کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    نقل قول نوشته اصلی توسط msn1987 نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید و دوستان..
    من یه تانک دیسکس دارم حدود دو ماه پیش یه گیاه کریپتون وارد تانک کردم تو یه گلدان سفالی کاشتمش بسترش هم سنگ رودخانه ای هستش متوسط سایز سنگ هم 0.5 سانتی متری میشه دما 30 درجه سلیسیوس و حجم تانک 260 لیتر و موجودات زنده تانک: حلزون سیب - دیسکس - کت آلبینو - کوریدوراس.....نور هم از یه مهتابی 40 وات داخل آبی استفاده می کنم ........در این دو ماه گیاه هیچ گونه رشدی نکرده بلکه برگهاش سوراخ شده با اینکه وقتی خریدمش خیلی سرحال به نظر میومد و ریشهای زیادی داشت .. نمی دونم مشکل از کجاست حتی اکسیژن تانک هم کم کردم که تلاطم نداشته باشه ولی بازم تاثیری نداشت .... در ضمن هر 3 روز 40 درصد آب تانک سیفون میشه.....
    لطفاً راهنمایی بفرمایید
    سلام.تجربه ی شما رو عینا داشتم.علت کوزه هاست.فشار اب روی شنها باعث خفه کردن ریشه میشه و رشد نمیکنه اصلا.به خصوص اگه ارتفاع تانک 50 به بالا اب شده باشه که دیگه هیچی.بزرگ کردن گلدون هم اثری نداره.من تو کوزه ای به بزرگی 2 سطل ماست 1 بوته کریپتون تست کردم اصلا رشد نداشت.شما باید یا بیخیال کریپتون بشید و از گیاهایی مثل آ«وبیاس/جاوا که روی کنده بسته میشن و نیاز به خاک ندارند اسفاده کنید یا اینکه شن بریزید کف تانکتون تا رشد کریپتوناتونو ببینید.که در اون حالتم با دیسکوس داری کمی منافات داره.کود هم اصلا نیاز ندارید.اصلا.
    خوش باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    مسلما بستر آکواریوم و گیاه هم تاثیر گذاره ولی دلیل اصلی این مشکل ، نور کمه . نور اولین و مهم ترین نیاز هر گیاهی داخل آکواریومه .

همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    سلام به همه دوستان عزیز.یه مشکلی برای گیاه کریپتون قهوه ای من به وجود آمده.وسط برگهاش یک سوراخ درست میشه و کم کم بزرگ میشه و داره کامل از هم جدا میشه.فکر میکنم کود زیاد دادم.چندروز پیش سولفات آهن ریختم و گلهای ریپاریومم زرد و نکروزه شدن.ولی برگهای کریپتون خیلی وقته اینطوری شده و داره گسترش پیدا میکنه.علتش چیه؟
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط AquaTech نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز.یه مشکلی برای گیاه کریپتون قهوه ای من به وجود آمده.وسط برگهاش یک سوراخ درست میشه و کم کم بزرگ میشه و داره کامل از هم جدا میشه.فکر میکنم کود زیاد دادم.چندروز پیش سولفات آهن ریختم و گلهای ریپاریومم زرد و نکروزه شدن.ولی برگهای کریپتون خیلی وقته اینطوری شده و داره گسترش پیدا میکنه.علتش چیه؟
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    سلام اقا مجتبی
    شما خودتون استاد هستید منو ببخشید
    این مشکل فقط برای کریپتون معمولا پیش میاد که بیماری کریپتون گفته میشه دلایل اصلی این بیماری بالا بودن نیترات , سیفون نا منظم و کم , نا کافی بودن نور مناسب هستش .
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    سلام آقا احسان.خواهش میکنم شما سرور مایید.سیفون خوب ندارم اما تعویض آب به موقع دارم.فقط نور کمه و اصلا مناسب نیست.پس احتمالا دلیل اصلی کمبود نوره.نیترات که فکر نمیکنم بالا باشه چون گیاهام رشد خوبی ندارن.ولی بنظرم این سولفات آهن سمی کرد آب رو.
    دست شما درد نکنه آقا احسان

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15111
    سلام"ببخشید یه سوال :کپسول های اتش نشانی که برای Co2درستش میکنن تاریخ انقضا داره؟منظور کپسولشه

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط کیارش جون نمایش پست ها
    سلام"ببخشید یه سوال :کپسول های اتش نشانی که برای Co2درستش میکنن تاریخ انقضا داره؟منظور کپسولشه
    سلام
    بله معمولا تمام کپسول ها تاریخ انقضا دارند هم کپسول های اتش نشانی هم کپسولهای مخصوص اکواریوم گیاهی تاریخ انقضا و فرسودگی قطعات دارند

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15581
    سلام من میخوام اکواریومم رو راه بندازم بعد از اینکه کود رو ریختم وبستر رو اماده کردم.چه کارهایی باید انجام بدم چقدر اب کنم وکی گیاهامو اضافه کنم وبرای شروع با چه گیاهایی شروع کنم .دوستان ممنون میشم جواب بدید .تشکر

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط naser61 نمایش پست ها
    سلام من میخوام اکواریومم رو راه بندازم بعد از اینکه کود رو ریختم وبستر رو اماده کردم.چه کارهایی باید انجام بدم چقدر اب کنم وکی گیاهامو اضافه کنم وبرای شروع با چه گیاهایی شروع کنم .دوستان ممنون میشم جواب بدید .تشکر
    سلام
    برای شروع از محلول های باکتری ساز موجود در بازار به اندازه حجم تانک استفاده کنید که سیکل تانکتون سریع تر و بهتر طی بشه و تانکتون رو تا به اندازه گنجایش اب کنید بعد از گذشت 3 الی 5 روز و تست پارامترهای اب تانک میتونید اقدام به قرار دادن گیاهان که بهترین نوع برای شروع دم گربه ای هستش کنید . بازهم در این مورد مدیران این بخش شما رو بیشتر راهنمایی میکنند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15389
    سلام . به همه دوستان سال نو مبارک امیدوارم سال خوبی داشته باشید . روی شیشه جلوی اکواریم گیاه من یکسری دونه های سبز زده کسی می دونه اینها چی یا من باید چکار کنم

صفحه 171 از 246 نخستنخست ... 71121152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190221 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)