صفحه 74 از 100 نخستنخست ... 24555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 731 به 740 از 991
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قعلا ...
    شماره عضویت
    17259
    حرف بسیار سنجیده ای بود ...
    ممکنه نرسم هر روز ولی هز 3 روز یکبار رو 100 میتونم و امیدوارم که بویی ایجاد نشه
    فقط سوالم در مورد نظافت و دستشویی این موجود هستش که چقدر هستش ؟ مثل طوطی یا بیشتر ؟ و اینکه میگن میشه یاد داد که دستشوییشو تو یه ظرف محصوص بکنه حتی فروشگاه ها ایتمی میفروشن به نام دستشوییی خوکچه و همستر
    میخواستم ببینم این حقیقت داره وافعا میشه اینو اموزش داد و از چه طریقی ؟؟؟ میشه بهش فهموند که وقتی بیرون از قفس هست دستشویی نکنه
    ممنون از همگی اساتید که جواب میدید
    بی نهایت سپاس

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قعلا ...
    شماره عضویت
    17259
    اساتید من یه سوال اخرم داشتم بهتون زحمت دادم شرمنده اما قول میدم سوال اخرم باشه
    بیماری هایی که میتونه این حیوون داشته باشه انگل و شپش و هر چیز دیگه ای میتونه به اعضای خونواده بخصوص بچه ها هم که همیشه اطرافشن سرایت کنه ؟؟؟
    وافعا میتونه خطرناک باشه این قضیه ؟؟؟ چون من داداش کوچیک دارم . مثلا میتونه اگه خدایی نکرده شپش تو موهاش پیشدا شد تحم بزاره و بقیه مناظق خونه هم باشه !!!
    خیلی نگرانم کرده این موضو لطفا کمکم کنید
    ویرایش توسط Cyrus-72 : 3rd March 2015 در ساعت 10:18 PM

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    نقل قول نوشته اصلی توسط Cyrus-72 نمایش پست ها
    اساتید من یه سوال اخرم داشتم بهتون زحمت دادم شرمنده اما قول میدم سوال اخرم باشه
    بیماری هایی که میتونه این حیوون داشته باشه انگل و شپش و هر چیز دیگه ای میتونه به اعضای خونواده بخصوص بچه ها هم که همیشه اطرافشن سرایت کنه ؟؟؟
    وافعا میتونه خطرناک باشه این قضیه ؟؟؟ چون من داداش کوچیک دارم . مثلا میتونه اگه خدایی نکرده شپش تو موهاش پیشدا شد تحم بزاره و بقیه مناظق خونه هم باشه !!!
    خیلی نگرانم کرده این موضو لطفا کمکم کنید

سلام
    دوست عزیز همه ی ما برای کمک و راهنمایی به همدیگر اینجا هستیم ،نه تنها زحمتی نیست بلکه باعث خوشحالیه که بتونیم کمکی کنیم

خوکچه هندی و جوندگان در کل حیوانات تمیزی هستن اما بی شک بدون رعایت بهداشت بیماری هایی هستن که احتمال سرایت به انسان رو داشته باشند

شپش و انگل های خارجی در صورت خریداری از پرورش دهنده ی خوب و مطمئن احتمال کمی داره اما احتمال ابتلا به انگل داخلی در خوکچه هندی بالاست چون نوع غذایی که میخوره یعنی سبزیجات و مخصوصا یونجه خشک این احتمال رو که تخم انگل های مختلف وارد بدن اش بشه رو بالا میبره
    توجه داشته باشید ابتلا به انگل داخلی قطعی نیست اما احتمال مبتلا شدنون کم هم نیست و با رعایت موارد بهداشتی احتمال ابتلا به انگل داخلی رو هم میتوان کم کرد

بیماری های مشترک خطرناک و قابل توجه ای که رایج باشه وجود نداره مگر برخی بیماری های خیلی نادر که بخوان خطرناک باشند و این احتمال خیلی پایین هست و به طور عمده و کلی نگرانی بابت این مسئله وجود نداره

در مورد بچه ها هم حتما باید حواستون به رعایت بهداشت باشه چون بچه ها حساس تر و اسیب پذیر تر هستن پس باید مسائل بهداشتی بیشتر در موردشون رعایت بشه ، مانند اینکه با مدفوع جانور در تماس نباشند و...

Sent from my Tapatalk

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قعلا ...
    شماره عضویت
    17259
    بی نهایت سپاس از وقتی که گذاشتید واقیتش یکم دو دل شدم اگر واقعا امکان سرایت بیماری خدایی نکرده به انسان بخصوص بچه ها رو داشته باشه یکم نگرانم کرده

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    نقل قول نوشته اصلی توسط Cyrus-72 نمایش پست ها
    بی نهایت سپاس از وقتی که گذاشتید واقیتش یکم دو دل شدم اگر واقعا امکان سرایت بیماری خدایی نکرده به انسان بخصوص بچه ها رو داشته باشه یکم نگرانم کرده
    خواهش میکنم دوست گرامی
    ببینید در هیچ حیوانی این احتمال صفر نیست ، حتی احتمال اینکه ما انسان ها توسط مواد غذایی و موارد دیگر مبتلا به بیماری بشیم خیلی بیشتر از این هست که یک بیماری خطرناک از حیوانات خانگی مون به ما سرایت کنه
    در صورت رعایت بهداشت و حفظ سلامت خوکچه این احتمال خیلی خیلی کم خواهد بود و معدود و نادر اند بیماری های خطرناکی که احتمال سرایت به انسان رو داشته باشند

