همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ecmn_ec نمایش پست ها
    بله ، چرا که نه

جفتگیری در عروسها ممکنه تا آخرین تخم هم ادامه داشته باشه و طبیعتا انتقال اسپرم از نر به ماده

پس برای تقویت نطفه تخمها میشه تا گذاشتن آخرین تخم هم از این قطره استفاده کرد
    بابت دو پست پشت سر هم شرمنده
    ویرایش رو پیدا نمیکنم

...

ضمن اینکه به عنوان مثال اگه طریقه مصرف رو از طریق شرکت تبرنیل نگاه کنید میبینید که عنوان کردند :
    نحوه مصرف 20 روز قبل از جفتگیری و ادامه آن تا انتهای زمان تخمگذاری

http://www.divasa-farmavic.com/index...vel3=293&cats4[0]=298&artid=103&pagid=0&lang=en
    سلام.دوست عزیز از اینکه جسارت میکنم عذرخواهی میکنم.درمورد اینکه تا آخرین تخم جفت گیری ممکنه ادامه پیدا کنه کاملا فرمایش شما درست و متین هست.اما در مورد استفاده از قطره ی مولتی ویتامین باید خدمت دوست بزرگوارم عرض کنم که استفاده از قطره ها در زمان تخم گذاری بسیار خطرناکه بخصوص برای پرنده ی ماده.اما علت.جذب ویتامین ها در بدن در اکثر اوقات بیشتر توسط ماهیچه ها صورت میگیره.پرنده ی ماده برای تخم گذاری بیشتری فشار رو باید به عضلات تحتانی و نزدیک به مقعد وارد کنه.از طرفی انقباض ماهیچه ها یعنی عدم فعالیت صحیح عضلات تحتانی و این یعنی ایجاد مشکلی بزرگ به اسم تخم برگشتن یا ماندگی مدفوع بسیار حجیم و شل پرنده ی ماده در بدنش.که بسیار هم زیاد دیده شده که دوستانی که همزمان قطره استفاده میکنن با تخم گذاری پرنده ی مادشون در دفع مدفوع مشکل داره.بهتره برای اینکه جفت گیری تا آخرین تخم ادامه پیدا کنه غذاهای گرم قطع نشن و بعد از اطمینان از پایان تخم گذاری تغذیه به ارزن و مقدار کمی کتان تبدیل بشه.امیدوارم توضیحات کامل بوده باشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    5909
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.دوست عزیز از اینکه جسارت میکنم عذرخواهی میکنم.درمورد اینکه تا آخرین تخم جفت گیری ممکنه ادامه پیدا کنه کاملا فرمایش شما درست و متین هست.اما در مورد استفاده از قطره ی مولتی ویتامین باید خدمت دوست بزرگوارم عرض کنم که استفاده از قطره ها در زمان تخم گذاری بسیار خطرناکه بخصوص برای پرنده ی ماده.اما علت.جذب ویتامین ها در بدن در اکثر اوقات بیشتر توسط ماهیچه ها صورت میگیره.پرنده ی ماده برای تخم گذاری بیشتری فشار رو باید به عضلات تحتانی و نزدیک به مقعد وارد کنه.از طرفی انقباض ماهیچه ها یعنی عدم فعالیت صحیح عضلات تحتانی و این یعنی ایجاد مشکلی بزرگ به اسم تخم برگشتن یا ماندگی مدفوع بسیار حجیم و شل پرنده ی ماده در بدنش.که بسیار هم زیاد دیده شده که دوستانی که همزمان قطره استفاده میکنن با تخم گذاری پرنده ی مادشون در دفع مدفوع مشکل داره.بهتره برای اینکه جفت گیری تا آخرین تخم ادامه پیدا کنه غذاهای گرم قطع نشن و بعد از اطمینان از پایان تخم گذاری تغذیه به ارزن و مقدار کمی کتان تبدیل بشه.امیدوارم توضیحات کامل بوده باشه
    ممنون از راهنمایی شما

