صفحه 84 از 107 نخستنخست ... 346566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 831 به 840 از 1069

موضوع: فایتر

همکار قدیمی بخش ماهیان لایبرنت دار

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide de نمایش پست ها
    ممنووووووووووووونم از راهنمایی هاتون....به حرفتون گوش کردم دیگههههه رفتم نواب پمپ و تخم آرتمیا خریدم که هچ کنم...
    امروز صبحم بیدار شدم دیدم لاروا دراومدن.....
    چند روز با اون زرده زیر شکمشون تغذیه میشن؟؟؟؟ کی از زیر پلاستیک در میان که بتونم بهشون جوجه آرتمیا بدم؟؟!
    سلام تبریک میگم

سه روز بعد از هچ شدن تخمها شما باید تغذیه دستی شروع کنید . شما وعده اول یکشنبه شب به لاروها بدین و از دوشنبه صبح شروع به تغذیه روزانه حداقل 4 وعده بکنید

سعی کنید زمان تغذیه زمانی ثابت باشه که بای یک برنامه ریزی میتونید زمان مشخص تعیین کنید و هر روز در همون ساعات لاروها تغذیه بشن

شما به دو ظرف برای هچ آرتمیا نیاز دارید ظرف اول که هچ شدن و غذای مصرفی امروز لاروها هستن و ظرف دوم ظرفی هست که سیست جدید قرار دادین که فردا هچ بشن و از صبح شروع به تغذیه کنید و این روال ادامه بدین.

لاروها از روز سوم شروع به شنا میکنند که در این زمان نر هم باید خارج کنید و بخوبی تقویت بشه

موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط ri!ira نمایش پست ها
    سلام سلام

*** اینکه دقیقا از چه غذاهایی استفاده کنم؟
    تترا بتا / بیومار / کرم خونی منجمد به شرط کیفیت مطلوب محصول و تنها یک الی دوبار در هفته / دل گوساله
    *** تو تنگی که ارتفاعش بیشتر از 20 نیست اما نسبتا بزرگه چه جوری ازش نگه داری کنم؟
    تنگ شما هر ارتفاعی داره سعی کنید ارتفاع آب بیشتر 15 نهایت 20 نشه
    *** نور خورشید حداقل و حد اکثرش چقد باشه؟
    نیازی نیست . روزی دو الی سه ساعت اما اجباری نیست
    *** این حمام نمک که اشاره شده تو پست ها، وقتی ماهی بیمار نیست هم میشه با دوز نمک کمتری استفاده کرد ازش؟ به عنوان ضد عفونی کننده؟
    نیازی نیست
    *** گذاشتن آینه جلوی ماهی (یا گذاشتن تنگ دو تا ماهی رو به روی هم) برای فعالیت و جنب و جوش، روزانه باید باشه؟ روزی چند بار؟ چه مدت؟

بهترین زمان در ساعت بعد از غذادهیه و تنها یک الی سه ساعت
    *** تو تنگ ماهیم، چه چیزایی می تونم بذارم که خوشش بیاد؟ گیاه طبیعی بهترین گزینه میتونه باشه بخصوص گیاهان رو آبی
    *** آیا ماده ی ضد عفونی کننده ای وجود داره که مثلا بگین هفته ای 1 بار یا 2 بار این مقدار رو وارد آبش کن تا ضدعفونی بمونه؟ نیازی به استفاده از محلول ها ندارید با کنترل غذادهی و تعویض منظم آب کیفیت آب مطلوب نگهدارید

بعد از خوندن این تاپیک خیلی حالم بد شد! من هیچ اطلاعات خاصی از نگه داری فایتر نداشتم! اگه ممکنه کمکم کنین!! نگران نباشید فایتر شما هیچ مشکلی نداره فقط برای حفظ سلامتی و شادابی بهتره مطالب آموزشی مطالعه و اجر ا کنید

.......موفق باشید ...
    ....

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16416
    سلام مجدد به همه دوستاااان...
    امروز روز سومی هست که لاروای من از تخم دراومدن.....نر رو جدا کردم....یه سریشون هنوز چسبیدن زیر پلاستیک یه سری هم رفتن اونور آکواریوم......ولی من نمیفهمم اینایی که رو سطح آبن زنده هستن یا مرده؟!!!
    وقتی با چراغ قوه نگاه میکنم بعضیاشون تکون میخورن بعضیا هم چسبیدن به در و دیوار مخزن...!!! آرتمیا ها هم هچ شدن.....یکم ریختم تو آکواریوم...اما نفهمیدم لاروا خوردن یا نه!!!!! من الان چه کنم؟!!!

