کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231
    نقل قول نوشته اصلی توسط فریماه نمایش پست ها
    سلام تورو خدا سریع کمکم کنید .به خاطر اتفاقاتی قفس کاسکو رو به جاییی دیگه منتقل کردم و کمی شلوغ تر از جای قبلیش منتقل کردم که دو طرف قفس به دیواره ازش کمی فاصله و ظرف غذا و ابش به طرف دیوار نیس اولین روز های اولیی که خریدمش هم اون جا بوده شب حالش خوب بود و غذا می خورد صبحم حالش خوب بود ولی وقتی اومدم غذاشو عوض کنم خودشو زد به درو دیوار قف و کلی جیغ کشید بعد پرید کف قفس گفتم که اگه کسی نباشه و همه جا ساکت میره رو چوبش چون همیشه وقتی کسی نیس بازی میکنه و غذا می خوره ولی از صبح تا الان پایین قفسه و هیچی نخورده خیلی نگرانم قبلا انقدر نمی ترسید اخه شبم حالش خوب بود لطفا سریع کمکم کنید .

لطفا سریع کمکم کنید . خیلی نگرانم .
    سلام ببخشید همون روز حدود هفت که کسی به جز یه نفر تو خونه نبود و اون هم تو اتاق وقتی از اتاق بیرون اومد دید رو چوبشه و داره غذا می خوره تا اولای صبح ساعت5 هم رو چوبش بود ولی صبح دیدم باز پایین قفسشه و باز هم عصر وقتی خونه خلوت شد رفت رو چوبش ولی قبلش هم خونه خلوت و ساکت بود نمی دونکم چرا عصرا میره رو چوبش باز امروز صبحم کف قفسش بود . صدمه ندیده و سالمه نمی دونم چش شده میشه زود کمکم کنید ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    سلام
    کاسکو حدود1-1.5 ساله رام را میشه مثلا هفته ای یکی دوبار از خونه تو باغ بردش؟کلا هفته ای یک الی دوبار میشه در محیط باز بردش؟چفدر میشه جابه جاش کرد؟(مثلا از یه خونه به خونه دیگه)

در صورتی که بشه به مثلا باغ بردش باید حتما داخل قفس باشه؟اگه در باغ از داخل قفس بیاریمش درمحیط باز مشکل داره؟در صورت بیرون اوردنش باید شاه پرهاش چیده باشه؟چه مدت بعد از خرید کاسکو میشه به محیط باز بردش؟
    البته هنوز کاسکو را خریداری نکرده ام ولی این جا به جا کردنش برای من مهم است

ببخشید زیاد سوال کردم

باتشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15715
    سلام
    میخواستم بدونم آیا نژادی از کاسکو هست که کم حافظه باشه ؟ اگر هست مشخصات ظاهریش چه جوریه ؟
    یه سوال دیگه اینکه چرا بعضی از کاسکو ها دارای گردن کوتاه و سر گرد و بزرگ هستند بعضی دیگه دارای گردن دراز و سر بیضوی مانند هستند ؟ آیا به جنسیت کاسکو مربوط میشه؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری و مرغ عشق و عروس هلندی
    شماره عضویت
    16198
    نقل قول نوشته اصلی توسط s---j نمایش پست ها
    سلام
    کاسکو حدود1-1.5 ساله رام را میشه مثلا هفته ای یکی دوبار از خونه تو باغ بردش؟کلا هفته ای یک الی دوبار میشه در محیط باز بردش؟چفدر میشه جابه جاش کرد؟(مثلا از یه خونه به خونه دیگه)

در صورتی که بشه به مثلا باغ بردش باید حتما داخل قفس باشه؟اگه در باغ از داخل قفس بیاریمش درمحیط باز مشکل داره؟در صورت بیرون اوردنش باید شاه پرهاش چیده باشه؟چه مدت بعد از خرید کاسکو میشه به محیط باز بردش؟
    البته هنوز کاسکو را خریداری نکرده ام ولی این جا به جا کردنش برای من مهم است

