همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط finch-lover نمایش پست ها
    نه بیمار نیست کاملا مطمعنم ! پرنده های دوستم متاسفانه به دلیل گرسنگی تلف شدن
    حدود دو هفته ایی میشه کنار هم هستن و پنبه رو دیروز گذاشتم ( پنبه بهداشتی ! )
    خوب الان باید هم پنبه و هم تخم ها رو بردارم ؟ قهر نمیکنن ؟!!
    لونه ایی که توش هستن اصلا تمیز نیست و میترسم اگه عوضش کنم دیگه داخل لونه نرن ! چیکار کنم واسه لونه جدیدشون ؟
    متاسفم واقعا در حق این بیچاره ها ظلم میشه مرسی از شما بابت نجاتش،لونه رو بردارید آروم و خوب بشورید و پنبه های بهداشتی رو هم بندازید دور،اندازه کف لونه از ابر استفاده کنید یا پنبه دانه بذارید واسشون،اشکال نداره بدون استرس بردارید تا پرنده ها نترسن،فنچها زود قهر نمیکنن و مشکلی ان شالله واسشون پیش نمیاد،اگر چند روز بعد لونه بذارید واسشون بهتره حدودا ۱هفته خوب بهشون برسید تا ماده تقویت بشه

Sent from my ASUS PadFone using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17528
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    متاسفم واقعا در حق این بیچاره ها ظلم میشه مرسی از شما بابت نجاتش،لونه رو بردارید آروم و خوب بشورید و پنبه های بهداشتی رو هم بندازید دور،اندازه کف لونه از ابر استفاده کنید یا پنبه دانه بذارید واسشون،اشکال نداره بدون استرس بردارید تا پرنده ها نترسن،فنچها زود قهر نمیکنن و مشکلی ان شالله واسشون پیش نمیاد،اگر چند روز بعد لونه بذارید واسشون بهتره حدودا ۱هفته خوب بهشون برسید تا ماده تقویت بشه

ممنونم بخاطر جواب هایی که میدید
    ببخشید پنبه دانه دقیقا منظورتون چیه ؟ همین پنبه هایی که به شکل گلوله گلوله هستند ؟
    من الان هر سه تا لونه رو برداشتم ، هرشب عادت داشتن توش بخوابن امیدوارم مشکلی پیش نیاد راستی طریقه مصرف کف دریا چطوریه ؟

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط finch-lover نمایش پست ها
    ممنونم بخاطر جواب هایی که میدید
    ببخشید پنبه دانه دقیقا منظورتون چیه ؟ همین پنبه هایی که به شکل گلوله گلوله هستند ؟
    من الان هر سه تا لونه رو برداشتم ، هرشب عادت داشتن توش بخوابن امیدوارم مشکلی پیش نیاد راستی طریقه مصرف کف دریا چطوریه ؟
    خواهش میکنم دوست عزیز،پنبه دانه بیشتر واسه لونه سازی قناری استفاده میشه،اگر تو نت سرچ کنید واستون میاره،مشکلی پیش نمیاد ان شالله،شما کف دریا بخرید یک تیکه ازش رو ببندید جای ظرف غذاشون خودشون هروقت احتیاج داشته باشن ازش استفاده میکنن،فقط جای ببندید که کثیف نشه و فضله روش نریزه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16675
    سلام دوستان
    فنچ های من 5 تا تخم گذاشته بودن که 6 تا 7 روز مرتب روشون خوابیده بودن
    دیشب هوا خیلی سرد بود و من خیلی سریع جاشون رو عوض کردم و متاسفانه از امروز از رو تخم پا شدن!
    حالا باید چیکار کنم؟

و الان یعنی عصر فنچ ماده ,نر رو مجبو میکنه بره و روی تخمها بشینه و نر رفته توی لونه و روی تخمها نشسته!
    مگه الان فایده ای هم داره؟
    ویرایش توسط leilimki : 26th April 2015 در ساعت 03:01 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16675
    در ادامه پست قبل از دیشب فنچ ماده خودش روی تخمها میخوابه.
    یعنی بعد از چند ساعت که روی تخمها نخوابیده دوباره برگشته!
    ایا این تخمها از بین نرفته؟
    و من باید چیکار کنم؟
    لطفا پاسخ بدین

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط leilimki نمایش پست ها
    سلام دوستان
    فنچ های من 5 تا تخم گذاشته بودن که 6 تا 7 روز مرتب روشون خوابیده بودن
    دیشب هوا خیلی سرد بود و من خیلی سریع جاشون رو عوض کردم و متاسفانه از امروز از رو تخم پا شدن!
    حالا باید چیکار کنم؟

