کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    سلام

من یک دیسکس تازه گرفتم تو اب که انداختم موقع راه رفتن خوبه خوب هم غذا میخوره و بی استرس موقع وایستادن احساس میکنم سرش یکم رو به پایینه مشکلی نداره این موضوع ؟

تو بحث دیسکس من 4تا دیسکس 6 سانت داشتم رفتم در مغازه یک رد ملون 10تا12 سانت بود خیلی ازش خوشم اومد مجبور شدم بگیرم یک بلو دایموند 4 سانت هم داره که خوشگل بود

میخواستم ببینم تو نگهداری دیسکس با این رنج وسیع اختلاف سایز مشکلی پیش نمیاد ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14722
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . مبارکه دوست عزیز . هدف از قرنطینه این نیست که از دیدن دیسکس ها لذت ببریم و با آرمش بیان حرکت کنند و راحت باشند خصوصا در روزهای اول . هدف تنها شناخت مشکلات ماهی هست بر همین اساس انتظاری جز این رو نداشته باشید . به نظر میاد که بسیار در استرس هستند شما باید عواملش رو کم کنید تنها تحت کنترل داشته باشید اونم روزی یکی دو بار زیاد نزدیکشون نشید و نور رو مطلقا کم کنید به نظر نور بسیار زیاد هست . در آب جز آرامش بخشهایی چون آکوتن و یا گروه ویتامین ب چیز دیگری نزنید و استرس رو به حداقل برسونید . تا سه چهار روز می تونید آرامش رو در دیسکس ها مشاهده کنید ولی باز از شما خواهند ترسید .
    مرسی از شما

نور رو خیلی کم کردم برای عکس چراغ خونرو روشن کردم .
    اویتامین ب دارم به آب اظافه کردم . دور آک روزنامه زدم الانم رفتم 15 سانت از پایینم روزنامه زدم .
    غذا چی بهشون بدم ؟ تترا بیتس نمیخورن . کرم خونی هم فقط جهت تست یه ذره دادم بازم نخوردن . دیروز و پریروز که هیچی بهشون ندادم یکم تترا ریختم که اگه خواستن تو شب بخورن

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گربه پرشین و ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    15234
    در آب جز آرامش بخشهایی چون آکوتن و یا گروه ویتامین ب چیز دیگری نزنید
    جناب رضایی،چند تا سئوال!
    شما علاوه بر RO ، از Aquatan هم استفاده میکنین؟ 20 هزار تومن شده. یعنی برای کسی که هر روز آب رو سیفون میکنه اصلا نمی صرفه!
    جنابعالی سیفون روزانه رو چطور انجام میدید که دردسر کمتری داشته باشید؟ من 50 لیتر رو توی سطل زباله ی تمیز هر روز دپو میکنم. بعد هی پارچ پارچ می ریزم توی تانک... خسته کننده ست!

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط astalavista نمایش پست ها
    جناب رضایی،چند تا سئوال!
    شما علاوه بر RO ، از Aquatan هم استفاده میکنین؟ 20 هزار تومن شده. یعنی برای کسی که هر روز آب رو سیفون میکنه اصلا نمی صرفه!
    جنابعالی سیفون روزانه رو چطور انجام میدید که دردسر کمتری داشته باشید؟ من 50 لیتر رو توی سطل زباله ی تمیز هر روز دپو میکنم. بعد هی پارچ پارچ می ریزم توی تانک... خسته کننده ست!
    سلام

دوست خوبم اگر در تهران سکونت دارید نیازی به استفاده از ro نیست و همین آب لوله کشی برای دیسکس مناسب است. اگر هم در شهرستان هستین ابتدا نمونه آب را آزمایش کنید و در صورت وجود املاح و سختی بالا اقدام به خرید ro نمایید.
    تانکهای خانگی نیازی به سیفون روزانه ندارند و سیفون هفتگی یا نهایتن 2 بار در هفته به مقدار 60 تا 80 درصد کفایت خواهد کرد.
    برای انتقال آب از مخزن دپو به آکواریوم میتوانید از یک پمپ و چند متر شلنگ استفاده کنید. انواع پمپها برای این منظور در بازار موجود است.
    برای کلر زدایی میتوانید از تیو سولفات سدیم استفاده کنید. آموزش روش استفاده در سایت موجود است . پست شماره 66 تاپیک زیر :

http://www.parsipet.ir/thread15191-7.html

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.SHI نمایش پست ها
    مرسی از شما

