کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10004
    سلام دوستان
    بالاخره موفق شذم یه جفت عروس هلندی مولد بخرم
    البته روزی که خریده بودم تخم داشتن و فروشنده تخم ها رو نداد
    آوردم و فوری یه لونه دست ساز با چوب براشون درست کردم لونه خوب و بزرگی شد توی لونه هم خاک رنده چوب ریختم
    چون فروشنده بهشون غذا از این دونه های به اصطلاح هفت تخم میداد منم همون رویه رو پیش گرفتم که غذا به غذا نشن (( هفت تخم شامل : ارزن تخمه ریز تخم گیشنیز تخم کتون و یه سری چیزای دیگه که من نمیشناسمشون ))
    البته فروشنده وقتی ماده رو گرفت زیر دلشو فوت کرد و بهم نشون داد که باز تو دلش تخم هست
    من پرریزو اونا رو گرفتم تا لونه رو درست کردم و رو قفس نصب کردم و قفس رو گزاشتم یه جای خوب بعد از چند دقیقه دیدیم دارن میرن موقعیت لونه رو بررسی میکنن (( البته اینم بگم که لونه رو انقدر بزرگ ساختم که به قول معروف با یه فرمون میتونن توش سر و ته کنن ))
    بعد از تقریبا نیم ساعت دیدم ماده تو لونست و نر بیرونه و هرزگاهی میره بهش سر میزنه
    بعد از مدتی دیدم یه صدای ریز میاد عین صدای مرغی که میخواد تخم بزاره یه صدای تو همون ماده ها حدس زدم داره تخم میزاره
    اشتباهی که کردم این بود که اصلا به ذهنم نرسد که برای لونه ای که درست میکنم که در بزارم که خودم بتونم راحت توی لونه رو ببینم خلاصه روز بعدش تصمیم گرفتم یه سرکی به لونه بکشم و فقط دوربین فیلمبرداری گوشیم به ذهنم رسید خلاصه یه راز بقا راه درست کردیم و وقتی که نر و ماده از لونه بیرون بودن ما گوشی رو کردیم و دیدم که عاررررررررررررررررررررررر رررررههههههههههه
    پدر شدیم
    فکر کنم امروز هم باز تخم گزاشتن البته دیگه از لونه بیرون نیومدن و نتونستم فیلم بگیرم از داخل لونه ترسیدم هم بزنم به لونه که بیان بیرون ببینم تو چه خبره بعد قهر کنن و دیگه رو تخم نرن
    من خودم آکوریوم دارم حرفه ای زاد و ولد ماهی انقدر بهم حال نمیده که این تخمه بهم حال داد
    در مورد غذای تقویتی هم من پوست تخم مرغ رو آسیاب کردم ریختم قاطی دونشون
    یه تخم مرغ هم دیروز براشون گزاشتم که خوردن
    میخوام براشون ذرت و نخود فرنگی و هویج بپزم نذرتون چیه ؟
    یادم رفت بگم یون نرم خاکستریه و حیون ماده گل باقالی (( خیلی دوسشون دارم ))
    فروشنده گفت این جفتش این سری دومه که تخم میذارن
    نظرتون چیه بعد ا این که جوجه ها در اومدن و بزرگ شدن لونه رو ازشون بگیرم که هم یه لونه بهتر بسازم براشون و هم اینکه ه استراحت بهشون بدم و دوبازه اواخر شهریور بهشون لونه بدم ؟
    کلا هرچی به ذهنتون میرسه بهم بگید ؟
    در ضمن من به ماهیای آکواریومم میگو خشک شده میده یه چند بار دیدم جوجه عروسم راحت میخوره و وسش داره نظرتون چیه ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10004
    وای خدای من این لینک رو ببیند تورو خداااااااااااا
    baby cockatiel mp4