و الان یعنی عصر فنچ ماده ,نر رو مجبو میکنه بره و روی تخمها بشینه و نر رفته توی لونه و روی تخمها نشسته!
    مگه الان فایده ای هم داره؟
    در ادامه پست قبل از دیشب فنچ ماده خودش روی تخمها میخوابه.
    یعنی بعد از چند ساعت که روی تخمها نخوابیده دوباره برگشته!
    ایا این تخمها از بین نرفته؟
    و من باید چیکار کنم؟
    لطفا پاسخ بدین
    سلام
    بهتره وقتی جفت تخم و جوجه داره محلی رو واسش انتخاب کنید که تغییرات دمایی نداشته باشه و شوک به پرنده وارد نشه و اصلا جابه جا نشن، اما وقتی شما اونهارو جابه جا کردید و به محل جدید بردید بهشون استرس وارد شده،اینکه چند ساعت از روی تخمها بلند شدن با توجه به سرد بودن دما احتمال خراب شدن تخمها بالاس،روش کندلینک برای همچین مواقعی پیشنهاد میشه اما از اونجای که پوسته تخم فنچ ظریف و حساس هست من توصیه نمیکنم و پیشنهاد میکنم بذارید روی تخمها بخوابند و اگر جوجه شد که بسیار عالی اما اگر جوجه نشه برای دفعه بعد تقویت بشن و همه شرایط رو قبل از لونه گذاری واسشون مهیا کنید تا دوباره به مشکل بر نخورید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16675
    ممنون از شما
    فقط اینکه وقتی از روی تخمها پا شدن,جاشون گرم بود
    و اینکه من شنیده بودم 5 تا 7 دقیقه اگه روی تخم نشینن,دیگه تخم فایده ای نداره!
    و همچنین اینکه فنچها مگه خودشون متوجه نمیشن که تخمشون الان زنده است و یا از بین رفته؟
    اخه من شنیده بودم اونها خودشون متوجه زنده بودن تخم میشن و روش میشینن وگرنه میندازنش دور و یا دیگه از روش بلند میشن....ایا این دسته؟

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    ممنون از شما
    فقط اینکه وقتی از روی تخمها پا شدن,جاشون گرم بود
    و اینکه من شنیده بودم 5 تا 7 دقیقه اگه روی تخم نشینن,دیگه تخم فایده ای نداره!
    و همچنین اینکه فنچها مگه خودشون متوجه نمیشن که تخمشون الان زنده است و یا از بین رفته؟
    اخه من شنیده بودم اونها خودشون متوجه زنده بودن تخم میشن و روش میشینن وگرنه میندازنش دور و یا دیگه از روش بلند میشن....ایا این دسته؟
    خواهش میکنم،فک نمیکنم تا 10دقیقه اگر جاشون گرم باشه مشکلی پیش بیاد اما وقتی بیشتر میشه زمانش احتمالش خیلی بالا میره و احتمال خراب شدن تخم فنچهای شما هم بالاس،فنچهای که تجربه بالایی دارند متوجه نداشتن نبض تخم میشن و یا میذارنش کنار یا میندازنش بیرون،اما بعضیاشون بر عکس هستن و تا اخر روی تخمها میشینند،قصد من این بود تا تخمها روال عادی طی کنند ۱)شاید جنین زنده باشه 2)تجربه میشه واسه فنچ اگر شما واستون امکان کندلینگ هست انجام بدید فقط با احتیاط که به تخم اسیب نرسه

ویرایش توسط aramesh : 27th April 2015 در ساعت 01:30 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    سهره ،قناری .طرقه_بلبل خرما_مورچه
    شماره عضویت
    17499
    سلام خدمت دوستان
    بنده تجربه زیادی در مورد فنچ ندارم .حدود یک ماه پیش یک جفت خریدم که چند وقت پیش 4تا تخم گذاشتن الان 13 روزه رو تخم مرتب خوابیدن خواستم چند سوال ازدوستان بپرسم ممنون میشم پاسخ بدین.
    1:معمولا چه قدر طول میکشه تا تخم ها جوجه بشن؟(فنچها تو حیاط هستن)
    2:غذای کمکی قبل از جوجه شدن تخمها همچنین بعداز به دنیا امدن جوجها؟

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط borna نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    بنده تجربه زیادی در مورد فنچ ندارم .حدود یک ماه پیش یک جفت خریدم که چند وقت پیش 4تا تخم گذاشتن الان 13 روزه رو تخم مرتب خوابیدن خواستم چند سوال ازدوستان بپرسم ممنون میشم پاسخ بدین.
    1:معمولا چه قدر طول میکشه تا تخم ها جوجه بشن؟(فنچها تو حیاط هستن)
    2:غذای کمکی قبل از جوجه شدن تخمها همچنین بعداز به دنیا امدن جوجها؟
    سلام
    از روزی که فنچها روی تخمها میخوابن 14تا18روز بعد (این زمان متغییر هست)جوجه ها به دنیا میان،حیاط محل مناسبی نیست اما اگر در مکانی باشن که وزش باد و تغییرات شدید دمایی نداشته باشه مشکلی پیش نمیاد، غذایی در هر دوره مقداری متفاوت تر هست،مثلا قبل از تخم گذاری شما مجاز به استفاده از انواع جوانه ها و دانه ها با طبع گرم هستید،اما در حین داشتن تخم و جوجه به هیچ وجه نباید استفاده کنید،کف دریا در همه زمانها باید داخل قفس باشه،در زمانی که روی تخم هستند و بعد(زمان جوجه ها) میتونید از سفیده تخم مرغ،تفاله هویج،ذرت،سیب استفاده کنید،غذاهای که محرک جفت نباشن،بعد از اینکه سن جوجه ها بالاتر رفت کم کم سبزیجات،کاهو(مقدار کم)هم تو شون اضافه بشه،اما توجه داشته باشید تو دادن هیچ غذای افراط نکنید،موفق باشید

صفحه 286 از 348 نخستنخست ... 186236267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305336 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)