نور رو خیلی کم کردم برای عکس چراغ خونرو روشن کردم .
    اویتامین ب دارم به آب اظافه کردم . دور آک روزنامه زدم الانم رفتم 15 سانت از پایینم روزنامه زدم .
    غذا چی بهشون بدم ؟ تترا بیتس نمیخورن . کرم خونی هم فقط جهت تست یه ذره دادم بازم نخوردن . دیروز و پریروز که هیچی بهشون ندادم یکم تترا ریختم که اگه خواستن تو شب بخورن
    سلام:
    دوست عزیز ابعاد آکواریومتون چقدره-نیاز نیست کل تانک رو روزنامه بپیچید!!!!!!
    در خصوص غذا و نوع آن هم از نگهدارنده قبلی سوال کنید(اگر براتون مقدور)!!!!!!
    دمای آب تانک؟؟؟؟؟؟؟
    محل قرار گیری تانکتون کجاست!!!!!
    چند روزه دیسکس ها رو نگهداری می کنید!!!!!!
    فقط فیلتر اسفنجی دارید یا فیلتراسیون دیگه هم تو تانک هست؟؟؟؟
    نمای کلی از تانک هم بذارید

ضمن اینکه اگر جابجایی طولانی مدت بوده و دمای آب و اکسیژن رسانی هم کم بوده باشه بیماری هایی از قبیل پلیگ،کالومناریس،بیماری خون قهوه ای یا گند خونی(بعلت وجود نیتریت در آب و مشکل در آبششها و خون ماهی) می تونه محتمل باشه....

اما توصیه بنده به حضرتعالی:
    1-دمای تانک رو به 32 الی 33 افزایش دهید
    2-مطابق با پست دوست عزیزم رضایی عوامل نور و رفت و آمد رو کاهش دهید
    3-به ازای هر 20 لیتر یک قاشق غذاخوری نمک بدون ید به آب تانک اضافه کنید
    4-از ویتامینهای مخصوص آبزیان مثل اتویتول و سرا فیشتامین داخل آب تانک استفاده کنید
    5-میزان تلاطم در آب تانک رو بسیار کاهش دهید
    6-از تانکی با ارتفاع 50 سانت بیشتر و طول حدود 1 متر استفاده کنید.
    7-سیفونهای روز اول رو بسیار با آرامش(بدون سیفون از کف) و با وارد کردن جریان آرام آب به تانک انجام دهید و آب حتماً کلرزدایی شده و همدما
    8-از عدم انتقال برق به داخل تانک توسط بخاری و فیلترهای اینترنال(که البته فیلتر اینترنال رو حذف کنید) استفاده کنید
    9-از سلامت آب (بدون کلر بودن آن)مطمئن شوید

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima6625 نمایش پست ها
    سلام

من یک دیسکس تازه گرفتم تو اب که انداختم موقع راه رفتن خوبه خوب هم غذا میخوره و بی استرس موقع وایستادن احساس میکنم سرش یکم رو به پایینه مشکلی نداره این موضوع ؟

