صفحه 40 از 53 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 391 به 400 از 529
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15718
    سلام دوستان کدوم کود بستر (سویل) کیفیت بهتری داره بخرم. 1_آزو 2_اوشن فری 3_adaآمازونیا بدون مکمل 4_ada مالایا بدون مکمل. از راهنمایی شما ممنون میشم
    ویرایش توسط rasoul0761 : 12th November 2014 در ساعت 09:38 PM

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul0761 نمایش پست ها
    سلام دوستان کدوم کود بستر (سویل) کیفیت بهتری داره بخرم. 1_آزو 2_اوشن فری 3_adaآمازونیا بدون مکمل 4_ada مالایا بدون مکمل. از راهنمایی شما ممنون میشم
    سلام آقا رسول
    برای بسترهای ADA سفارش شده که با پاورسند و مکملهایی مثل پیناکها و باکتریسازها استفاده بشه . علتش هم اینه که چون بعد از مدتی بستر خورد میشه باعث نشه بستر رو بیهوازی کنه .
    اوشن فری هم بستر مناسبیه اما اون هم بعد از مدتی خورد میشه اما دووم زیادی داره و کود رو کم کم آزاد میکنه
    بستر آزو رو استفاده نکردم

با اینحال باز هم دربارشون تحقیق کن تا بهترین انتخاب رو داشته باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    5827
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام آقا رسول
    برای بسترهای ADA سفارش شده که با پاورسند و مکملهایی مثل پیناکها و باکتریسازها استفاده بشه . علتش هم اینه که چون بعد از مدتی بستر خورد میشه باعث نشه بستر رو بیهوازی کنه .
    اوشن فری هم بستر مناسبیه اما اون هم بعد از مدتی خورد میشه اما دووم زیادی داره و کود رو کم کم آزاد میکنه
    بستر آزو رو استفاده نکردم

با اینحال باز هم دربارشون تحقیق کن تا بهترین انتخاب رو داشته باشی

سلام. ببخشید من متوجه نشدم! یعنی پاورسند رو با کود مخلوط کنیم؟
    پاورسند همون شن میشه یا یه چیز دیگس؟؟؟ میزان مخلوط کردن چقدره؟ چقدر پاور سند به چقدر کود؟
    چون من قصدم این بود که هفته بعد انشاا... کود ada بخرم و شروع کنم...
    (پاورسند اسپشیال؟ منظورم اینه که اگه همون شن هست. میشه جایگزینش کرد؟ پاور سند یه خورده فی بالاست)

با تشکر! رضا (با نام کاربری پارسا)
    ویرایش توسط پارسا : 16th November 2014 در ساعت 08:32 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط پارسا نمایش پست ها
    سلام. ببخشید من متوجه نشدم! یعنی پاورسند رو با کود مخلوط کنیم؟
    پاورسند همون شن میشه یا یه چیز دیگس؟؟؟ میزان مخلوط کردن چقدره؟ چقدر پاور سند به چقدر کود؟
    چون من قصدم این بود که هفته بعد انشاا... کود ada بخرم و شروع کنم...

(پاورسند اسپشیال؟ منظورم اینه که اگه همون شن هست. میشه جایگزینش کرد؟ پاور سند یه خورده فی بالاست)
    با تشکر! رضا (با نام کاربری پارسا)

سلام

پاور سند سنگهای آتشفشانی متخلخل هست که با مواد معدنی مختلف غنی سازی شده تا ریشه گیاها ازش بهره ببرن و از بی هوازی شدن کف بستر جلوگیری میکنه . پاورسند نوع S برای تانک با ارتفاع 40 به پایین و نوع M برای 40 تا 60 و نوع L برای تانکهایی با ارتفاع 60 با بالا استفاده میشه . برای زیرش از مکمل های پودری پیناکها و روی اون از باکتری سازها استفاده میشه و بعدش 4-5 سانت هم بستر آمازونیا و یا مالایا و یا آفریکنا ریخته میشه
    میتونی پاورسند نرزی اما پیناکها و باکتریهای پودری رو بریز چون خیلی تاثیر خوبی روی بستر میزارن و عمر بستر بیشتر میشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15718