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdir30 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بالاخره موفق شذم یه جفت عروس هلندی مولد بخرم
    البته روزی که خریده بودم تخم داشتن و فروشنده تخم ها رو نداد
    آوردم و فوری یه لونه دست ساز با چوب براشون درست کردم لونه خوب و بزرگی شد توی لونه هم خاک رنده چوب ریختم
    چون فروشنده بهشون غذا از این دونه های به اصطلاح هفت تخم میداد منم همون رویه رو پیش گرفتم که غذا به غذا نشن (( هفت تخم شامل : ارزن تخمه ریز تخم گیشنیز تخم کتون و یه سری چیزای دیگه که من نمیشناسمشون ))
    البته فروشنده وقتی ماده رو گرفت زیر دلشو فوت کرد و بهم نشون داد که باز تو دلش تخم هست
    من پرریزو اونا رو گرفتم تا لونه رو درست کردم و رو قفس نصب کردم و قفس رو گزاشتم یه جای خوب بعد از چند دقیقه دیدیم دارن میرن موقعیت لونه رو بررسی میکنن (( البته اینم بگم که لونه رو انقدر بزرگ ساختم که به قول معروف با یه فرمون میتونن توش سر و ته کنن ))
    بعد از تقریبا نیم ساعت دیدم ماده تو لونست و نر بیرونه و هرزگاهی میره بهش سر میزنه
    بعد از مدتی دیدم یه صدای ریز میاد عین صدای مرغی که میخواد تخم بزاره یه صدای تو همون ماده ها حدس زدم داره تخم میزاره
    اشتباهی که کردم این بود که اصلا به ذهنم نرسد که برای لونه ای که درست میکنم که در بزارم که خودم بتونم راحت توی لونه رو ببینم خلاصه روز بعدش تصمیم گرفتم یه سرکی به لونه بکشم و فقط دوربین فیلمبرداری گوشیم به ذهنم رسید خلاصه یه راز بقا راه درست کردیم و وقتی که نر و ماده از لونه بیرون بودن ما گوشی رو کردیم و دیدم که عاررررررررررررررررررررررر رررررههههههههههه
    پدر شدیم
    فکر کنم امروز هم باز تخم گزاشتن البته دیگه از لونه بیرون نیومدن و نتونستم فیلم بگیرم از داخل لونه ترسیدم هم بزنم به لونه که بیان بیرون ببینم تو چه خبره بعد قهر کنن و دیگه رو تخم نرن
    من خودم آکوریوم دارم حرفه ای زاد و ولد ماهی انقدر بهم حال نمیده که این تخمه بهم حال داد
    در مورد غذای تقویتی هم من پوست تخم مرغ رو آسیاب کردم ریختم قاطی دونشون
    یه تخم مرغ هم دیروز براشون گزاشتم که خوردن
    میخوام براشون ذرت و نخود فرنگی و هویج بپزم نذرتون چیه ؟
    یادم رفت بگم یون نرم خاکستریه و حیون ماده گل باقالی (( خیلی دوسشون دارم ))
    فروشنده گفت این جفتش این سری دومه که تخم میذارن
    نظرتون چیه بعد ا این که جوجه ها در اومدن و بزرگ شدن لونه رو ازشون بگیرم که هم یه لونه بهتر بسازم براشون و هم اینکه ه استراحت بهشون بدم و دوبازه اواخر شهریور بهشون لونه بدم ؟
    کلا هرچی به ذهنتون میرسه بهم بگید ؟
    در ضمن من به ماهیای آکواریومم میگو خشک شده میده یه چند بار دیدم جوجه عروسم راحت میخوره و وسش داره نظرتون چیه ؟
    سلام.اینکه جفت آماده ای خریدید خیلی عالیه ولی فریب این داستان ها که فوت کرد زیر دلش و نشون داد تخم داره رو نخورید اگر پرنده هنوز تخم گذاری رو شروع نکرده چون ممکنه مدفوعش باشه که اطراف مقعدش جمع شده.ایشالا که تخم هاشون جوجه بشه ولی هیچ وقت اجازه ندید تخم های اول پرنده رو ازش جدا کنن چون درصد جوجه شدنشون بشدت نسبت به تخم های آخر بالاتره.تخم گذاری که قطع شد هفت تخم رو قطع کنید و فقط ارزن و یک چهارمش تخم کتون بهشون بدید.تکلیف تخم ها روشن شد حداقل تا اواسط شهریور استراحت بدید.سفیده تخم مرغ آبپز به جفت بدید اونم نصفش کافیه هفته ای یکبار.شما تغذیه ی مناسب عروس رو رعایت کنید نیازی به میگو خشک شده نیست.ضمنا عروس یک روز در میون تخم گذاری میکنه.
    ویرایش توسط اسکندری : 20th June 2013 در ساعت 10:41 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10004
    دوستان نظرتون در مورد نخود پخنه پوست گرفته شده و نخود فرنگی و ذرت و هویچ پخته شده چیه ؟ برا تغذیه جفتهای عروس هلندی ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdir30 نمایش پست ها
    دوستان نظرتون در مورد نخود پخنه پوست گرفته شده و نخود فرنگی و ذرت و هویچ پخته شده چیه ؟ برا تغذیه جفتهای عروس هلندی ؟
    سلام.نخود اگر 24 خیس بخوره در هفته تعداد بسیار کم در حد پنج تا دونه ایرادی نداره هرچند من توصیه میکنم مصرف نکنید.لوبیا و عدس و ذرت استفاده کنید.ولی نخود فرنگی و هویج و ذرت ایرادی نداره خیلی هم خوبه واسه تقویتشون.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    سلام دوستان
    از 4 تخمی که عروسام گذاشتن 2 تاش جوجه شد و الان بزرگه 15 روزشه و کوچیکه 11 روز.

