صفحه 64 از 100 نخستنخست ... 14454647484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 631 به 640 از 991
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    15671
    من یه روز رفته بودم خرگوش لوپ هایی که زاییده بودن رو چک کنما،چقدر دعوا شده اینجا!
    متاسفانه تو ایران اطلاعات غلط در باره هر حیوونی زیاده،حتی تو کتابهای چاپ شده
    پریروز مغازه همکارم بودم،کتاب راجع به خوکچه آوورده بود نویسنده کتاب هم آدری پاویا بود
    امروز نشتم تمام کتاب رو خوندم اطلاعات غلط زیاد داشت مثلا نوشته بود خوکچه رو در دمای 18 درجه سانتی گراد باید نگهداری کرد
    در صورتیکه این دما خطرناکه برای حیوون
    یا زده بود بارداری خوکچه 1 ماهه یا اینکه برای خوکچه شاخه درخت بزاریم تا بجوئه در صورتیکه یک سری از درختا سمی اند برای خوکچه
    تمام این بحث و جدل هایی هم که پیش اومده به خاطر همین اطلاعات غلطیه که در کتاب ها و سایت ها گسترش یافته
    + روزنامه بدلیل سربی که داره نباید نزدیک خوکچه باشه چون میجوئه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    15733
    ممنونم آقا سپهر منم اطلاعات غلط زیاد دیدم که یک نمونش ای بود توی یه سایتی نوشته بود از روزنامه برای جای خوکچه استفاده کنیم بهتره منم تعجب کردم گفتم اینجا بگم مطمعن بشم که شما راهنماییم کردید . تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    15733
    آقا سپهر یه لطفی می کنید عکس مکان نگهداری از خوکچتون را بزارید تا ما از تجربه هاتون استفاده کنیم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه/ماهی/همستر/گربه
    شماره عضویت
    15444

5

سلام دوستان من خوکچم چشم چپش چرک میکنه اب ریزش بینی داره عطسه هم مدام میزنه چکار کنم؟به دامپزشک دسترسی ندارم.الا نیاز ازبقیه جداش کنم امکان داره اونام ازش بگیرن؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه/ماهی/همستر/گربه
    شماره عضویت
    15444
    هیشکی نیست جواب مارو بده

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    15630
    سلام دوستان.
    من در به در دنبال جای اب مخصوص خوکچه میگردم،کسی جایی سراغ داره؟

کاربرفعال

شماره عضویت
    173
    نقل قول نوشته اصلی توسط parnian_parnian نمایش پست ها
    سلام دوستان من خوکچم چشم چپش چرک میکنه اب ریزش بینی داره عطسه هم مدام میزنه چکار کنم؟به دامپزشک دسترسی ندارم.الا نیاز ازبقیه جداش کنم امکان داره اونام ازش بگیرن؟
    سلام گرامی
    نیازی به جدا کردن نیست ولی خودتون هم کارهای مثبت زیادی می توانید انجام بدید
    بهتره ابتدا چشم رو تمیز نگه دارید ... بدین صورت که همیشه چشم رو با پنبه و چایی خنک شده ( یا قطره های استریل چشمی انسانی ) تمیز کنید ... بعد از تمیز کردن چشم روزانه 1 الی 2 بار می توانید قطره چرک خشک کن ( سایپلکس چشمی انسانی ) به چشم وارد کنید
    باید 2 نفر باشید و هواستون باشه که خوکچه شما رو گاز نگیره (( از ترس زیاد ))