به هر حال ، طبق دستور خود شرکت تبرنیل میشه تا زمان گذاشتن آخرین تخم از این قطره استفاده کرد
    همون طور که میدونید تبرنیل (dfv) یکی از بهترین شرکتهای تولید کننده مکملهای تقویتی پرندگان هست
    که زیر نظر بهترین دامپزشکان این مکملها تهیه و تولید میشه
    اگر دوز مصرفی دارو به همراه مواردی همچون تغذیه ، رطوبت ، دما ، شرایط محیط و ... رعایت بشه مشکلی پیش نمیاد

در موارد اشاره شده به قطره ad3e همه چیز رعایت شده و من قبول دارم
    تنها نکته ای که من رو در این کنجکاو کرده شروع استفاده از مصرف این قطره هست !!!
    که عنوان شده 20 روز قبل از جفتگیری !!! جالبه که ما باید از کجا بفهمیم پرنده 20 روز بعد جفتگیری میکنه !

به هر حال زمان شروع استفاده کمی متفاوت هست
    اما زمان قطع دارو رو میتونیم با توضیحات شما گذاشتن اول تخم برای دوستان در نظر بگیریم
    اما من برای جفتهایی که ممکنه تخمهای پوچ بزارند یا نطفه تخمشون ضعیف باشه
    این قطره رو تا آخرین تخم ادامه میدم و برای رفع مشکلاتی همچون تخم ماندگی
    مواردی که اشاره کردم (تغذیه ، رطوبت ، دما ، شرایط محیط و ...) رو به دقت رعایت میکنم تا مشکلی از این بابت پیش نیاد

باز هم از توضیحات خوب و کامل شما ممنونم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ممنون از راهنمایی شما

به هر حال ، طبق دستور خود شرکت تبرنیل میشه تا زمان گذاشتن آخرین تخم از این قطره استفاده کرد
    همون طور که میدونید تبرنیل (dfv) یکی از بهترین شرکتهای تولید کننده مکملهای تقویتی پرندگان هست
    که زیر نظر بهترین دامپزشکان این مکملها تهیه و تولید میشه
    اگر دوز مصرفی دارو به همراه مواردی همچون تغذیه ، رطوبت ، دما ، شرایط محیط و ... رعایت بشه مشکلی پیش نمیاد

در موارد اشاره شده به قطره ad3e همه چیز رعایت شده و من قبول دارم
    تنها نکته ای که من رو در این کنجکاو کرده شروع استفاده از مصرف این قطره هست !!!
    که عنوان شده 20 روز قبل از جفتگیری !!! جالبه که ما باید از کجا بفهمیم پرنده 20 روز بعد جفتگیری میکنه !

به هر حال زمان شروع استفاده کمی متفاوت هست
    اما زمان قطع دارو رو میتونیم با توضیحات شما گذاشتن اول تخم برای دوستان در نظر بگیریم
    اما من برای جفتهایی که ممکنه تخمهای پوچ بزارند یا نطفه تخمشون ضعیف باشه
    این قطره رو تا آخرین تخم ادامه میدم و برای رفع مشکلاتی همچون تخم ماندگی
    مواردی که اشاره کردم (تغذیه ، رطوبت ، دما ، شرایط محیط و ...) رو به دقت رعایت میکنم تا مشکلی از این بابت پیش نیاد