ببخشید زیاد سوال کردم

باتشکر
    سلام دوست عزیز.
    من قبلا یه کاسکوی 5 ساله داشتم. خیلی رام بود و از صبح تا شب روی شونه من بود. به من خیلی وابسته بود. من هم به اجبار پرهای بالشو کوتاه میکردم. برای همین وقتی میرفتم شمال ، کاسکو هم با قفس میذاشتم تو حیاط و در رو باز میکردم و میومد میشست روی قفس. چون به من وابسته بود و پرهای بالش کوتاه بود پر نمیزد. اما شما هم بهتره بالشو کوتاه کنید و وقتی اطمینان دارید به شما وابستس در قفس رو باز کنید و بزارید بشینه رو قفس. بعد هم بهش غذا بدین. البته باید دایم پیشش باشید تا حیوانات وحشی نیان سراغش و بترسه و بره. من کاسکوی خودم یه بار که تو حیاط بود پرید رو درخت و با استفاده از شاخه های درخت رفت ویلای بقلی. و به زور رفتم گرفتمش. پس شما هم حتما پیشش باشید. چون میتونه بدون پرواز و با راه رفتن فرار کنه. البته کاسکو رو در محیط شلوغ آزاد نکنید. مثلا بزارید رو شونتون و برید تو خیابون. این کار ممکنه خیلی خطرناک باشه و ممکنه کاسکو با صدای یک موتور بترسه و بپره رو زمین و ممکنه به خودش آسیب بزنه. پس محیط هم نباید زیاد شلوغ باشه. البته اینا تجربیات من بود.
    موفق باشبد

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    عروس-برزیلی
    شماره عضویت
    15888
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyadaraee نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    من قبلا یه کاسکوی 5 ساله داشتم. خیلی رام بود و از صبح تا شب روی شونه من بود. به من خیلی وابسته بود. من هم به اجبار پرهای بالشو کوتاه میکردم. برای همین وقتی میرفتم شمال ، کاسکو هم با قفس میذاشتم تو حیاط و در رو باز میکردم و میومد میشست روی قفس. چون به من وابسته بود و پرهای بالش کوتاه بود پر نمیزد. اما شما هم بهتره بالشو کوتاه کنید و وقتی اطمینان دارید به شما وابستس در قفس رو باز کنید و بزارید بشینه رو قفس. بعد هم بهش غذا بدین. البته باید دایم پیشش باشید تا حیوانات وحشی نیان سراغش و بترسه و بره. من کاسکوی خودم یه بار که تو حیاط بود پرید رو درخت و با استفاده از شاخه های درخت رفت ویلای بقلی. و به زور رفتم گرفتمش. پس شما هم حتما پیشش باشید. چون میتونه بدون پرواز و با راه رفتن فرار کنه. البته کاسکو رو در محیط شلوغ آزاد نکنید. مثلا بزارید رو شونتون و برید تو خیابون. این کار ممکنه خیلی خطرناک باشه و ممکنه کاسکو با صدای یک موتور بترسه و بپره رو زمین و ممکنه به خودش آسیب بزنه. پس محیط هم نباید زیاد شلوغ باشه. البته اینا تجربیات من بود.
    موفق باشبد

دوست عزیزمون همه چیز بیان کردن فقط یک نکته اگه یه نسیم کوچیک بیاد طوطی بپره باد زیر بالش بیفته باید باهاش خداحافظی کنی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    با تشکر از پاسخ شما
    کاسکو را نمی خواهم روی شانه ام بزارم و برم تو خیابان اصلا برای چی این کار را باید بکنم

کاسکو میشه دو روز از هفته تو یه خونه باشه و بقیه هفته در یک خانه دیگه؟ در این صورت پرکن نمیشه یا قار نمی زنه؟