Sent from my Tapatalk

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    لاک پشت و اکواریوم و گیاه و خوکچه
    شماره عضویت
    11803
    جواب من رو هم بدین دیگه،سوالم صفحه قبله

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    نقل قول نوشته اصلی توسط iman ashtary نمایش پست ها
    سلام،من تا اخره عید یک خوکچه میگیرم.
    غیر از سبزیجات و میوه ها و یونجه و پلت جی میشه داد؟ساقه طلایی میشه مثلا؟میخوام ی نر کوچولو فشن مو کوتاه بخرم.
    قفس همستر دارم ک توش قشنگ خوکچه جا میشه و راحته بذارم؟
    ی پت شاپ خوب توی تهران ک یونجه و پلت داشته باشه معرفی کنین.
    چندتا تجربه مفید درباره خوکچه بگین.
    ممنون.
    سلام
    بله میتونید ساقه طلایی بدید اما غذای اصلی اش رو همان یونجه خشک و سبزیجات و میوه ها باید در بر بگیره مخصوصا گوجه که باید هر روز داده بشه

خیر داخل قفس همستر مناسب نیست چون باید فضا در حدی باز باشه که بتونه بدو بدو و بازی کنه
    میتونید با قفسه کتاب خونه خودتون یک قفس بزرگ و زیبا براش بسازید که نمونه هاش در تاپیک قفس خوکچه هندی گذاشته شده و اگر نتونستید تاپیک رو پیدا کنید بفرمایید لینک اش رو براتون بگذارم

تمامی پت شاپ ها پلت و یونجه و بستر دارند ،شما بهتره نزدیک ترین پت شاپ رو پیدا کنید که برای خرید زود به زود یونجه خشک دچار مشکل نشید
    من خودم از پت شاپ اقای ندافی در شهر آرا خیابان اداره گذرنامه خرید میکردم که نمیدونم هنوز هم باشد یا خیر

در مورد تجربه ی مفید هم دوست عزیز خیلی چیز ها هست که لازم هست بدونید پیش از خرید ،بهتره که تمام مقالات بخش رو مطالعه کنید و یا حتی همین تاپیک سوالات رو
    اما از نظر خودم مهم ترین و مفید ترین تجربه ای که میتونم بهتون بگم این هست که زود به زود بستر اش رو تمیز کنید !

Sent from my Tapatalk

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11803
    سلام دوستای گلم.خوکچه گرفتم یک کوچولوش فشن قهوه ای سفید اسمش پشمکه خیلی شیطونه،همه چیز براش خریدم،فقط این که شبا یکم سروصدا میکنه چه کنم؟و میذارم خونه بگرده شروع میکنه به سوت زدن و دویدن عادیه؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    نقل قول نوشته اصلی توسط iman ashtary نمایش پست ها
    سلام دوستای گلم.خوکچه گرفتم یک کوچولوش فشن قهوه ای سفید اسمش پشمکه خیلی شیطونه،همه چیز براش خریدم،فقط این که شبا یکم سروصدا میکنه چه کنم؟و میذارم خونه بگرده شروع میکنه به سوت زدن و دویدن عادیه؟
    سلام دوست گرامی
    مبارک باشه ، تبریک میگم ؛ امیدوارم سال ها شاد و سلامت کنارتون باشه

خوکچه ها و جوندگان شب زی هستند یعنی بخش عمده ای از فعالیت هاشون رو در طی شب انجام می دهند
    خوکچه ها ممکنه در طی شب داخل قفس شون شروع کنند به دویدن ! یونجه و غذا خوردن، دندان ساییدن، نظافت خودشون، میله های قفس رو جویدن و گاهی هم با شنیدن صدایی شروع به سوت زدن میکنن
    رفع سر و صدای شبانه جوندگان راه حل قطعی نداره و تا حد کمی قابل حل هست
    همیشه توجه داشته باشید که یونجه کافی داخل قفس اش باشد چون گاهی به کم کردن سر و صدای شبانه و به عبارتی سرگرم کردن اش کمک میکنه
    وجود اسباب بازی هم کمک بسیاری به کم کردن صدا میکنه چون خوکچه مشغول بازی و جویدن اسباب بازی میشه و تمرکز اش از جویدن میله های قفس و سر و صدا های این چنینی دور میشه ،مخصوصا اسباب بازی های چوبی و مقوایی انتخاب های خوبی هستند
    اما با توجه به شب زی بودن شون متاسفانه سر و صدا به طور کامل رفع نمیشه و راه های بالا تاثیرات موقتی دارند

دویدن و سوت زدن هم عادیه اما وقتی در منزل آزاد هست کاملا حواستون بهش باشه
    ممکنه هر چیزی رو از جمله لوازم منزل ، سیم و لوازم خطرناک دیگر بجوه ، حتی پارچه ها رو هم می جوند !

Sent from my Tapatalk

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11803
    خیلی ممنون،من همه چیز در اختیارش میذارم،بیرون میارم حواسم هست از ذوق سوت میزنه و میدوه،غذا یونجه و پلت و سبزی و گوجه و ساقه طلایی میدم فعلا،قفسشم امروز کامل شستم،بسترشم پوشال مخصوص و انتی باکتریال هست.خوکچم اقا پشمک به عنوان تشویقی چی بدم؟چجوری تربیت کنم؟ممنون

صفحه 74 از 100 نخستنخست ... 24555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)