صفحه 7 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 89
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    16787

تشخيص نوع نژاد آنجل

با سلام
    من سه تا از اين نوع آنجل دارم مي خواستم بدونم چه نژادي از آنجل هستند و خيلي هم بزركند ( به اندازه كف دست )
    با تشكر

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط aagh2008 نمایش پست ها
    با سلام
    من سه تا از اين نوع آنجل دارم مي خواستم بدونم چه نژادي از آنجل هستند و خيلي هم بزركند ( به اندازه كف دست )
    با تشكر

سلام

نژاد این کوی " Koi " میباشد.
    ویرایش توسط Romans : 17th November 2014 در ساعت 10:31 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    16787

علت درگير شدن آنجلها

سلام خدمت اساتيد
    من سه تا ماهي آنجل كوي بزرگ دارم . چند روزي كه دوتا از اونها به يكي ديگه حمله مي كنند و دايما شاخ تو شاخ ميشن و همديگر رو گاز مي گيرن . ميخواستم بدونم علت چيه ؟
    ویرایش توسط aagh2008 : 3rd December 2014 در ساعت 03:05 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    بالخ
    شماره عضویت
    14675
    سلام خدمت اساتيد
    من سه تا ماهي آنجل كوي بزرگ دارم . چند روزي كه دوتا از اونها به يكي ديگه حمله مي كنند و دايما شاخ تو شاخ ميشن و همديگر رو گاز مي گيرن . ميخواستم بدونم علت چيه ؟

سلام
    درگیری که زخمی نکنه ماهی رو مهم نیست و میشه گفت دارن بازی میکنن . البته تانک شما کوچیکه بنظرم برا همین جای کافی ندارن.
    اگه درگیری جدی باشه این امکان هست که اون دوتا جفت شدن و مزاحم رو میزنن.
    اون دوتا رو مطمعن بشید جنسیتشون رو. اگه نر و ماده بودن اون یکی رو از تانک خارج کنید
    موفق باشی
    د

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و دیگر هیچ...
    شماره عضویت
    9983
    سلام خدمت اساتيد
    سلام دوست من
    این رفتار میتونه حاکی از زمان جفت گیری ماهی باشه
    اگه ماهی های شما به سن بلوغ رسیده باشن به این معنی است که اون تا جفت شدن و ماهی سوم که مزاحم هست رو دارن دفع می کنند
    نشونه این موضوع هم اینطوری که باید ببینی آیا این جفت در حال تمیز کردن یک قسمت از مخزن هستند یا نه ؟یا اینکه یک قسمت از مخزن رو قلمرو خودشون میدونن یا نه؟

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام خدمت اساتيد

سلام شما که یه انجل کوی بیشتر نداری دوتای دیگه مرمری هستن
    انجل کوی ها همیش بین انجل ها خشن ترینشون هستن
    تعداد نر و ماده توی تانک برابر نباشه هم انجل ها دعوا راه میندازه
    یه چیز دیگه هم بگم برای 3 تا انجل با این سایز تانک شما کوچیکه بخوای نخوای سر قلمرو و محیط کوچیک هم دعواشون میشه
    یه عکس برات میزارم برای تعیین جنیست.:

ویرایش توسط StarFish : 4th December 2014 در ساعت 03:03 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    16532
    سلام
    غذای مناسب برای آنجل های پیش مولد چیه؟
    ممنون

