم چی میشه
    البته نمکش زیاد جالب نیست
    تسترت دیجیتاله؟
    من با تستر دیجیتال az تست میزنم
    راستی آب از او با تی دی اس صفر خیلی سخته بدست َآوردنش مگه اینکه ممبران قولی داشته باشی و فکر کنم عمر ممبران هم پایین میاد
    یادمه یه بار آقای مرادی میگفتن بهتره تی دی اس آب 40 باشه

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    من با تستر دیجیتال az تست میزنم
    راستی آب از او با تی دی اس صفر خیلی سخته بدست َآوردنش مگه اینکه ممبران قولی داشته باشی و فکر کنم عمر ممبران هم پایین میاد
    یادمه یه بار آقای مرادی میگفتن بهتره تی دی اس آب 40 باشه
    برا منم hanna دیجیتاله
    نه اصلا سخت نیست!!شما با ممبران تی دی اس ابو به 7 میرسونی بعد یه هوزینگ di میزاری خوروجیت اب با تی دی اس صفره
    اقا مجید من هرجا خوندم تی دی اس صفرو پیشنهاد دادن
    دلیل اون حرف اقای مرادی نمیدونم چی بوده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    سلام دوستان

من بعد از یکسال و چند ماه اکواریوم داری (آبشور) و سوال از دوستان و اساتید این کار هنوز نتونستم یه روش درست و اصولی برای اضافه کردن منیزیم ، کلسیم و آلکالین پیدا کنم
    البته تا الان روشهای زیادی استفاده کردم ولی مشکلم اینه که ثبات نسبی در پارامترهای آب ندارم و همیشه نگران افت اونا هستم
    بخاطر شرایط کاری دو هفته خونه نیستم ، میخواستم بهترین راه کار را انتخاب کنم و بهترین روش و ترتیب برای اضافه کردن مکمل ها به تانک

شرایط تانکم:
    تانک من تا الان سختی 12 را تجربه نکرده نهایت 10 که اونم بعد از 2 الی 3 روز میاد روی 8 و بعد از 4 روز میاد روی 7.5
    کلسیم اوایل راه اندازی روی 440 بود و هر دو هفته 10 واحد کم میشد ولی الان دیگه بالا 400 نیست اکثرا با اضافه کردن مکمل 380 تا 400 که بعد از 3 روز افت میکنه و میره روی 360
    منیزیم اکثر مواقع 1150 هست که با اضافه کردن مکمل به 1350 هم میرسه که اونم افت میکنه
    ph الان روی 8.2 که شب و روز حدود 0.5 تا 1 درجه تغییر داره

کارهایی که انجام دادم تنظیم منیزیم روی 1350 و بعد از دو ساعت اضافه کردن کلسیم و بعد از 8 ساعت اضافه کردن آلکالین اما فایده ای نداره (حتی ترتیب اضافه کردن را عوض کردم)
    دوز مصرفی را تقسیم کردم به روز های هفته و هر روز صبح کلسیم اضافه کردم و شب ها آلکالین بازم درست نشد
    یک روز در میان را 2هفته گذشته تست کردم ولی مشکل همچنان پا برجاست
    حتی سیفون هم افاقه نکرد و شرایط تانک من به یه ثبات این شکلی رسیده

البته باید بگم رشد شدید و انفجاری کرولاین داشنم و دارم و الان بشکلی هست که بصورت ورق ورق روی همدیگه رشد میکنن به صورتی که اگه یه مسواک یا برس به لایو راکهای بکشی خیلی راحت توی آب شناور میشن و یه جورایی سست هستند نمیدونم این طبیعیه یا اینم جزء مشکلات هست ولی رشد و تکثیر پولیپ ها متوقف شده و ماشرومها هم کم شده و در کل میتونم بگم شرایط تانک بد نیست اما ایده آل نیست

لازم بذکر هست کلیه مکمل ها و نمک فقط برایت ول استفاده کردم و میکنم و تست هام api هستند بجز منیزیم که دلتا مارین هست

هدفم از این پست :
    پیدا کردن روش اصولی و صحیح برای اضافه کردن مکمل ها به تانک برای رسدن به یه ثبات پایدار (حتی نسبی)
    اینکه بدونم برای جبران کمبود های تانک اول باید کدوم یون را افزایش بدم تا مابقی پارامترها را بتونم اصلاح کنم و باعث بهم خوردن شرایط تانک نشه
    به نظرم شما که با ین شرایط خونه نیستی دو هفته حتما یه دوزینگ پمپ یا کلسیوم راکتور بگیر،چون مصرف تانکت خیلی بالاست ونیازمند 24 ساعته بالاسرش باشی
    چون سیفون هفتگی داری دوزینگ پمپ گزنه مناسبیه
    ولی اگه سیفون ممکنه نزنی هفتگی کلسیوم راکتور بهتره
    دلیل اینکه شما سختی 12 میخوای چیه!
    تو سختی 8 منیزیوم 1350 پی اچ8.2همه چی نرماله
    حالااگه شما این تناسبو بهم بزنی هرچی سختیو زورکی ببری بالا باز بعد یکی 2 روز برمیگرده روی 8
    من تانک sps با سختی 7.5 هم دیدم که همه چی خوب بوده!
    به نظرم زیاد روش حساس نشو رو همون سختی 8 منیزیوم 1350 کلسیوم 420 تا 450 ثابتش کن به فکر بالابردن نباش
    ویرایش توسط farbodb : 20th July 2014 در ساعت 06:11 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    به نظر من مکملا دیگه جوابگوی اون حجم بالای استفاده نمیتونن باشن
    یه چیز دیگه من هر وقت سختی رو جدا بردم بالا کلسیوم افت کرده
    بهترین راهش استفاده از کالک که هم سختیو میبره بالا هم کلسیومو(یعنی در واقع باعث افت کلسیوم نمیشه)
    مردم از خداشونه دو لکه کرولاین بزنن شما به مشکل میخوری باهاش
    ماشاا...
    ویرایش توسط farbodb : 20th July 2014 در ساعت 06:33 PM

صفحه 647 از 1093 نخستنخست ... 147547597628629630631632633634635636637638639640641642643644645646647648649650651652653654655656657658659660661662663664665666697747 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)