باز هم از توضیحات خوب و کامل شما ممنونم
    من اصلا در حدی نیستم که بتونم شرکت و برند معتبری مثل تابرنیل رو زیر سوال ببرم.اما در مورد کاتالوگ محصولات قاطعانه میگم که خیلی مشکل داره.همونطور که قبلا عرض کرده بودم هیچ اشاره ای به دوز مصرفی در سنین مختلف بخصوص جوجه و بالغ اشاره ای نکرده به کنار،مهمترین مسئله در قطره های ad3e هست که اصلا روش استفاده رو خوب توضیح نداده.همونطور که همه میدونن قصد از استفاده ازاین قطره تقویت نطفه ی نر برای تخم گذاری و تولید مثل هست.پرنده در طول سال ممکنه به دفعات زیاد جفت گیری کنه اما چیزی که همه متفق القول میدونن این هست که بعد از لونه گذاری بسته به آمادگی جفت از سه روز الی سه هفته باید پرنده تخم گذاری کنه و اگر نگذاشتن پرنده ی ماده ناآماده هست.اینکه بیست روز قبل از جفت گیری ملاک چی بوده؟مگه هدف ما جفت گیری پرنده ها بوده؟خیر.پس اینکه گفته بشه 20 روز قبل از جفت گیری تا انتهای تخم گذاری شبهات بسیار زیادی داره چون کسی نمیدونه کی قراره جفت گیری شروع بشه.من بشخصه پیشنهادم این هست مصرف این دارو با توجه به آمادگی جفت بخصوص ماده برای تخم گذاری که معمولا صاحب پرنده بعد از یکی دوبار تخم گذاری متوجه میشه ماده چند روزه تخم گذاری رو شروع میکنه باید از هفت روز قبل از لونه گذاری شروع بشه و تا اولین تخم ادامه پیدا کنه.تقریبا همون بیست روز میشه.که با توجه به دوز مصرفی مناسب با توجه به بروشور نطفه ی نر به حدی از آمادگی میرسه که تمام تخم هارو بارور کرده باشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    11930
    با توجه به فصلی که در آن هستیم میخواستم بدونم چه میوه هایی به عروس بدیم و چه میوه هایی ندیم
    مثل : هندوانه ، گوجه سبز ، طالبی ، گیلاس ، گلابی ، انگور و ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    عروسم دیروز اولین تخم رو گذاشته و امروز هم اکثرا روش خوابیده ( ماده بیشتر میخوابه)

تنها نگرانیم نطفه دار بود تخم هاست. نر از نظر نطفه و باروری ماده مشکلی نداره چون قبلا چند بار جوجه دادن

ا این میترسم که تعداد روز های جفتگیری کم بوده باشه 4 شنبه هفته پیش شروع به جفتگیری کردن که میشه حدودا 10 روز ( یه بار صبح و یه بار عصر به طور مرتب)

از دیروز که تخم گذاشته ندیدم جفتگیری کنن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط eliasi نمایش پست ها
    با توجه به فصلی که در آن هستیم میخواستم بدونم چه میوه هایی به عروس بدیم و چه میوه هایی ندیم
    مثل : هندوانه ، گوجه سبز ، طالبی ، گیلاس ، گلابی ، انگور و ...
    سلام
    هندوانه - خربزه و طالبی رو بهتره که بهشون ندید(به امتحانش نمیارزه) و خیار رو هم اصلا ندید .
    اما میتونید گلابی - هلو - انگور - سیب- گیلاس - موز - کیوی و توت هم بهشون بدید .اما حتما قبل از قرار دادن میوه های دارای هسته برای پرنده ، هسته شون رو خارج کنید.
    در پایان این رو هم متذکر بشم که در مصرف هیچ یک از میوه های مجاز برای پرنده زیاده روی نکنید.
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی(عروس هلندی)
    شماره عضویت
    11115
    سلام از هارنس برای ککاتیلم میشه استفاده کرد؟؟؟ اذیت نمیشه؟؟؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط jaasper نمایش پست ها
    سلام از هارنس برای ککاتیلم میشه استفاده کرد؟؟؟ اذیت نمیشه؟؟؟
    سلام برای استفاده از هارنس باید طوطی یا خیلی خیلی اهلی باشه یا از جوجگی بهش عادتش داده باشید

وگرنه اجازه نمیده تنش کنید یا به تنش بمونه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی(عروس هلندی)
    شماره عضویت
    11115
    مرسی جاسپر اهلی که هست فقط یه مشکلی که هست 10 ماهشه بزرگ شده یعنی؟؟؟ هیچ راهی نیس که بشه بش عادت کنه؟؟؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام عروس نر من تو پر ریزی هست و وضعیت پر و بال مناسبی نداره ( جفت کاربر chaky ) تو صورتش پرهای زرد صورتش یه خورده مشکی و خاکستری هم شده انگار صورتش جوش زده.... پرهای مشکل بیرون اومده که خیلی زیاد نیست اما این پرها ایا برای چی هست ؟ عروس ماده هم پرهای دور هر 2 چشمش ریخته...

صفحه 465 از 1915 نخستنخست ... 3654154464474484494504514524534544554564574584594604614624634644654664674684694704714724734744754764774784794804814824834845155659651465 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)