تصمیم گرفتم که بزرگه رو سرلاکی بزرگ کنم ولی یخورده دو دل هستم راجب اینکار نمیدونم هر دو رو جدا کنم یه فقط یکی رو از یه طرف هم راستش دلم به والدینشون میسوزه که ازشون جوجه ها رو جدا کنم مشکلی پیش نیاد خدای نکرده.... اگه جوجه ها رو جدا کنم شروع میکنن به جفتگیری دوباره؟
    کلا ممنون میشم راجب این موضوع راهنماییم کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10004
    میلاد جان تبریک میگم
    به سلامتی
    منم در انتظار تولد جوجه های عرسم به سر میبرم
    به نظر من بزار خودشون جون بگیرن دون خور که شدن چند روز بعد جداشون کن و خودت بزرگشون کن
    عروس خیلی زود اخت میشه
    تازه به نظرم برای عروس هلندی دسستی و رام شده خیلی خیلی وقت باید بزاری دائم باید بهش رسیدگی کنی
    تازه بنظرم بعد هم که بزرگ شد تو جفت گیری مشکل داری باهاش
    چون هبت عادت کرده دیگه اصلا تو قفس نمیمونه که بخوای جفتش کنی

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    سلام یک جفت عروس من الان حدود 2ماهه که تو استراحت هستن ولونه ندارن.با توجه به اینکه من خونه نیستم که ببینم جفت گیری کردن یانه،میتونم براشون لونه بذارم؟ماده از روی مستی تخم بی نطفه نمیکنه؟تقویت هم شدن.نورآفتاب و...هم مناسبه.فقط ظهرها یه مقدار دما بالا میره چون پشت پنجره ان.
    ممنون میشم راهنمایی کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط hearth_brocken نمایش پست ها
    سلام یک جفت عروس من الان حدود 2ماهه که تو استراحت هستن ولونه ندارن.با توجه به اینکه من خونه نیستم که ببینم جفت گیری کردن یانه،میتونم براشون لونه بذارم؟ماده از روی مستی تخم بی نطفه نمیکنه؟تقویت هم شدن.نورآفتاب و...هم مناسبه.فقط ظهرها یه مقدار دما بالا میره چون پشت پنجره ان.
    ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام

بله میتونید براشون لونه رو بذارید.
    تخم بدونه نطفه از روی مستی ارتباطی به لونه نداره و چه لونه باشه و چه نباشه ماده ممکنه که از روی مستی تخم بدونه نطفه بذاره .
    بهتره که هوای اتاق هم به نحوی تهویه بشه تا دما خیلی بالا نره و در حدود 28 تا 30 باقی بمونه.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad 22 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    از 4 تخمی که عروسام گذاشتن 2 تاش جوجه شد و الان بزرگه 15 روزشه و کوچیکه 11 روز.

تصمیم گرفتم که بزرگه رو سرلاکی بزرگ کنم ولی یخورده دو دل هستم راجب اینکار نمیدونم هر دو رو جدا کنم یه فقط یکی رو از یه طرف هم راستش دلم به والدینشون میسوزه که ازشون جوجه ها رو جدا کنم مشکلی پیش نیاد خدای نکرده.... اگه جوجه ها رو جدا کنم شروع میکنن به جفتگیری دوباره؟
    کلا ممنون میشم راجب این موضوع راهنماییم کنید
    سلام.بهتون پیشنهاد میکنم حالاکه دفعه ی اول هست جفتتون تخم گذاری میکنن و جوجه میدن اجازه بدید جفت هردو جوجه رو بزرگ کنن تا با تجربه بشن و از طرفی اینم عرض کنم که تلفات توی بزرگ کردن جوجه سرنگی خیلی بالاس و این رو به دفعات همینجا هم دیدید.ضمن اینکه جفتتون خیلی آمادس و اگر لونه خالی بشه به احتمال خیلی زیاد تخم گذاری مجدد میکنن.اجازه والدین بزرگ کنن و خودتون از 25 روزگی به بعد در طول روز دقایقی توی دست بگیریدشون تا همزمان ترسشون هم از دست بریزه.

صفحه 491 از 1915 نخستنخست ... 3914414724734744754764774784794804814824834844854864874884894904914924934944954964974984995005015025035045055065075085095105415919911491 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 13 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 13 مهمان ها)