با سلام
    آیا این دیسکس رو قرنطینه کرده بودید یا نه؟؟؟؟؟؟؟
    مدتی صبر کنید اگر بعد از یک الی دو هفته مشکل همچنان ادامه داشت پست بزنید تا دوستان راهنمایی کنند.اما اگه دیسکس غذاخور هست و به دست شما عکس العمل نشان میده مشکلی نیست.
    راستش من خودم یه دیسکس دارم که خوب هم رشد میکنه و برعکس دیسکس های دیگه از گله دوری میکنه و جدا شنا میکنه،غذا هم میخوره و هیچ علائم بیماری هم نداره،راستش این ماهی بقدری رمز و راز داره ، خیلی هاشون هم عادات خاصی دارن و به همین دلیله که واقعاً نمیشه گفت یه فرد همه چیز رو در خصوص رفتارهای دیسکس میدونه!!!!!
    پس تا زمانیکه غذا خوردن،رشد ش عادیه چیزی را تغییر ندهید و از دارویی استفاده نکنید

تو بحث دیسکس من 4تا دیسکس 6 سانت داشتم رفتم در مغازه یک رد ملون 10تا12 سانت بود خیلی ازش خوشم اومد مجبور شدم بگیرم یک بلو دایموند 4 سانت هم داره که خوشگل بود

میخواستم ببینم تو نگهداری دیسکس با این رنج وسیع اختلاف سایز مشکلی پیش نمیاد ؟
    در مورد این سوال تون بهترین حالت اینکه دیسکس های نگهداری شده از یه نژاد و هم سایز باشند اما من خودم هم دیسکس 5 اینچ رو با 1.5 اینچ نگهداری کردم و با سیفون و غذادهی مناسب دیسکسهای 1.5 اینچ هم رشد کردند.
    اگر دیسکس های کوچک غذا میخوردند و شرایط سیفونینگ و تانک مناسبه اشکال آنچنانی پیش نمیاد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گربه پرشین و ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    15234
    تانکهای خانگی نیازی به سیفون روزانه ندارند و سیفون هفتگی یا نهایتن 2 بار در هفته به مقدار 60 تا 80 درصد کفایت خواهد کرد.
    ای بابا !
    پس چرا همه ی کاربرهای فعال سایت میگن واسه هورمون ضد رشد و نیتریت/نیترات هر روز سیفون های سنگین می کنن؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    ای بابا !
    پس چرا همه ی کاربرهای فعال سایت میگن واسه هورمون ضد رشد و نیتریت/نیترات هر روز سیفون های سنگین می کنن؟
    سلام:
    برای اینکه ما تعداد زیادی را سایز میکنیم

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    ای بابا !
    ببین عزیز حساب سایز کردن و تانک تزئینی از هم جداست. اگر قصد سایز کردن داشته باشید باید امکانات این کار را هم مهیا کنید. تانک با گنجایش مناسب بدون شن و تزئینات و امکان دپوی آب حداقل به اندازه حجم آکواریوم و دیگر موارد . البته محل مناسب برای اینکار را هم باید درنظر بگیرید چون محیط داخل منزل جای مناسبی برای این لوازم نیست.
    ولی اگر قصد دارید یک تانک تزئینی زیبا و مناسب با محیط منزل داشته باشید ، نیازی به سیفون روزانه و تحمل زحمات و هزینه اضافه نیست و همان سیفون هفتگی جهت حفظ کیفیت آب و رشد ماهیها کفایت خواهد کرد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گربه پرشین و ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    15234
    اگر قصد دارید یک تانک تزئینی زیبا و مناسب با محیط منزل داشته باشید ، نیازی به سیفون روزانه و تحمل زحمات و هزینه اضافه نیست و همان سیفون هفتگی جهت حفظ کیفیت آب و رشد ماهیها کفایت خواهد کرد.
    Romans جان
    خواهش میکنم تاپیک دیسکس های من رو نگاه کن... ببین با توجه به سایز دیسک هام و حجم تانک به چه چیزهایی نیاز دارم تا از تردید و دودلی خارج بشم.

بنده چند بار در مورد سیفون و این قبیل مسائل پرسیدم لیکن هربار گفته شد که سیفون هفتگی خیلی کمه چون هورمون ضد رشد خارج نمیشه... درحالیکه خب بنده مسلما نیاز دارم دیسکس هام رو بزرگ کنم.

صفحه 218 از 412 نخستنخست ... 118168199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237268318 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)