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahsavar نمایش پست ها
    سلام
    غذای مناسب برای آنجل های پیش مولد چیه؟
    ممنون
    سلام
    غذاهای شرکتی معتبر مثل تترا ،سرا مختص این گونه
    غذاهای منجمد و زنده نظیر ارتیما و میکس(دل گوساله+عصاره سیر + اسفناج)
    البته مدنظرداشته باشیداین ماهیمستعد بیماری انگل روده ای هست و غذای میکس باید در تعداد دفعات کم و حجم پایین مورد استفاده قرار گیرد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12284
    سلام.
    یه مشکل بزرگ پیدا کردم اینکه تخم آنجل ها هچ نمیشن .الان 20 جفت آنجل از چند تا گله جدا کردم و تخم میریزن اما پشت سر هم ضایع میشم و تخم ها هچ نمیشن یا اینکه مثلا 20 درصد هچ میشن .اول تخم ها سفید میشن و بعد یک چیزی مثل ریسه ازشون سفید بیرون میاد و بعد 3 روز ابری میشن .
    شرایطم:
    آب ro دارم با سختی 20ppm که فیلتر کلسیم رو هم از مدارش خارج کردم
    دما 25-30 همه تست شده.
    آب شهریم سختی 380ppm هست الان که در تابستون میشه 600ppm
    تست استفاده شده ada و tetra مایع: پی اچ آب شهری 8 و آب تصفیه 7.5 هست .میزان kh شهریم رو 8 نشون میده و تصفیه رو زیر یک /تست gh ندارم الان
    کارهایی که انجام دادم و موفق نشدم:
    ضدعفونی تمام لوازم با نمک یا فرمالین یا ...
    اضافه کردن متیلن مرک تازه با هر دوزی
    رسوندن سختی از 20 تا 200 (آب شهر و ro مخلوط)
    استفاده از بافر 6.5 اوشن نیتروشن
    استفاده از ph decrase اوشن نیتروشن
    استفاده از ضد آمونیاک و نیتریت و کلر اوشن نیتروشن
    استفاده از اسید سولفوریک
    سیفون کردن روزی 2 بار یا نکردن آب تانک هچ
    تو تاریکی یا نور قرار دادن
    کارهای بالا رو چه جدا جدا و چه باهم دیگه تست کردم نتیجه نمیگیرم.جای قبلیم مشکل نداشتم و تخم ها هچ میشدن اینجای جدید نمیدونم آبم چه موردی داره .از باروری تخم ها مطمعنم چون کلی جفت دارم بالاخره یکیش باید هچ بشه .تغذیه والدین هم در حد عالی بوده .
    کلا رفته موضوع رو مغزم و خیلی ناراحتم کرده بهم برخورده دیگه که چرا موفق نمیشم مطمعنم بالاخره یکی از دوستان مشکل منو داشته قبلا.
    چی پیشنهاد میدید ؟به نظرتون این آبه مشکل داره یا چیز دیگه.فردا از تخم ها عکسم قرار میدم توی تخم ها چشم لارو مشخصه ولی هچ نمیشه .ناگفته نمونه تخم اسکار و پرت بوفالو و تگزاس و جویل و کوریدوراس و ... همه بی مشکل هچ میشن اما فقط تو آب ro .آب شهر خالص میریزم حتی تخم ماکرو هایی که از دهن والدین گرفتمم فاسد میشن !!!!خنگول بازی درآوردم آب اینجا رو اول تست نزدم امکان نقل مکانم ندارم.

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط rahman1643 نمایش پست ها
    سلام.یه مشکل بزرگ پیدا کردم اینکه تخم آنجل ها هچ نمیشن .الان 20 جفت آنجل از چند تا گله جدا کردم و تخم میریزن اما پشت سر هم ضایع میشم و تخم ها هچ نمیشن یا اینکه مثلا 20 درصد هچ میشن .اول تخم ها سفید میشن و بعد یک چیزی مثل ریسه ازشون سفید بیرون میاد و بعد 3 روز ابری میشن .شرایطم:آب ro دارم با سختی 20ppm که فیلتر کلسیم رو هم از مدارش خارج کردمدما 25-30 همه تست شده.آب شهریم سختی 380ppm هست الان که در تابستون میشه 600ppmتست استفاده شده ada و tetra مایع: پی اچ آب شهری 8 و آب تصفیه 7.5 هست .میزان kh شهریم رو 8 نشون میده و تصفیه رو زیر یک /تست gh ندارم الانکارهایی که انجام دادم و موفق نشدم:ضدعفونی تمام لوازم با نمک یا فرمالین یا ...اضافه کردن متیلن مرک تازه با هر دوزی رسوندن سختی از 20 تا 200 (آب شهر و ro مخلوط)استفاده از بافر 6.5 اوشن نیتروشناستفاده از ph decrase اوشن نیتروشناستفاده از ضد آمونیاک و نیتریت و کلر اوشن نیتروشناستفاده از اسید سولفوریک سیفون کردن روزی 2 بار یا نکردن آب تانک هچتو تاریکی یا نور قرار دادنکارهای بالا رو چه جدا جدا و چه باهم دیگه تست کردم نتیجه نمیگیرم.جای قبلیم مشکل نداشتم و تخم ها هچ میشدن اینجای جدید نمیدونم آبم چه موردی داره .از باروری تخم ها مطمعنم چون کلی جفت دارم بالاخره یکیش باید هچ بشه .تغذیه والدین هم در حد عالی بوده .کلا رفته موضوع رو مغزم و خیلی ناراحتم کرده بهم برخورده دیگه که چرا موفق نمیشم مطمعنم بالاخره یکی از دوستان مشکل منو داشته قبلا.چی پیشنهاد میدید ؟به نظرتون این آبه مشکل داره یا چیز دیگه.فردا از تخم ها عکسم قرار میدم توی تخم ها چشم لارو مشخصه ولی هچ نمیشه .ناگفته نمونه تخم اسکار و پرت بوفالو و تگزاس و جویل و کوریدوراس و ... همه بی مشکل هچ میشن اما فقط تو آب ro .آب شهر خالص میریزم حتی تخم ماکرو هایی که از دهن والدین گرفتمم فاسد میشن !!!!خنگول بازی درآوردم آب اینجا رو اول تست نزدم امکان نقل مکانم ندارم.
    دوست عزیز اگه میشه جایی که تخمها را میزارید ماده ای که به اب تخمهااضافه میکنید.مقدار اب تخمها.همچنین محل خود اکها از نظر روشنایی,رابگید

صفحه 7 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)