کاربرفعال

شماره عضویت
    173
    نقل قول نوشته اصلی توسط aria_snoop نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من در به در دنبال جای اب مخصوص خوکچه میگردم،کسی جایی سراغ داره؟
    سلام گرامی
    من در گذشته برای خوکچه هام چندین و چند بار جای آب تهیه کردم .. سایز بزرگ و کوچک ... در وحله اول خوکچه عادت به خوردن آب ندارد و از جای آب نیز می ترسد ... جای آب جوندگان به گونه ای طراحی شده که وقتی حیوان ضربه کوچکی بهش بزنه یا تکونش بده قطره قطره ازش آب بریزه ولی بعد از چند هفته شما مشاهده خواهید کرد که آب به صورت خودکار به صورت قطره ای روان است و زیر پاش رو خیس و کثیف می کند
    شما آب نیاز بدن یک خوکچه توشرایط معموی رو به راحتی می توانید با دادن نصف گوجه فرنگی در روز و یک برگ کاهو تامین کنید البته بیشتر هم می شه داد ولی هر چه سبزیجات و میوه جات بیشتر بدید زودتر زیر پاش کثیف می شه
    یا حق

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    15671
    ببخشید من چند روز سایت نیستم برای اینکه با خانومی دارم شریک میشم در گیر کارای اونم
    1-درباره عکس از محل: چشم آرش جان حتما میرم پیش حیوونا عکس میگیرم میفرستم
    2-در باره مشکل چشمی خوکچه:علائمی که شما گفتید ممکنه پرومونی یا همون ذالتریه باشه،برای چشمش قطره کلرامفنیکل + بتامتازون بخرید از داروخانه های انسانی
    اول کلرامفنیکل یک قطره 8 ساعت بعد بتامتازون یک قطره و دوباره 8 ساعت بعد کلرامفنیکل رو تو هر دو چشم به مدت 7 روز بریزید
    ولی سعی کنید به دامپزشک مراجعه کنید کدوم شهرید؟ از چشمش عکس بزارید ، اگر تزریق به خوکچه رو بلد بودید بهتون میگفتم آنی بیوتیک تزریق کنید اما نه هر انتی بیوتیکی
    3-ظرف آب: اگر تهران هستید سعادت آباد،میدان کاج،خیابان سرو غربی،بین میدان قیصر امین پور و سرو،کوچه صدف،داخل کوچه برید دست راست یه پت شاپه
    رفتید بگید از طرف ظهیری یا پرشین خوکچه اومدید احتمالا تخفیف بده
    4-باور اشتباه: درسته که خیلی از ظروف اب موجود در بازار کیفیت خوبی ندارند و چکه میکنند،ولی باید هر طور شده آب تازه در اختیار حیوان بگذاریم،شما حتی اگر روزی 10 کیلو کاهو و سبزی هم بدی باز بدن به آب تازه نیاز داره پس به هیچ وجه دسترسی حیوان رو به آب قطع نکنید
    5-خبر خوب: قراره با یک خانومی شریک شیم، حیوونای مجموعه رو زیاد کنیم و سگ گربه و حیوونای دیگه هم بیاریم،چند تا غذای مخصوص هم میخوایم بزنیم که انشالله به شما بچه های سایت هم میفروشیم
    6-مشورت میخوام: در حال حاظر اسم مجموعه ما پرشین خوکچه هست،ولی چون قراره دیگه فقط جونده کار نکنیم دنبال یه اسم خیلی خوب میگردم،ممنون میشم نظرات و اسم هایی که به ذهنتون میرسه رو بگید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه/ماهی/همستر/گربه
    شماره عضویت
    15444
    سلام سپهر جان همون قطره کلرامفنیکل روزی سه بار ریختم تو چشمش امروز دیدم دیگه چرکی نکرده چهار روزی میشد که میریختم ایا لازمه ادامه بدم؟اب ریزششم قطع شده بدون هیچ دارویی الان لازمه کاری بکنم؟دوم اینکه این همون خوکچه ای که از خودتون خریدم ی مشکل دیگم دارم اینه که خوکچه های دیگه موهاشو میخورن اونم هیچ کاری نمیکنه وای میسته اونا بخورن چکار کنم؟بنظر من بذارین پرشین پت

صفحه 64 از 100 نخستنخست ... 14454647484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)