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    سلام مجدد به همه دوستاااان...
    امروز روز سومی هست که لاروای من از تخم دراومدن.....نر رو جدا کردم....یه سریشون هنوز چسبیدن زیر پلاستیک یه سری هم رفتن اونور آکواریوم......ولی من نمیفهمم اینایی که رو سطح آبن زنده هستن یا مرده؟!!!
    وقتی با چراغ قوه نگاه میکنم بعضیاشون تکون میخورن بعضیا هم چسبیدن به در و دیوار مخزن...!!! آرتمیا ها هم هچ شدن.....یکم ریختم تو آکواریوم...اما نفهمیدم لاروا خوردن یا نه!!!!! من الان چه کنم؟!!!
    سلام

بله لاروهای سطح آب و چسبیده به دیواره ها زنده هستن

شما همین روال ادامه بدین اما در تغذیه زیاده روی نکنید چون در این روزها لاروها بسیار حساس هستند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16416
    نقل قول نوشته اصلی توسط b.pakray نمایش پست ها
    سلام

بله لاروهای سطح آب و چسبیده به دیواره ها زنده هستن

شما همین روال ادامه بدین اما در تغذیه زیاده روی نکنید چون در این روزها لاروها بسیار حساس هستند
    چشم....مچکرم..
    واسه هر روزشون یک چهارم قاشق چایخوری تخم آرتمیا هچ کنم خوبه؟؟؟ فروشنده آرتمیا این مقدارو بهم گفت....آرتمیاش تقریبا 90% هچ میشه...(مارک ocean گرفتم)

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    چشم....مچکرم..
    واسه هر روزشون یک چهارم قاشق چایخوری تخم آرتمیا هچ کنم خوبه؟؟؟ فروشنده آرتمیا این مقدارو بهم گفت....آرتمیاش تقریبا 90% هچ میشه...(مارک ocean گرفتم)
    اگر 90 درصد هچ میشه این مقدار کافیه . به اندازه ای باشه که در طول روز شما بتونید حداقل 4 وعده با آرتمیا لاروها تغذیه کنید اما در وعده هاتون میزان آرتمیا کنترل شده باشه

اگر یک فیلتر تصفیه ابری بیولوژی قرار بدین با فشار هوای بسیار کم و ملایم کمک شایانی به حفظ کیفیت آب میکنه

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    سلام

من چند روزه یه اکواریوم یک متری دارم ماهی خاصی نداشتم بندازم داخلش بعد دو تا ماده فایتر داشتم اونا رو انداختم توش ولی تو اون جای به اون بزرگی همدیگه رو میزنن ولکن هم نیسن نمیدونم چرا اینا هم دیگرو میزنن

اگر تا شب هم دیگرو و بزنن جداشون بکنم یا اخر سر یکی پیروز میشه اون یکی فرار میکنه تموم میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16416
    نقل قول نوشته اصلی توسط afsoongar نمایش پست ها
    سلام

من چند روزه یه اکواریوم یک متری دارم ماهی خاصی نداشتم بندازم داخلش بعد دو تا ماده فایتر داشتم اونا رو انداختم توش ولی تو اون جای به اون بزرگی همدیگه رو میزنن ولکن هم نیسن نمیدونم چرا اینا هم دیگرو میزنن

اگر تا شب هم دیگرو و بزنن جداشون بکنم یا اخر سر یکی پیروز میشه اون یکی فرار میکنه تموم میشه
    عجیبه ها!!!! اکثرا ماده فایترا با هم دعوا نمیکنند
    آقا بهنااااااام این لاروای آرتمیا چقد پررو هستن!!! از دیشب که ریختمشون تو آکواریوم هنوز بعضیاشون زندن!!
    این بچه فایترایی که چسبیدن کف آکواریوم مردن؟؟؟ با شلنگ درشون بیارم یا باشن همونجا؟

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط afsoongar نمایش پست ها
    سلام

سلام

این درگیری درصورتی که دو ماده کنار هم تنها باشن زیاد پیش میاد اگر تعداد ماده ها افزایش بدین و تعدادی دکوراسیون و گیاه مصنوعی یا طبیعی قرار بدین مشکل حل میشه

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    عجیبه ها!!!! اکثرا ماده فایترا با هم دعوا نمیکنند
    آقا بهنااااااام این لاروای آرتمیا چقد پررو هستن!!! از دیشب که ریختمشون تو آکواریوم هنوز بعضیاشون زندن!!
    این بچه فایترایی که چسبیدن کف آکواریوم مردن؟؟؟ با شلنگ درشون بیارم یا باشن همونجا؟

سلام

این یعنی تعداد آرتمیای که میدین زیاده و مقدارش باید کمتر کنید البته طبیعی هست چون همه لاروها در غذا خوردن یکسان نیستن تعداد زرنگتر بقیه هستن و خودشون سیر میکنن اما تعداد تنبل و تعداد ی دیگه ریزتر هستن . برای لاروهای ریزتر میتونید در کنار آرتمیا یک وعده خیلی خیلی کم زرده تخم مرغ بدین

لاروهای کف مخزن حتما خارج کنید تا از آلودگی آب جلوگیری بشه البته سعی کنید زیاد آب مخزن خالی نشه که مجبور بشید آب تازه جایگزین کنید.

صفحه 84 از 107 نخستنخست ... 346566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)