در مورد داخل باغ بردن هم بیشتر منظورم این است که اگه در یک محیط باز برده بشه استرس نمی گیره یا پرکن نمیشه و ضرری به کاسکو نداره و در کل اگه هر هفته به باغ برده بشه به کاسکو مفید یا نه؟
    اگه بخواهیم به باغ ببریمش با قفس ببریم یا نه؟در باغ اگه بال چیده باشه از قفس بیرون بیاریمش ضرری نداره(غیر از فرار کردنش)؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری و مرغ عشق و عروس هلندی
    شماره عضویت
    16198
    سلام دوست عزیز.
    منظور من از بردن در خیابان فقط یک مثال بود.
    ببینید خوب بهتره یک جای ثابت داشته باشه. اما اگه کارتون ضروریه خوب مجبورید دیگه. من چون کاسکوی خودم قار نمیزد در این مورد اطلاعاتی ندارم. دوستان راهنمایی میکنن.
    بهتره صبر کنید پرنده به شما وابسته بشه و با شما خو بگیره بعد به محیط باز ببریدش. من متوجه شدم کاسکو هنوز دست شما نیست. پس بهتره کاسکو رو که تحویل گرفتید به مدت 2 هفته تا یک ماه در یک جای ثابت توی خونه بزارید تا شما رو بشناسه و به محیط عادت کنه. در این 2 هفته هم فقط باهاش صحبت کنید و غذا بزارید ولی خیلی سر به سرش نزارید که فکر کنه شما دشمنشید. بعد از اینکه به شما عادت کرد و شما رو شناخت با قفس ببرید تو باغ ولی چند روز اول قفس رو باز نکنید تا به اونجا هم عادت کنه. بعد که محیط رو بعد از چند روز تحلیل کرد در مواقعی که خودتون دایم پبشش هستید در قفسو باز کنید تا بیاد بشینه رو شونتون یا روی قفس. در مورد پرکنی در صورت بردن به باغ هم عرض کردم اطلاعات زیادی ندارم اما فکر نمیکنم اگر با کاسکو دوست باشید ضرری داشته باشه.
    قطعا باید با قفس ببرید. اگر پیشش باشید ضرری نداره. مثلا اگر پشه ای اومد سراغش باید پشه رو فراری کنید وگرنه ممکنه صدمه بزنه. در کل وقتی با کاسکو دوست شدین و بال هاشو چیدین و اطمینان دارین که با شما خو گرفته میتونین آزادش کنید. اما عرض کردم که حتما باید پیشش باشید. بنده قبلا هر ماه یک هفته میرفتم شمال و اونجا از صبح تا شب روی شونه من بود و شبا برای خواب میرفت تو قفس. من سوار دوچرخه میشدم و کاسکو هم رو شونم بود و میبردمش لب دریا. البته اینم بگم چون میدونستم خیابون خلوته و خطری تهدیدش نمیکنه اینکارو کردم. در ضمن تا لب آب نمیرفتم و از دور می ایستادم کاسکو هم دریا رو نگاه میکرد. اینم یاد آور بشم اگه کاسکو 10 سال هم با شما باشه و وابستگی کامل به شما داشته باشه ممکنه اگه خطری تهدیدش کنه یا از چیزی بترسه پر بزنه بره با اینکه 10 سال با شما دوست بوده. برای همین میگم با کاسکو دوست بشید و وقتی در باغ آزادش میکنید طوری باشه که پرنده های وحشی رو نبینه که باعث ترسش بشه.
    موفق باشید...

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    کاسکو رو به هیچ عنوان بدون قفس بیرون نبرید
    کاسکوی من چندین ماه بدون اینکه فرار کنه توی فضای باز بود. خیابون مغازه باغ شهرستان مهمونی پشت بام دیگه هرجایی که میشد بدون قفس بردمش
    اما درست وقتی که دیگه فکرش هم نمیکردم بره یه روز خیلی راحت گذاشت و رفت
    به طوطی هیچ وقت نباید اعتماد کرد راحت فرار میکنه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام برای کاسکوم یک میلیون مشتری اومده به نظرتون بدم رنگ چشمش به کرم میزنه وحشیه
    ویرایش توسط منصور : 1st August 2014 در ساعت 09:52 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام دوستان.
    به کاسکو میشه تخم خربزه داد؟؟

ممنون

صفحه 958 از 1238 نخستنخست ... 45885890893994094194294394494594694794894995095195295395495595695795895996096196296396496596696796896997097197297397497597697710081058 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)