5

سلام
    با اجازه اساتید میخواستم نحوه اندازه گیری مقدار کودی و بستری که یه آکواریوم در حال راه اندازی رو بهتون بگم که کم و زیاد نخرین
    خوب همه چیز به ابعاد تانک شما بستگی داره همون طور که حجم آب آکواریوم رو محاسبه میکنید اینم به همون شکله -
    حالا به فرض مثال تانکی به ابعاد80 طول و 40 عرض و با داشتن 20 کیلو کود و بستر تا چه ارتفاعی پوشش میده؟(مقدار کود به گرم مورد نظر میگیریم)
    20000=40*80*x
    3200x=20000
    x=20000/3200=6.25
    در مثال بالا مقدار کود معللوم بود اگه میخواستیم مقدار کود رو بررسی کنیم باید مثل بدست اوردن حجم آب آکواریوم (طول* عرض * ارتفاع مناسب /1000)میشه
    دوستان همه اینو میدونستن فقط در حد یادآوری بود
    معذرت میخوام

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16389
    سلام به همه بنده قصد دارم یه تانک نانو 40لیتری اماده کنم توی خرید سویل یک مقدار مرددم موندم چه سویلی استفاده کنم خودم نظرم این بود که از پاور سندو سویل امازونیا با باکتر100استفاده کنم ولی اززمانی که این بسترهای جدیدjblمخصوص شریمپ اومده توی بازار نظرم تغییر کرده از دوستانی که از این سویل استفاده کردن درخواست میکنم بندرو راهنمایی بکنن این 2نوع سویلی هم که گفتم از نظر قیمتی زیاد فرقی با هم نمیکنن گیاه کفپوش هم میخاستم گلوسو بکارم

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirrahimi نمایش پست ها
    سلام به همه بنده قصد دارم یه تانک نانو 40لیتری اماده کنم توی خرید سویل یک مقدار مرددم موندم چه سویلی استفاده کنم خودم نظرم این بود که از پاور سندو سویل امازونیا با باکتر100استفاده کنم ولی اززمانی که این بسترهای جدیدjblمخصوص شریمپ اومده توی بازار نظرم تغییر کرده از دوستانی که از این سویل استفاده کردن درخواست میکنم بندرو راهنمایی بکنن این 2نوع سویلی هم که گفتم از نظر قیمتی زیاد فرقی با هم نمیکنن گیاه کفپوش هم میخاستم گلوسو بکارم
    سلام

به نظر منم بهتره از سويل جديد JBL استفاده كني كه شبيه سويل اوشن فري هست و كود رو كم كم براي مصرف گياها آزاد ميكنه . دردسر كمتري هم داره و حتي بعد از چند ماه ميتوني بدون اينكه آب گل آلود بشه در جايي كه لازم باشه بازم اضافه كني

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16389
    اقا مهدی ممنونم از پاسختون عمر مفیده این کودها چند ساله؟حتمن لازمه زیرش از jbl volkanoاستفاده بشه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16389
    بعد یه سوال دیگه کودهای مخصوص شریمپ با معمولیاش چه فرقی میکنه؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    اقا مهدی ممنونم از پاسختون عمر مفیده این کودها چند ساله؟حتمن لازمه زیرش از jbl volkanoاستفاده بشه؟
    عمر مفيد اينها ٢ ساله و البته به خيلي چيزهاي ديگه هم بستگي داره . اگر Volkano براي زير بستر اصلي استفاده بشه بهتره چون عمر بستر رو افزايش ميده و كارش گردش آب و هوازي بودن زير بستر رو انجام ميده و مواد مغذي هم داره . اما حتما ضروري نيست و ميتوني استفاده نكني ولي بودنش بهتر از نبودش هست

بعد یه سوال دیگه کودهای مخصوص شریمپ با معمولیاش چه فرقی میکنه؟
    بسترهاي مخصوص ميتونن از نوسانات شديد PH در آب آكواريوم جلوگيري كنن

صفحه 40 از 53 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)